Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sposób na dzika

361 odpowiedzi na ten temat

#101 Share kanar

kanar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 20:10

Sposób na dzika najlepsza metoda na dziki to powiesić co pare metrów przy miedzy kobiece włosy,możecie sie śmiać ale to naprawde działa.sam sprubowałem,ludzie sie ze mnie śmiali a teraz sami tak robią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sposób na dzika Dzisiaj, 15:59
  •  

#102 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 13:41

Sposób na dzika no i po 4 arach kartofli dokladnie wszystko zryte bylem 2 dni temu i nic nie było a dzisiaj zachodze to az mnie zatkało jeszcze nigdy mi wszystkiego nie zniszczyly w zeszłym roku tylko pare m kwadratowych a tym sie wsciekły. do tego doszło zeby człowiek se nawet nie mogł do siebie kartofla zasadzic 500 m za domem :) :) :P

#103 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 14:44

Sposób na dzika W mojej oklicy wiosną ryły w kukurydzy a teraz jak kukurydza jet duża to przeszły na łąki i kartofle nic im nie można zrobić chodzą stadami nawet w biały dzień
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share LukaszZetor

LukaszZetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 21:13

Sposób na dzika U mnie na polu w poprzednich latach niebyło dzików tylko w tym roku wypuścili dziki w pobliskie lasy i mówili ze jest dzików bardzo mało i zagraża im wyginięcie :P a w tym roku zryli mi pole z ziemnakami i postawiłem 3 strachy i zastosowałem metodę z tą pastą do butów -zobacze jutro czy pomogło :)

#105 Share wozol

wozol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 22:37

Sposób na dzika

U mnie na polu w poprzednich latach niebyło dzików tylko w tym roku wypuścili dziki w pobliskie lasy i mówili ze jest dzików bardzo mało i zagraża im wyginięcie :) a w tym roku zryli mi pole z ziemnakami i postawiłem 3 strachy i zastosowałem metodę z tą pastą do butów -zobacze jutro czy pomogło :)

sprawdzcie takie cos :P

http://change.menelg...please/1182130/

Za taki post dostajesz %!

Edytowany przez krolikNH, 13 czerwiec 2009 - 06:36.

#106 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 05:24

Sposób na dzika pasta wysycha, ja kupiłem wzmocniony pastcuh 10 kV i 5,5 J mam przy samym lesie kukurydzę często trzeba sprawdzać bo jest poprzeryany czasem lub drut zwisa, mam od lasu trzy linie drutu puszczone a wokół pola 2 po bokach i dalej jeden, efekt jest nie porównywalny, po zasiewach jednej nocy mi weszły bo drut zwisał. sąsiad pociagnął druga linie i jest spokój, zobaczymy jak będą kolby póki co pastuch zdaje egzamin, dodam że na drugim polu gdzie zawsze mi wchodziły nie ma nawet śladu kopyt a w zeszłym roku dwa razu posiewałem i efekt był taki http://www.agrofoto....image68908.html
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#107 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 13 czerwiec 2009 - 06:55

Sposób na dzika W zeszlym roku mileismy QQ posiana na polu odleglym od domu jakis 1 kilometr na totalnym odludziu tam jest tylko droga pola i las wiec dziki mialy sie tam dobrze ojciec postawil jakies deski i wlosy przykleil do nich dzików do tej pory nie bylo :P
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#108 Share lukash0

lukash0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 16:36

Sposób na dzika a u mnie dziki nic nie robią tylko za to jelenie te to tak poradzą zmarasic to albo dajemy włosy albo znicze zapalamy i drut dajemy 2m do góry.

#109 Share LukaszZetor

LukaszZetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 16:55

Sposób na dzika Byłem dzisiaj na polu i ziemniaki wporządku -dzików niebyło :mellow: Pewnie pasta pomogła-oby tak dalej :lol:

#110 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 20:36

Sposób na dzika najlepszy sposob to zrobic tak jak u nas dawno ludzie zrobili-wyciac prawie wszystkie lasy, u nas zostalo z 5% lasow i zadnej wiekszej zwierzyny nie ma,dzika, jelenia czy losia to w zoo widzialem. a bobry to z mazur specjalnie sprowadzili i uciekly z parku krajobrazowego i teraz nad wisla sie zagniezdzily.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 15 czerwiec 2009 - 22:09

Sposób na dzika unsa jest plaga dzików nawt biało czarne dziki sa juz i nic juz na nie działa

#112 Share farmer102

farmer102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 21:38

Sposób na dzika U mnie tez w tym roku dziki i jelenie grasują. Prawdopodobnie wypuszczono kilka tirów dzików w pobliskie lasy i teraz podchodzą. Ogrodziłem pola taśmą. Ciekawe czy pomoże...

#113 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 08:07

Sposób na dzika dodam jeszcze że jak ktoś założy pastucha na dziki to i na jelenie też działa tylko trzeba wysokie paliki i taśmę jak dla koni, ja kosą spalinową wymiotłem chwasty pod pastuchem i spryskam za tydzień jak odbiją jakimś glifosatem
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#114 Share juhas

juhas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:łowiectwo,Rolnictwo,Supporters

Napisany 04 sierpień 2009 - 23:06

Sposób na dzika U mnie nie daleko mój znajomy na polu kukurydzy zastawił pastuch.Owinął nim całe pole a i tak to nic nie dało.A dziki jak były tak są i to nie zła watażka:D
........

#115 Share Lukasz12a

Lukasz12a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związanie

Napisany 14 sierpień 2009 - 15:07

Sposób na dzika W mojej okolicy dzików jest coraz wiecej co roku niszczą kukurydze. Wiosną tak zryły mi łąke, że teraz na niej nic nie rośnie oprócz chwastów.

#116 Share beata12596

beata12596

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:rolnicwo oczywiście

Napisany 14 sierpień 2009 - 16:05

Sposób na dzika My mieszkamy przy samym Bugu i te czarne świnie przepływają do nas przez rzekę z Ukrainy, mówili nam pogranicznicy z WOP-u, bo widzieli całe świńskie rodziny jak właziły do nas w kukurydzę. Próbowaliśmy chyba wszystkiego, poprzez wywalanie świńskich bebechów i krwi, które zostają po świniobiciu, palenia zniczy, stawiania radia, strzelania petardami, co jest pracochłonne, ale najlepszym i sprawdzonym sposobem oprócz dobrego kolegi, który jest myśliwym i odstrzeli kilka, jest pastuch elektryczny, jak je raz pier...... to więcej nie wejdą.

#117 Share kubu365

kubu365

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 18:14

Sposób na dzika u mnie w tamtym roku ryly morge kartoflii nic nie zostalo w tym roku łąke zaczeły ryc :D to ojciec kupil elektrycznego pastucha (bialą taśme i plastikowe kolki ) i juz nie przychodzą przez nich w tym roku nie mam kartoflii :D zobaczymy co bedzie z kukurydzą bo jak bedą ryc to trzeba brac sieczkarnie i kosic i nie patrzec jaka by nie byla :D
Wielki fan case jx/new holland td

#118 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 sierpień 2009 - 20:38

Sposób na dzika U mnie powoli sie biorą za kukurydze.... ale narazie niejest tragicznie.
W tym roku jeden z rolników zrobił dym w kole łowieckim i zapowiedział że jak sie u niego dziki pojawia to odrazu idzie do sądu.... Co noc myśliwi teraz siedzą w kukurydzy w całej wsi :D

#119 Share farmer07

farmer07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 21:49

Sposób na dzika Jak kosiłem rzepak to 9 sztuk uciekło, normalnie spały sobie w dzień w rzepaku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 20:52

Sposób na dzika Kolego @Maciek08 w tym roku faktycznie mogli się wystraszyć i pilnować ale z tego co mi wiadomo to koło łowieckie odprowadza do gminy podatek za Wasze ziemie, jeżeli będą cwani to zrezygnują z Waszych gruntów, przestaną je dzierżawić a więc nie będą pilnować Waszych pól i nie będą odpowiedzialni za szkody w nich popełnione. Jeżeli mówię coś źle to niech ktoś sprostuje

A jeśli chodzi o szkody jakie popełniają u mnie to masakra na 3 ha owsa zrobiły szkodę na około 40% i oczywiście należnego odszkodowania nie dostaliśmy. Ziemniaki już drugi rok mam tuż obok budynków oczywiście ogrodzone pastuchem bo inaczej by ich nie było.

Mieszka koło Barczewa a kolo od szacowania twierdzi że ta plaga dzików jest spowodowana tym że w okolicach Dźwierzut są wilki i dzikie świnie po prostu przed nimi uciekają . Czyli wilki przejdą prawdopodobnie do nas . Cieszyć się czy płakać?? bo o wypasaniu bydła nocami będzie można wtedy zapomnieć.

Co za kraj :)
Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika