Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sposób na dzika

359 odpowiedzi na ten temat

#141 Share EmilPlayP

EmilPlayP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 16 maj 2010 - 20:20

Sposób na dzika w mojej miejscowosci tez zaoraly facetowi lake, i to siewke 1ha z ktorej robil 30 bel sianokiszonki z jednego koszenia.Tylko sam jakos nie moge uwierzyc ze dzika mozna w dzien spotkac, ja jeszcze wogole ich nie widzialem i lepiej zebym tego nie doswiadczal

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sposób na dzika Dzisiaj, 17:37
  •  

#142 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 16 maj 2010 - 20:31

Sposób na dzika @Ursusczesiu to jest nic, u nas 2 lata temu 30 sztuk w kukurydzę weszło... o efektach chyba nie muszę mówić B)

#143 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 16 maj 2010 - 20:40

Sposób na dzika dzika mozna bez problemu spotkac u mnie najgozej jest jak w rzepaku dzior narobia i jedziesz z siewnikiem albo opryskiwaczem a tu taka niespodzianka na sciezce ktorej nie widac a ostatnio w nocy autem jechalem i 6 przebieglo przez droge ledwo wychamowalem dobrze ze jechalem tylko ok 100

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 17 maj 2010 - 15:55

Sposób na dzika Ciekaw jestem jak długo trzeba by było nakłaniać myśliwych na małe polowanie. W sumie stanowisko pewne bo jeśli raz przyszły to przyjdą i drugi, a jakby tak dla przykładu B) ze dwóch utłukli to może reszta by się przestraszyła. Zamówiłem 2 buteleczki tego tańszego specyfiku zobaczę czy będzie działać.
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#145 Share bialycivic

bialycivic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 17 maj 2010 - 18:57

Sposób na dzika W ZESZŁYM ROKU PROSIŁEM NADLEŚNICTWO ŻEBY OGRODZILI KUKU TO STWIERDZILI ŻE PASTUCH JEST ZA DROGI.DWA DNI PO ZASIANIU DZIKI ZJADŁY 1,5 HA KUKU NADLEŚNICTWO ZAPŁACIŁO PRAWIE 2,5 TYŚ I NA DRUGI DZIEŃ OGRODZILI POLE.MOIM ZDANIEM BYŁA TO KIEPSKA OSZCZĘDNOŚĆ Z ICH STRONY.W TYM ROKU ZNOWU SAMI OGRODZILI.PROBLEM NIE POLEGA NA TYM ŻE DZIKI WCHODZĄ ,BO COŚ MUSZĄ JEŚĆ WIĘC I TAK BĘDĄ WCHODZIĆ TYLKO ŻEBY NADLEŚNICTWA I KOŁA ŁOWIECKIE RZETELNIE WYPŁACAŁY ODSZKODOWANIE,A NIE JAK DO TEJ PORY ŻEROWAŁY NA ROLNIKACH

#146 Share hubcio224

hubcio224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 maj 2010 - 19:07

Sposób na dzika trzeba ogrodzic pole pastuchem z drutem 25-30 cm od ziemi wtedy nie wejda wiem cos o tym
Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

#147 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 17 maj 2010 - 19:12

Sposób na dzika Pastuch pewnie i by pomógł na dzika, ale czym zabezpieczyć pastucha przed "nowym nabywcą" B) ?? Bo w tamtym roku jak był poruszany na forum temat dzików to takie wypowiedzi padały ze np giną akumulatory...
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#148 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 17 maj 2010 - 19:23

Sposób na dzika Sąsiad nasadził na polu śmierdziuchy bardzo gęsto, po 2 dniach miał zorane, fakt-przy nich było pole całe(ale jednak przy nich chodziły), ale już 3-4m od nich żerowały. Pastuchy zrywają, to dla nich pykuś(no chyba że ktoś daje 230 z sieci, ale to już duże ryzyko). 3 skuteczne sposoby jakie spotkalem w okolicy:
1.ogrodzić pole sznurkami(na 5-6 poziomach, sznurek się błyszczy/jest widoczny z daleka i w jakiś sposób to odstrasza, we wsi obok to jest skuteczny sposóB);
2.ogrodzić pole siatką od bel(skuteczność j.w.);
3.kupić i rozstawić na polu.....radia xD Dźwięk odstrasza dziki, sąsiad w zeszłym roku chyba z 5 odbiorników postawił na polu, oczywiście brak uważać na deszcze i mgły.

#149 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 17 maj 2010 - 19:26

Sposób na dzika Ja tez mam problemy z dzikami ale w tym roku pobiłem paliki w okół kukurydzy co 20-25m i smaruje je co 3-4 dni pastą do butów, zwykła pasta. Polecam!
Znowu sąsiad przynosi radio na baterie, włącza o 20 i później o 5 idzie wyłączyc i mamy spokój. Wcześniej pare lat temu chodziliśmy na zmiane, po całych nocach siedzielismy. Petardy itp. Teraz jest ulga!

#150 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 17 maj 2010 - 21:15

Sposób na dzika kupiłem w dębowej alei(sklep internetowy dla myśliwych)FUK-odstraszacz dzików,paliki szmatki i popryskać.pasta do butów nie zrobiła na nich wrażenia fuk tak,dwa tygodnie znowu popryskać,zależy od pogody,spryskuję z wiatrem,bo smród niesamowity,rękawice,bo rąk nie domyjesz.buteleczka ok.20 złotych,na trochę starczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 17 maj 2010 - 21:43

Sposób na dzika mi myśliwi dali pewien śrdek (nie fuk, jakiś niemiecki 50ml na worek nasienia) i ja nim zaprawiołem nasienie, dali 100% że dziki nie poryją i nie wybiorąB) i jak narazie spokój ale teraz zostały pola ogrodzone i są pod pastuchami
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#152 Share Pawel1222

Pawel1222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 17:47

Sposób na dzika Witam wszystkich wiem że dziki robią szkody w całym kraju i chciałbym się dowiedzieć ile dostajecie odszkodowania zł na hektar za wyrytą kukurydzę i jak to u was wygląda.
Czekam na wasze odpowiedzi z góry dzięki.

#153 Share tomcio87

tomcio87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, hodowla

Napisany 01 czerwiec 2010 - 18:08

Sposób na dzika oo SUPER temat kolego brawo uprzedziles mnie. ja wlasnie czekam na mysliwych bo maja oszacowac straty takze napisze za kilka dni.

#154 Share KACZOR12

KACZOR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 18:30

Sposób na dzika U nas dali za dwa hektary 550zł

#155 Share Pawel1222

Pawel1222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 20:16

Sposób na dzika Co :D co można kupić za 550 zł a ile byś miał paszy z tych dwóch hektarów myśle że u mnie coś więcej dadzą.

#156 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 02 czerwiec 2010 - 09:27

Sposób na dzika Z odszkodowaniem to jest ciężko.Mi w tamtym roku pszenice po QQ zryły to się z ledwością ugadałem z nimi na 500 zł,to był niecały koszt samych nasion jarych i to jeszcze kupionych od sąsiada za 555 zł zaprawione i czyszczone.A wypłacili mi dopiero w grudniu.Ale nie chciałem ich więcej widzieć na polu [leśników oczywiście].

Parę lat temu zryły mi buraki jakieś 2ha to zapłacili za 2 ha ale tam nie było nic.Zapłacili dopiero po wykopaniu średnią plonu jaką się na danym rejonie osiągało.To wtedy można powiedzieć że byłem zadowolony.

Z pszenicą przegrałem bo średnia wyszła ponad 5 tony a na innych to i 9.

Najlepiej jak przy szacowaniu będziesz bardzo upierdliwy nie będziesz się zgadzał z ich szacowaniem i twardo stawiał sprawę to wtedy się coś dogada.

Jak do sąsiada przyszli to powiedzieli że nic nie widzą, to się tak wkurzył i powiedział żeby wyszli z pola bo jaszcze więcej szkód narobią.

Niestety oni są po to żeby nie dać i mieli więcej kasy dla siebie na imprezy.

Spróbujcie poszukać jakiś rzeczoznawców i pogadajcie z nimi na na czym stoicie bo inaczej zobaczą że jesteście laikami w tym temacie i was wyrolują.

#157 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 02 czerwiec 2010 - 12:26

Sposób na dzika ja ze swoimi lowczymi i lesniczymi dobrze zyje. jesli sa miedzy nami jakies zgrzyty to wspolnie ustalamy ze powolujemu rzeczoznawce i niech on ocenia jakie sa szkody. wtedy nadlesnictwo jest kryte przed GDLP w warszawie a ja mam wysokie, godne odszkodowanie:)
Piszę po polsku!

#158 Share pastuchy

pastuchy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 09:30

Sposób na dzika Są teraz nowoczesne pastuchy elektryczne, na pewno w każdej sytuacji odstraszą dziki, informacje techniczne oraz ceny znajdziecie na www.pastuchy.eu

#159 Share dawid12

dawid12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 18:56

Sposób na dzika U nas jeden z większych rolników zakupi sobie coś podobnego do http://www.przybysze...odele&Itemid=55 Stoi to w kukurydzy ze 3km od wsi ale dobrze słychać:) Jest to u niego od tego sezonu więc rezultatów nie znam
Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 28 czerwiec 2010 - 15:05

Sposób na dzika Stosował może ktoś taki środek jak Replent BioTec na dziki lub sarny? Jaka jest jego skuteczność, bo potrzebuję pilnie jakiegoś dobrego odstraszacza na ww zwierzynę, a w szczególności na sarny i jeleniowate, bo na dziki Hukinol jeszcze jakoś działa, ale na sarny nic już nie pomaga, ani dostępne dla mnie środki chemiczne, ani żadne petardy(pastuch nie wchodzi w grę), no a myśliwy od koła łowieckiego jakoś nigdy nie może utrafić w odpowiedni czas gdy zwierzyna wychodzi z lasu. Chciałbym wypróbować tego Replent, ale wolałbym, aby ktoś napisał cokolwiek na temat jego skuteczności, bo nie mam zamiary wydawać 100 zł, na środek, który może okazać się niewiele warty.
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy