Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sposób na dzika

361 odpowiedzi na ten temat

#121 Share ValtraN82

ValtraN82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka

Napisany 19 sierpień 2009 - 21:10

Sposób na dzika Dajcie spokój... U nas to jest tragedia. Myśliwi są tak bezczelni, że szkoda gadać. W tamtym roku jak szacowali nam ziemniaki, to jeden z nich powiedział, że tam nawet nic nie było posadzone. W tym roku było to samo, ale również z pszenżytem. Powiedział, że było posiane "na sztukę" (gdzie posialiśmy ok. 220kg/ha), a później jeszcze dodał, że to nie były zwierzęta leśne tylko konie. Pszenżyto policzyli po 25zł razy pół hektara (bo tyle było zniszczone) i jeszcze razy 90%, czyli procent zniszczeń. A na koniec minus 10% za koszty nieponiesione. Jeszcze wcześniej mówił, że i tak będziemy musieli to skosić, bo nie może tak stać, a ja do niego, że jak da jeszcze do tego na kombajn to mu to skoszę. Mógłbym jeszcze parę ciekawostek napisać, ale nie mogę, bo jak pisze to mnie szlak trafia. Ale jeszcze jedna sytuacja: sąsiadowi jak szacowali łąkę, to powiedzieli, że nie zapłacą mu, bo jej nie uprawiał. Nie wiem o co gościowi chodziło z tym uprawianiem, przecież nie będzie łąki orał...
Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sposób na dzika Dzisiaj, 20:41
  •  

#122 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 30 grudzień 2009 - 18:53

Sposób na dzika Na dziki W qq najlepsze są petardy. Puszczam sam co noc i nie ma prawie dzików

#123 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 20:18

Sposób na dzika prawie :lol: te prawie potrafi wytluc tyle kukurydzy i zryć tyle łąki że załamać się można. Jeśli dziki nawiedziły okolice niedawno to sie petardy boją, ale to kwestia czasu i sie przyzwyczaja ;[

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share johndirek

johndirek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 06 maj 2010 - 12:27

Sposób na dzika ja mam swój sprawdzony sposób tylko trochę niedozwolony. polewam pole przed siewem szambem własnej produkcji. nigdy nie mam problemów z dzikami a kukurydza zawsze najlepsza w okolicy

#125 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 15 maj 2010 - 20:56

Sposób na dzika U mnie w tamtym roku dziki zniszczyły 3h kukurydzy jak by tego było mało to ona za bardzo nie urosła a od myśliwych ojciec dostał 300 zło a gdzie paliwo a gdzie orka a gdzie obornik a opryski no kto mi za to odda mieszkam w mazowieckim gmina Wodynie tutaj właśnie są tacy udani myśliwi tylko ogniska sobie robią w niedziele a jeszcze kilka lat temu to nie było dzików ich i musieli je rozmnażać a teraz to plaga w tym roku nawet ara qq ojciec nie zasiał.

#126 Share heniek

heniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 15 maj 2010 - 21:58

Sposób na dzika Ja mieszkam na Śląsku,tu też dzików plaga.Jesienią jak orałem ok. 21 dojeżdżam do końca pola,nawracam orzę dalej a tu w światłach widzę że mi dziki przechodzą tyle że zliczyć nie szło (dowiedziałem sie póżniej ze to watacha ok 20 sztuk).Tylko że one przechodziły koło traktora pracującego na pełnym gazie i nic sobie z tego nie robiły.W kole łowieckim powiedzieli że je do wiosny wystrzelają ale ja w te zapewnienia nie wierzę bo to był teren gdzie dzików kiedys nie było tylko stada się rozrastają i migrują na nowe tereny żerują przy śmietnikach ryja trawniki pomiędzy drogą a chodnikiem,pojazdów się wcale nie boja ludzi jeszcze tak ale trzeba mocno krzyknąć.Niedługo to nam zające na polu wpie....lą.

#127 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 15 maj 2010 - 22:01

Sposób na dzika U nas dziki się wpier... w ziemniaki i trzeba było 1/4 pola na nowo obsadzić Dodany obrazek
Tym razem ogrodziliśmy pole drutem i 2 sznurkami i puki co spokój. Znajomy ogrodził tak łąki i podobno więcej nie weszły Dodany obrazek
Wieczny kawaler ;)

#128 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 15 maj 2010 - 22:01

Sposób na dzika

Jeden z większych rolników w mojej okolicy zakupił taką armatke na akumulator i ona w nocy co 15 min. Bardzo głośno strzela, postawił ją do kukurydzy podobno kosztowała ponad 3 tyś.

do tego dziki też potrafią się przyzwyczaic i tylko szkoda kasy...

#129 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 15 maj 2010 - 22:07

Sposób na dzika u nas 9 dzików sobie w jęczmieniu spacerowało B)
Mój Wladimirec podbija świat

#130 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 15 maj 2010 - 22:09

Sposób na dzika

Mój znajomy znalazł sposób na dziki. Podłączył pod pastucha 220V. Od razu zadziałało.... B)

tylko żeby sąsiada nie znalazł rano albo kogoś z rodziny...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 15 maj 2010 - 22:43

Sposób na dzika Heh dziki temat rzeka B) ... Te cholerstwa to już praktycznie niczego się nie boją jak qq zrobi kolbę. Wchodzą w środek i siedzą jak w lesie w tamtym roku dobrze że szybko skosiliśmy jak tylko zaczęły robić szkody przez 2 noce, a planowaliśmy 2 tygodnie później ściąć :) Tata pojechał na pole traktorem z achtungów i karbidu ładował a one kilkanaście metrów dalej nic sobie nie robiąc żerowały. Fakt że tłukliśmy w sumie codziennie i się przyzwyczaiły, ale co z tego jak postraszysz około północy jak przyjdą np o 4... trzeba by całą noc na polu siedzieć!! W tym roku palimy opony i znów karbid na razie skutkuje bo jak 2 razy już posiewaliśmy na szczęście nie dużo i jest spokój. Pisałem maila do Kampinowskiego PN o jakąś poradę nazwę środka chemicznego na odstraszenie i nic zero odp... Mam zamiar kupić to: http://www.allegro.p...ynie_ffuuk.html
stosował to ktoś?? jest jeszcze to ale strasznie drogie :) http://www.allegro.p...ecy_na33km.html

podobno skutkują pęczki ludzkich włosów powiązane w workach od cebuli, ale to też nie na długo. Piszcie jakie są Wasze sposoby walki z tym cholernym szkodnikiem
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#132 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 15 maj 2010 - 23:11

Sposób na dzika Stosowałem ten preparat nie wiem jakiej był firmy i ile kosztował ale za to straaaaasznie śmierdział, tego smrodu nie dało się wytrzymać, co kilkanaście metrów wbijaliśmy paliki z folią i tam wstrzykiwaliśmy ten środek, dopóki środek nie wywietrzał to było dobrze, ale później to nawet strachy nie pomagały ani petardy, wpadała ta szarańcza i co ładniejszego buraka sobie wjeb.ła

#133 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 16 maj 2010 - 08:06

Sposób na dzika Jedyny skuteczny sposob to ogrodzenie z drutu kolczastego i pastucha. Próbowałem wszystkiego i tylko to pomaga. Niestety jest to dosc pracochlonne i kosztowne, ale jedyne sensowne wyjscie.

#134 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 16 maj 2010 - 08:47

Sposób na dzika ja w tamtym roku miałem ogrodzone... i co?? i lipa B) przez pierwsze 2 tyg. rwały drut prawie codziennie... :) potem byłem szczęśliwy :) bo już był cały drut i nie było świeżych śladów wokół drutu... ale wszedłem w qq i szok :) świeżo kładziona jak się okazało to rwały drut jak wchodziły w qq i po co im było wychodzić jak dostatek jedzenia miały :) aż koło łowieckie się zebrało (co mnie zdziwiło) w 20 myśliwych i my załatwiliśmy 15osób no i wyganialiśmy przez 2 dni. Pierwszego dnia to myś. stali wokół qq a nam kazali wyganiać my weszliśmy w qq a oni zamiast na czystym polu strzelać to w qq walili :) czuby!!! szybko taka współpraca się zakończyła, drugiego dnia było już ok... wszyscy w qq na przemian i 4 na czystym polu. ale nie tak łatwo bo 6ha i dziki szli na ludzi ale pół dnia i dzików brak :) no i żadnego nie zabili tylko dwa ranili...
PS. z braku innej obrony qq przed dzikami w tym roku też będzie grodzone, jak to będzie to zobaczymy.. :)

#135 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 maj 2010 - 08:58

Sposób na dzika jedyny pewny sposób to nie siać qq, kupować suche wysłodki i ziarno qq i święty spokój z dzikami, bo inni gdzie daleko od lasu i nigdy dzikównie było sieją co raz więcej qq walczą z tym plugastwem a u nas w około las i dzików już nie ma, dziki powędrowały tam gdzie sieją qq he eh, a same straty w qq to jedno, a jak idzie banda dzików i zryją przy okazji łąki to 2ga sprawa

#136 Share EmilPlayP

EmilPlayP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 16 maj 2010 - 09:09

Sposób na dzika No ja też sie borykam z tym problemem, najlepszym sposobem na dziki chyba jest niedozwolone wylanie szamba wlasnej roboty B). My tego nie stosujemy ale za to sasiad tak, i z tego co zauwazylem u niego zero sladu, jeszcze dolozyl gambki z srodkiem tzw."smierdzielem" i jest okej. Wczoraj sasiad kolejny dosiewal 0.5 ha bo dziki zrobily sobie sieste w nocy, juz ma ogrodzone pastuchem i dziś zobacze czy cos to pomoglo.Drugie pole sielismy 12 maja i jak narazie cisza,zero sladu zwierzyny,a w sasiednim polu siane bylo z 5 dni wczesniej i taka orka ze poemat.Nasze pole dzieli jedynie lub az droga asfaltowa moze dlatego jeszcze do nas nie przyszly.Wczoraj wieczorem bylem ok. 21 to juz slyszalem petardy i widzialem ludzi na polach :)

#137 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 16 maj 2010 - 09:27

Sposób na dzika

ja w tamtym roku miałem ogrodzone... i co?? i lipa B) przez pierwsze 2 tyg. rwały drut prawie codziennie... :) potem byłem szczęśliwy :) bo już był cały drut i nie było świeżych śladów wokół drutu... ale wszedłem w qq i szok :) świeżo kładziona jak się okazało to rwały drut jak wchodziły w qq i po co im było wychodzić jak dostatek jedzenia miały :) aż koło łowieckie się zebrało (co mnie zdziwiło) w 20 myśliwych i my załatwiliśmy 15osób no i wyganialiśmy przez 2 dni. Pierwszego dnia to myś. stali wokół qq a nam kazali wyganiać my weszliśmy w qq a oni zamiast na czystym polu strzelać to w qq walili :) czuby!!! szybko taka współpraca się zakończyła, drugiego dnia było już ok... wszyscy w qq na przemian i 4 na czystym polu. ale nie tak łatwo bo 6ha i dziki szli na ludzi ale pół dnia i dzików brak :) no i żadnego nie zabili tylko dwa ranili...
PS. z braku innej obrony qq przed dzikami w tym roku też będzie grodzone, jak to będzie to zobaczymy.. :)

Tylko jakim drutem miales ogrodzone, bo zapewniam cię ze jak ogrodzisz drutem kolczastym to nie przerwa. tylko jeden drut kolczasty daje sie ok 10-15cm od ziemi, potem pastuch ok 20-25, i znowu kolczasty na wys ok 45-50cm. do tego dobre paliki co 10 metrów i dzik sie nie przedrze.

#138 Share EmilPlayP

EmilPlayP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 16 maj 2010 - 09:29

Sposób na dzika to takie ogrodzenie bedzie jak u mnie na pastwisku B) może pracochlonne ale napewno skuteczne

#139 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 16 maj 2010 - 19:47

Sposób na dzika Generalnie to na "śmierdzidło" na dziki załatwiamy przez nadleśnictwo (które jeżeli rolnik sobie tego zażyczy ma obowiązek w jakiś sposób zabezpieczyć działkę tj. dostarczyć środek lub dostarczyć pastucha lub postawić "stróża", środek jest płatny, stróż darmowy, a pastuch nie mam pojęcia). Generalnie wspomniany środek (o nazwę nie pytajcie, bo każda butelka, którą miałem była bez etykiety, dodawali tylko ustną informację jak często i jak stosować B):) .). "Śmierdzidło" jest świetne i działa naprawdę skutecznie. Podobno jest to skoncentrowany ludzki pot(w każdym bądź razie śmierdzi niemiłosiernie). Daje się tego 2 - 3 krople na szmatkę na paliku, który powinien być na wysokości nosa dzika tak co 2 - 3 tygodnie i ewentualnie po jakichś dłuższych intensywnych opadach.
Znajomy natomiast we własnym zakresie stosuje pastucha, no i z tego co mówi to musi on być założony na dwóch poziomach tj. jeden prawie przy ziemi tak aby pasiaki nie mogły przejść i drugi na wysokości nosa dorosłego zwierzaka (no daje jeden na wysokości 5 - 10 cm, drugi tak 15 - 20 cm wyżej). Chodzi tu o to, że jeśli pasiaki przejdą pod pastuchem na działkę, to locha pójdzie za nimi i nie zatrzyma jej pastuch.
Osobiście w teraz to w ziemniakach mam problem z jeleniami i sarnami
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 16 maj 2010 - 20:13

Sposób na dzika jak dzisiaj patrzyłem to łaki jak by kultywatorem przejechał tak zryte B) ja to chyba bym musiał bagno w koło jeziora podpalic zebym miał spokój wczoraj koło godziny 16 sobie dziki "orały" łakę i to z 50m od domów/od drogi  szczęscie nie moja łaka tylko miastowego który nieche dać w dzierzawe ale moje do tak 30m od bagna to z orane równo :)