Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sposób na dzika

360 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Bazanto

Bazanto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 15:19

Sposób na dzika Na dziki najlepiej sprawdza sie ogrodzenie elektryczne, sami najpierw założyliśmy ogrodzenie wokół kurnika na lisy, a później ogrodzilismy ziemniaki i kukurydze. Podstaw to mocny elektryzator. Pastuch musi mieć dużą moc i dziki wogóle nie podejdą do pola zatrzymują sie 5 metrów pzred. Postępowaliśmy z tyc co tutaj napisali: Pastuch elektryczny na dziki i probelmu z dzikami nie ma, ogrodzenie elektryczne działą oczywiscvie w sezonie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sposób na dzika Dzisiaj, 06:04
  •  

#82 Share piotrek10017

piotrek10017

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 23:29

Sposób na dzika siema macie jakies przygody z dzikami? tzn czy niszcza wam uprawy np kukurydzy w lato albo nawet teraz na wiosne slyszalalem ze ryja na zasianym polu zeby dostac sie do jednego glupiego ziarenka. piszcie czy macie jakies sposoby na te swinie???

#83 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 marzec 2009 - 23:39

Sposób na dzika sprawa jest prosta -> koło łowieckie + nadleśnictwo i niech płacą za szkody a jak im się nie chce to wypatroszyć ze dwie szuki i zostawić pod jakąś drogą wojewódzką lub chociaż powiatową i szybko zareagują aby naprawić szkody powodowane przez dziki. Może to niezbyt humanitarne ale .....

btw - nie chce mi się szukać ale było o dzikach na tym forum ale dawno temu.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 23:50

Sposób na dzika W swojej pracy miałem ostatnio kontakt z kołami łowieckimi. W trakcie rozmowy tłumaczyłem, że trochę mało płacą rolnikom za szkody wyrządzane przez dziki, a szczególnie na użytkach zielonych, gdzie wartość zniszczonego plonu jest faktycznie niewielka (trochę trawy) w porównaniu z np. kukurydzą, ale koszt przywrócenia pola do stanu poprzedniego jest duży (wyrównanie, podsiew trawy itd.). W odpowiedzi usłyszałem, że rolnik powinien być wdzięczny myśliwym (a może dzikom) bo ma wybrane pędraki z trawy!. Aż mnie "zagotowało" ze złości <_< . Niestety są wsród członków kół łowieckich oszołomy, którzy psują kontakty z rolnikami i podsycają różnice i naturalny (ale do dogadania) konflikt interesów
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

#85 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 marzec 2009 - 09:33

Sposób na dzika Dlatego mówię - wypatroszyć albo ubić i zostawić pod drogą asfaltową aż sie przestaną wymądrzać.

U nas parę razy łąka była poryta ale jesteśmy w takim miejscu gdzie albo lesniczy pokryje szkody albo koło ale że lesniczy należy to koła to bez znaczenia. Natomiast gdzieś niedaleko nas po prostu wypatroszyli sztukę jak pisałem wyżej i tak 2-3 razy i koło zaczęło dbać bo tego co wypatroszył nigdy nie namierzyli a byli wsciekli że ubite sztuki leżą po drogach asfaltowych.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#86 Share piotrek10017

piotrek10017

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 14:57

Sposób na dzika no zobaczymy czy na wiosne juz beda grasowaly mam nadzieje ze nie najgorzej to bedzie z kukurydza

#87 Share henry19

henry19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 18:03

Sposób na dzika witam. mi dziki niszczo pszenice ale ostatnio znajomy mi podpowiedział ze on wywozi zdechłe swinie z gospodarstwa w poblize miejscw w ktorych dziki ryjo, ostatniego lata zrobilem tak samo i pzestali ryc. mam sporo chodowle trzody wiec upadki sie zdazajo <_< a na lonke podobno nalezy wywozic swinsko gnojowice zeby nie ryli.

#88 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 18:30

Sposób na dzika W mojej okolicy jak nigdy zaczęły na niektórych polach a dokładniej przy tych blisko lasów i łąk pojawiać się dziki mi wyrządziły trochę szkód w ziemniakach ale nie było zle z jeden strony fajnie są dziki z drugiej nie bo szkody <_<
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#89 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 18:39

Sposób na dzika Heh, przez te dzikie świnie, to przestałem sadzić ziemniaki, kiedyś to było widać jak na początku rajki wsadzał ryj , otwierał paszcze, i tak pare razy w nocy, że potrafiły zryć wszystko do reszty, w ciągniku to na niektórych łąkach to trzymam się kabiny, a kierownica szarpie w wszystkie strony :) Zryły mi dwa ha poplonów, które miałem po kuku, i myślałem że na sianokiszonke sobie zbiore, a to nici <_<:) W tym roku to za domem na hektarze kuku ci co szacowali szkode znaleźli 3 słownie ,, trzy " kolby, zaznaczam na hektarze, nie na metrze kwadratowym :) Teraz najbliższe zasiewy ogrodzimy siatką leśną, myśle że moja przygoda z dzikami się skończy, lecz w to wątpie, jak nawet siatka która mniesporo wyjdzie nie pomorze, to pojade do ruskich, kupie czołg, wyrzutnie rakiet, i jakieś karabiny i zatłuke każdego dzika w województwie, i nie będe brał jeńców :) W zoo terz :)

#90 Share henry19

henry19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 18:41

Sposób na dzika fajnie?? <_< u nas to sie robi targedia. w okolicy nie ma takiej łaki i pola kukurydzy lub pszenicy której by nie zryli. jesienio nawet widziałem ze mi ryjo swirzo posiane zboze. a jak przyjezdzajo szacowac straty to dajo smieszne pieniodze ze sie gospodarz jeszcze bardziej denerwoje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 18 marzec 2009 - 19:00

Sposób na dzika Niedawno poszedłem z psem na spacer zobaczyć jak jest na polach, czy stoi woda, czy miękko i czy można wjeżdzać ciągnikiem, poszedłem na łąki i tu patrze, "dziura na dziurze" , zryły mi pole, idzie sie wkór... bo jak jedziesz z kosiarką to na kępach ją podbija, tępią sie nożyki a kamyki walą po szybach, a jak przeszłem się po łące, to zauważyłem ,że ryły tylko tam gdzie "krowa puściła klocka", nie tylko dla mnie poryły, dla sąsiada grzebały w polach gdzie kiedyś były posadzone ziemniaki, łąki też mu poryły, płakać się chce. <_< :) :)
Wieczny kawaler ;)

#92 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 19:29

Sposób na dzika http://www.agrofoto....i...dziki&st=80

U nas co roku niszczą . Ostatnio 2 łąki i srodek drozki poszly sie j***ć <_<
Daja ci pare groszy i co ?
Takich to tylko zamknąc z tymi dzikami w jednym pomieszczeniu i niech robia pozadek :)
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

#93 Share zielaz

zielaz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Dużo by wymieniać...

Napisany 29 maj 2009 - 21:03

Sposób na dzika u mnie te dzikie swinie to przyłaziły do pryzmy, noc, dwie i cały bok rozpruty, w ubiegłym roku jak wczesniej rano wstałem, ide do pryzmy a tam 11 sztuk, zadzwoniłem do znajomego mysliwego, owszem przyjechał ale tej nocy niepokazały się, w koncu ogrodziłem pastuchem i był spokój, w tym roku sytuacja się powtorzyła wienc znowu pastuch, na wiosne tego roku posiałem zaraz za oborą kawałek mieszanki to zaraz pierwszej nocy przyszły i tak ją zryły jakbym przejechał kultywatorem, to kolejnej nocy koło 22 wsiadam w samochód i jade na te pole a tam patrze ze na przeciwległym końcu pod lasem jest juz całe stado, no to ja gaz i na nich( było ze 100 metrów ), a te zamiast uciekac to stały, autentycznie dopiero przed samą maską zaczeły uciekac w las i gdyby nie było mi szkoda samochodu to bym kilka stuknoł w d... , puzniej jeszcze przez pare nocy tak jezdziłem ale juz był spokój - sąsiad mówił ze przeniosły się do niego

Jest ciężko ale robię to co kocham i jestem szczęśliwy 

#94 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 20:32

Sposób na dzika U nas w tym roku zaczely robic takich szkod (podobno puscili w okoliczne lasy kilka stad). Nam narazie az takich wielkich szkod nie narobili ale juz kilku znajomym zryly w 100%. Wszyscy teraz ogradzaja i nie ryja wtedy, ale przeszly przez pole np. Tylko mam do Was pytanie po ile u Was mozna kupic paliki 105cm? Bo u nas po 2.50zl na targu i szukamy jakis tanszych?
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#95 Share macursus12

macursus12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 17:07

Sposób na dzika Przez zime zniszczyly 9 ha lak :) . dostalem odszkodowania za to tylko 1000 zl :) .teraz na 12 ha rzepku zniszczyly okolo 1ha ;) .mam wy rzepaku odynca. Starszy straszyl go ale on ulecial 12m.rozpedzil sie i walnal wy tylnie kolo od ciapka. :)

#96 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 08 czerwiec 2009 - 17:28

Sposób na dzika w mojej okolicy też jest z tym straszna plaga... kilku gospodarzy przestało nawet kuku siać przez dziki. Koło łowieckie nie reaguje a za szkody płacą smieszną kasę kolega Nikita_Bennet mówi żeby wypatroszyć i zostawić... ludzie są życzliwi  ;) nie daj boże ktoś by to zobaczył... byłoby nie ciekawie. znajomy gonił zetorem przez łąke jednego i przejechał ... sąsiadka zobaczyła i ma chłopak poważne problemy ostatnio miał sprawę

#97 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 18:50

Sposób na dzika W tym roku dziki wykazały siewyjątkowym sprytem zaczeły już ryć w świerzo posadzonych ziemniakach

#98 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 21:44

Sposób na dzika u mnie też ta hołota grasuje,normalnie ręce opadają ,nic tylko kałacha kupić i je powystrzelać

#99 Share rafal19

rafal19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 22:26

Sposób na dzika a u mnie myśliwi przyjeżdzają ale nic ustrzelić nie mogą bo lochy z małymi sie tylko pokazują ;) szkody czynią a nic im nie mozna zrobic ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 09 czerwiec 2009 - 19:41

Sposób na dzika U nas dziki siedza w kukurydzy albo ryja łaki. Kiedys takiemu kolesiowi dziki zryly w srodku cala kukurydze a po bokach zostawily. Kombajn przyjechal kosic QQ a tam nic nie bylo :) Koles az skakal po polu ze zlosci a my mu mowilismy ze tam mu zryly dziki a on mowil ze tylko troszke :) wogule tam nie pojechal zobaczyc ani nic. Tak to jest jak sie nie ma czasu zajechac na pole zobaczyc czy cos tam rosnie :)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!