Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zatrzymującą się młocarnia w claasie mercatorze

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share claasmercator

claasmercator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Claas

Napisany 31 lipiec 2009 - 13:11

Zatrzymującą się młocarnia w claasie mercatorze Podczas koszenia zatrzymuje mi się gwałtownie młocarnia co może być tego przyczyną ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zatrzymującą się młocarnia w claasie mercatorze Dzisiaj, 15:15
  •  

#2 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 31 lipiec 2009 - 13:16

Zatrzymującą się młocarnia w claasie mercatorze Moze za mokre zborze kosisz?? Dostają sie kamienie?? :D

#3 Share claasmercator

claasmercator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 31 lipiec 2009 - 15:19

Zatrzymującą się młocarnia w claasie mercatorze Nie ma kamieni jest trochę wilgotne ale rok temu kosiłem u takiego gościa że rosa już była i trawa rosła i nie stawała tak nagle a teraz jak stanie to paski zadymią

#4 Share jd3

jd3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 31 lipiec 2009 - 16:02

Zatrzymującą się młocarnia w claasie mercatorze U mnie w starym kombajnie było podobnie jak u ciebie i przyczyna byla miotła w pszenicy ktora była troche wilgotna. Co jakis czas to wszystko sie zatrzymywało na bebnie i kopciły sie paski
Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

#5 Share claasmercator

claasmercator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 31 lipiec 2009 - 16:43

Zatrzymującą się młocarnia w claasie mercatorze Noi pasek poszedl

#6 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 31 lipiec 2009 - 17:28

Zatrzymującą się młocarnia w claasie mercatorze Kosisz jak ja to nazywam witaminę tzn zielsko. Mi się już w tym roku zapchała 2 razy przy młóceniu rzepaku. Wierzch był suchy i uschnięty ale łodygi całe zielone. Ale i tak mercatory dzielnie sobie radzą z młóceniem zielonki w zbożu. Całe szczęście ze jest to kółko z boku do przekręcania młocarni :D
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#7 Share claasmercator

claasmercator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 31 lipiec 2009 - 17:37

Zatrzymującą się młocarnia w claasie mercatorze Chce kupić dominatora za rok może za dwa zależy ile sobie zarobie na tym i czy tam też jest tak skomplikowany napęd młocarni jak w mercatorz ?

#8 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 31 lipiec 2009 - 18:08

Zatrzymującą się młocarnia w claasie mercatorze Skomplikowany? Toż to sama prościzna w mercatorze :D Nie znam się na dominatorach ale w gazecie RPT pisali że w dominatorze jest to prosto ale prosto z tego względu że silnik jest z przodu nad młocarnia i jest krótsza odległość aby przenieść ten napęd.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#9 Share claasmercator

claasmercator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 31 lipiec 2009 - 18:28

Zatrzymującą się młocarnia w claasie mercatorze A mógł by ktoś zrobić tego zdjęcie

#10 Share sybi

sybi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 31 lipiec 2009 - 20:17

Zatrzymującą się młocarnia w claasie mercatorze Moj PROTECTOR nie lubi zieleniny w zbożu . Na jedynce i pełnym przyspieszeniu "łapie" i zabija mi podajnik i młocarnie. A wystrczy tylkowolniej jechac i heder wyzej podniesc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 31 lipiec 2009 - 20:52

Zatrzymującą się młocarnia w claasie mercatorze Mercator w trawie czuje się jak ryba w wodzie- wiem bo mam, a spróbujcie to samo pole skosić Bizonem.... bedzie stal po przejechaniu kilku metyrów
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

#12 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 31 lipiec 2009 - 21:11

Zatrzymującą się młocarnia w claasie mercatorze dołączam się do wypowiedzi kolegi sybi@,i dodam żeby wyregulować naciąg łańcucha w podajniku pochyłym żeby równo podawał skoszoną "witaminkę tzn. zielsko"
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#13 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 08:29

Zatrzymującą się młocarnia w claasie mercatorze napęd młocarni nie jest skomplikowany, nie ma się co martwić, mamy w Dom. 86 4,5m heder i tylko w rzepaku zwalniamy bo się podajnik zapycha w hederze czasami, a młocarnia jeszcze nigdy nie stanęła, jeśli paski są dobrze naciągnięte to nic nie powinno sie dziać, a jeśli widać że heder nie daje rady to tylko zwolnić i wszystko gra, po prostu trzeba jechać z głową...

pozdrawiam

P.S.: jak będe miał czas to zrobię fote i wrzucę :]
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#14 Share claasmercator

claasmercator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 14:20

Zatrzymującą się młocarnia w claasie mercatorze A napęd młocarni jest na dwóch czy jednym pasku

#15 Share dawid16

dawid16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 16:26

Zatrzymującą się młocarnia w claasie mercatorze na 2 paskach ( dwa wariatory) w mercatorach a w dominatorach troche inaczej, chyba jeden grubszy

#16 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 16:38

Nie ma kamieni jest trochę wilgotne ale rok temu kosiłem u takiego gościa że rosa już była i trawa rosła i nie stawała tak nagle a teraz jak stanie to paski zadymią

Nie wiem jak to jest Mercatorach no ale chyba podobnie jak w Bizonach i mi się wydaje że w tamtym roku kosiłeś bo miałeś dobry pasek na napedzie bębna młuconcego,a teraz jest już przytopiony i nie przenosi już takiego samego momentu obrotowego jak w tamtym roku i się muli :) :)

Mercator w trawie czuje się jak ryba w wodzie- wiem bo mam, a spróbujcie to samo pole skosić Bizonem.... bedzie stal po przejechaniu kilku metyrów

No z tym się nie zgodze bo kosze czasami po ludziach "zielsko" i nawet idzie powoli :) :)
Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

#17 Share claasmercator

claasmercator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 20:43

Zatrzymującą się młocarnia w claasie mercatorze Paski były nowe w tamtym roku też były nowe a teraz kupiłem paski pomarańczowego stomila i już nie stawała

#18 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 21 sierpień 2009 - 21:26

Zatrzymującą się młocarnia w claasie mercatorze W bizonach jest zupełnie inaczej. Tam młocarnie napędza odrzutnik słomy a w claasie odwrotnie jest. A co do zielska to bizon powoli powoli ale pójdzie ale po 5 metrach zapchany :) a claas nie faluje czy jest zielsko czy nie. A co do pasków może się stać ze jak się młocarnia przyblokuje to paski będą się ślizgać i się wtedy przytopią i będzię wtedy mniejsza prędkość obrotowa bębna.

#19 Share arcziaw

arcziaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 00:51

Zatrzymującą się młocarnia w claasie mercatorze A może coś się dzieje z napinaniem hydraulicznym, czy oba paski są napięte równo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 06:57

W bizonach jest zupełnie inaczej. Tam młocarnie napędza odrzutnik słomy a w claasie odwrotnie jest. A co do zielska to bizon powoli powoli ale pójdzie ale po 5 metrach zapchany :o a claas nie faluje czy jest zielsko czy nie. A co do pasków może się stać ze jak się młocarnia przyblokuje to paski będą się ślizgać i się wtedy przytopią i będzię wtedy mniejsza prędkość obrotowa bębna.

Jak sie ma w łebie saradele to tak jest ;[ :)
Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.