Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy to dobry ciągnik?

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adamas1

Adamas1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 31 lipiec 2009 - 15:34

czy to dobry ciągnik? Witam wszystkich !!! mam na oku gospodarstewko 1 Ha ziemi (oczywiście dokupie) gdzieś tak do 8 Ha, w garażu tam stoi tomo vinkovic prawie nówka, tyle że on jest łamany i ciężko się nim pewnie orze :D tam jest dużo maszyn do niego, co myślicie o kupnie zetora T25??? tak żeby obrobićte ziemie, ziarek troche żeby było dla ptactwa... jak myślicie ile może dać przyczep zboża z 1 ha??? bo ja chce tylko poto aby dla zwierząt było, gołębi itp. co myślicie o kombajnie:
http://allegro.pl/it..._polsce_mf.html
starczył by na ten areał??? ile Ha muszęmieć aby jakotako z tego coś mieć??? ile muszę mieć Ha aby zacząć hodować świnie i żeby to się opłacało??? tam jest ogromne podwurze, stodoła, chlew (taki stary dom)

czekam na odp

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy to dobry ciągnik? Dzisiaj, 13:58
  •  

#2 Share BartoszPoniatowice

BartoszPoniatowice

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja i Dziewczyny:D:D

Napisany 03 sierpień 2009 - 19:41

czy to dobry ciągnik? Na 8 hektarów sie hyba oipłaca
:P

#3 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 21:01

czy to dobry ciągnik? Takie pytania zadałeś że ani mi ani nikomu prawie nie chce sie na nie odpowiadać, no oprócz tego wyżej co dał bardzo wyczerpująca wypowiedź, która aż zapiera dech w piersiach.
Tak więc rolniczo:

Dodany obrazek

#4 Share kubu365

kubu365

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 21:43

czy to dobry ciągnik? na twoim miejscu nie kupowal bym kombajnu bo na taki areal sie nie oplaca a pozatym to co pisze wogloszeniu to slaba ma wydajnosc za ta kase mozna usprwanic prace jakies konkretne (360 i pochodne )mazyny albo kawalek pola jeszcze dokupic a co do kombajnu to jeszcze trzeba miec pojecie o tym w razie jagby sie cos zepsulo to czesci zeby byly dostepne a co do swin to sa bardzo chwiejne ceny u mnie we wsi trzymaja jeszcze na mniejszym areale (5ha)tylko ze musi dokupywac zboże takrze jesli myslisz o swiniach to nie o ptakach (kury,golebie) a na 8 ha to juz jest sporo roboty :(
Wielki fan case jx/new holland td

#5 Share Adamas1

Adamas1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 11:44

czy to dobry ciągnik? heh, ja jestem mechanik/kierowca więc... mi chodzi o to aby nie kupywać zboża dla ptactwa... i tak z tego 1 ha chyba starczy na ptactwo... ale świnka czy dwie by się przydała.... na tym areale moja babcia miała świnke 2 krówki, kaczki, gołębie kurki, gęsi, i czasami indyki...

chodzi głównie o to żeby na biedne czasy mieć co sprzedać, lub wyżyć jakoś... bo niewiadomo czy praca zawsze będzie... warsztató tak dużo niema, a do tirów muszę troche doświadczenia mieć i niewiadomo czy zawsze będzie trasa do zrobienia ;/

#6 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 04 sierpień 2009 - 11:51

czy to dobry ciągnik? Ja nie wiem czy wogóle jest sens zaganiać się wolałbym kupić ta tone pszenicy dla tych gołębi i bym miał święty spokój.a co do kombajnu i rozwoju gospodarki to najpierw powiększ ją do tych 8 ha żebyś miał jakiś dochud i oszczędności może wtedy uda ci się coś kupić.
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share JasonWW

JasonWW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 14:23

czy to dobry ciągnik? 8ha dobierz dzierżawy jeszcze z 8ha i możesz kupować. Bo jak ty nie patrzył koszta utrzymania też trzeba doliczyć a za 2-4lata to wątpię żeby ktoś ci to kupił

#8 Share Adamas1

Adamas1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 sierpień 2009 - 20:09

czy to dobry ciągnik? kur** apropo gosc1 tego człowieka na zdjęciu mój dziadek dobrze zna... ten człowiek mieszka niedaleko mnie... i nie jest z niego aż taka świnia, lubi wypić to fakt, ale bez przesady... jak każdy rolnik ;DD

#9 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 11 sierpień 2009 - 13:31

czy to dobry ciągnik? Nie kazdy...

#10 Share Adamas1

Adamas1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 11:53

czy to dobry ciągnik? U MNIE WE WSI TO KAŻDY... no niektórzy, ale większość nieodmówi... mój sąsiad 8 ha ciągle chleje.... nonstop... .kiedy ma tylko kase.... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 13 sierpień 2009 - 12:16

czy to dobry ciągnik? E ludzie! Czy to jest temat w którym się pisze którego wieś więcej pije? Trochę luzu.
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Dodaj odpowiedź