Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stukanie w silniku

249 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Zennek007

Zennek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 maj 2008 - 20:41

Stukanie w silniku Witam
Pół roku temu robiłem remont silnika w moim ciapku. Założyłem nowe tuleje,tłoki, pierścienie, sworznie, panewki korbowodowe , wtryskiwacze i zregenerowałem głowice. Silnik przepracował ok 100 mth i wszystko było by w porządku gdyby nie taki walenie dochodzące z silnika, na zimnym można powiedzieć że da się tego nie słyszeć ale po rozgrzaniu jest coś strasznego. Najbardziej nasila się to pukanie gdy dołożę sporo gazu i puszcze. Wiem że silnik przed remontem był mocno zużytym progi w tulejach, wybite gniazda w głowicy i obrócone panewki na wale.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 mar 2017
Ursus c360

• 14000.00 PLN
  • 07 lut 2017
Ursus c-360    Zadbany, Pierwszy Właściciel

• 16500.00 PLN
  • 20 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stukanie w silniku Dzisiaj, 15:59
  •  

#2 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4467 postów

Napisany 04 maj 2008 - 20:43

Stukanie w silniku nie to subforum przenosze

#3 Share Zennek007

Zennek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 05 maj 2008 - 18:40

Stukanie w silniku Pytanie nie ważne ciągnik dzisiaj się zatarł.

Ile może kosztować nowy wał z panewkami, korbowodami może pompa oleju. No i przypuszczalny koszt naprawy w jakimś zakładzie bo sam nie mam czasu w tej chwili na to.

#4 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 05 maj 2008 - 23:10

Stukanie w silniku Życzę powodzenia w poszukiwaniu panewek grubościennych. Nie wiem po co chcesz kupić nowy wał, oddaj do szlifu, a z mojego doświadczenia wiem że łatwiej dostać panewki grubościenne na szlif, niż na nominał. Poza tym, gdy zakłada się nowe panewki w silnikach z rodziny S-312 wymagana jest wymiana pompy olejowej na nową, bo kosztuje grosze w porównaniu do kosztów jej nieprawidłowego działania. Przy okazji zainwestuj we wskaźnik ciśnienia oleju, lub chociaż w czujnik z kontrolką bo bez tego nie pojedziesz.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#5 Share Zennek007

Zennek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 maj 2008 - 08:50

Stukanie w silniku A jeżeli złoże bez szlifu wału tylko założę nowe panewki czy będzie ok?? Wał sie zablokował ale potem jak na lince go holowałem to nawet zapalił, potem zaczął strasznie stukać i nie udało się dojechać do domu. Okazało się że obróciła się jedna panewka korbowodowa. Czy wał mógł ulec uszkodzeniu??

#6 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 06 maj 2008 - 10:42

Stukanie w silniku Raczej bez szlifu się nie obejdzie... o ile jakiś szlif "wyda", ogólnie cieżka sprawa. Jeśli masz zamiar tłuc ten ciągnik jeszcze długo, polecam zmienić silnik na od C330. Jakbyś mógł podać skąd jesteś to postaramy się pomóc. Wiem gdzie mieli panewki grubościenne, wał można założyć od C330.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.

#7 Share Zennek007

Zennek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 maj 2008 - 18:23

Stukanie w silniku Obeszło się bez szlifu nowe panewki i ciągnik śmiga okazało się ze poprzednio źle były założone i zatrzaski się ścięły.

#8 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 07 maj 2008 - 11:41

Stukanie w silniku A jakie ma ciśnienie oleju?

#9 Share Zennek007

Zennek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 07 maj 2008 - 14:19

Stukanie w silniku nie wiem niema tam żadnej elektryki to jest tylko pomocniczy traktor do redlenia kartofli więc nie zależy za bardzo na nim jak się znowu zatrze to oddam do szlifu albo kupie nowy

#10 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 09 maj 2008 - 06:55

Stukanie w silniku Zrobić kontrolke to tylko pociągnąć 1 kabelek od czujnika oleju ;)
:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Radek000111

Radek000111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 23 maj 2008 - 18:38

Stukanie w silniku taki zegar kosztuje 70 zł, i masz wszystko pod kontrolą, problemów z podłączeniem nie powinno byc. Ja mam jeszcze originalny fabryczny ale tylko cisnienie oleju wskazuje, więc musze wymienic.

#12 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 23 maj 2008 - 21:21

Stukanie w silniku po co ma kupować nowy zegar (chyba że chce) jak nie ma elektryki to niech chociaż tą kontrolkę zrobi <_<
:D

#13 Share Radek000111

Radek000111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 29 maj 2008 - 20:52

Stukanie w silniku temperature wody też lepiej miec pod kontrolą, 70 zł to raczej nie duża kasa a przynajmniej widac co sie dzieje w ciągniku. Tym bardziej że nie ma żadnych kłopotów z podłączeniem tego samemu

#14 Share bzunia

bzunia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 01 sierpień 2009 - 12:45

Stukanie w silniku Witam zrobiłem generalke w c330 tuleje tłoki szlif wału regeneracja korbowodów głowicy wymieniłem pompe oleju i szok gdy zapale cisnienie wpada na maxa<załozyłem miernik>zakrywa skale na małych obrotach i sie cos tłucze w komoze wału czy to jest co zle złozone czy tak powinno byc to sie dotrze i ucichnie czy cos innego prosze o pomoc zbliza sie młucka a ja nie mam innego ciagnika a i jak go docierac zalaczam link do filmiku na którym mozna zobaczyc i usłyszec to co pisze pozdrawiam i czekam na odp. MACIEK http://w256.wrzuta.p...2NODrC/mvi_0001

#15 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 02 sierpień 2009 - 07:52

Stukanie w silniku Koledzy juz od jakiegoś czasu mam mały problem jak można to nazwać problemem :) ze stukaniem w silniku, nie wpływa to na pracę silnika itp poprostu ten dzwięk mnie juz lekko zaczyna denerwować :) dodam że nie stuka cały czas, jak jadę po drodze itp jest ok ale jak zaczne orać obroty 1800 od razu jest takze ok słychać tylko tłumik i po pewnym czasie jak przejade jakieś 200 metrów zaczyna coś najpierw cicho a potem głośniej lapotać jak puszczę gaz obroty spadną a jak znów dodam to napocządku znów jest ok a potem ponownie się pojawia :D . Pod obciążeniem nie słychać tylko przy pracach polowych... Spodkał się ktoś z czyms takim?? Dodam ze głowica jest dobra ma przepracowane dopiero jakieś 200 mth zawory tez regulowałem, czy to mogą być może laski popychaczy, wyglądają na proste ale może straciły już swoje parametry i lekko w czasie pracy się wyginają i to one zaczynają stukać. Macie jakieś może inne propozycje?

#16 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 12:09

Stukanie w silniku z tym cisnieniem to nie wiem co jest moze siedotrze ale z tym klekotaniem to zaduza przerwa na zaworach i stukaja ustaw jeszcze raz przerwe na zaworach i powinno byc dobrze tak mi sie wydajje.

#17 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 13:58

Stukanie w silniku albo tłok o głowice puka bo za mała przerwa.

#18 Share bzunia

bzunia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 14:42

Stukanie w silniku a jaka ma byc prestrzen na zaworach ja dawałem 20 na ssacy i 25 na wydech

#19 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 17:28

Stukanie w silniku Luz zaworowy może taki być ,a z ciśnieniem to sprawdź jeszcze zawór pewnie nie chodzi albo jest zkręcony na max

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bzunia

bzunia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 18:47

Stukanie w silniku ustawiłem zawory na 20 poprawiło sie niesłychac juz go tak ale to cisnienie a ten zawór to on jest na pompie mozesz mi wytłumaczyc bo niewiem jak to zrobic pompa jest nowa