Pavel

Sposób na dzika

Polecane posty

Radar    0

kup sobie na www.bron.pl jakas dobra wietrowke i strzellaj w leb tym dzikom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

@Radar z tą wiatrówką to nie do końca. Mój wuja kiedyś ledwo z życiem uszedł. Strzelił do dzika z gwintowanej 5,5mm i tylko go rozdrażnił. Śrut jest za słaby żeby takiego starego dzika zastrzelić. A co do sposobu to najlepiej rozebrać starą kasetę magnetofonową i ta taśmą ogrodzić pole, nawet tylko w kilku miejscach. Gdy wieje wiatr taśma gwiżdże i dziki sie boją. Podobno nawet na wilki to działa, ale tego nie wiem, wiem, że u mnie pomogło i po ziemniaczki już nie przychodziły.


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884
hahaha wiatrowka to gowno im zrobice :(

 

jak ktos ma problemy z dzikami niech zawiadomi kolo lowieckie

 

Nie wiem może u Ciebie to działa, ale u mnie to przyjadą, posiedzą pogadają, wypiją coś i pojadą a dzik dalej żyje.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

"wypiją coś" - u nas jak w nocy słychac ze jest polowanie to ludzie co puszki po piwie zbierają to rano pierwsze gdzie jadą to pod ambony - taki antek co u nas pod lasem mieszka to jednego razu chwalił się ze 80 puszek znalazł


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

I co sobie taki zrobi, że go opieprze. Narazie coś dziki się nie pokazują, ale wcześniej to ostro ziemniaki skatowały..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

ja slyszalem zeby zastosowac ludzkie odchody :( tak jak ktos pisal na poczatku o ludzkich wlosach dzik czyje tak jakby tam byl czlowiek i nie podchodzi tylko jak masz duze pole to zjedz cos starego albo alpeij daj calej wsi i niech kazdy wali do woreczka i zanos na pole hehe


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

ja też o tych ludzkich odchodach słyszałem :( podobno trzeba po narożnikach pola na walić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Ja teraz stosuje sznurek nasączany ropą... Wbijamy paliki co około 10m i ogradzamy nasączonym sznurkiem... Na to co 5 metrów szmatki z hukinolem czy jakoś tam ( gość z kółka łowieckiego z darmo dał )I muszę powiedzieć że są efekty. Pole mamy najbliżej lasu a inni dalej... Wczoraj jeździłem zobaczyć to widać było ślady na polu obok i drodze... Dzik się przeszedł dookoła :) A u innych poryte...


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Mój znajomy znalazł sposób na dziki. Podłączył pod pastucha 220V. Od razu zadziałało.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w okolicy gościu też podłączał i podziałało skutecznie ale na tesciową

 

20 lat temu koleś ogrodził rzerdziami kartofle no i zagląda rano i dziki zaczeły uciekać i wbił się jeden między rzerdzie a miał koleś siekierkę to go w łeb i dzik leży sztywny, poszedł do domu zaprzęgł konia zawołał syna i sąsiada do pomocy i przyjechali a dzik leży sztywny i koleś z dumą wiankę do dzika "ty skó*wy synu tyle mi naryłeś a ja cię załatwiłem" i skopa w dzika a dzik jak się odwinoł i złapał zebami , tak kolesiowi przez spodnie oderwał całą łydkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amfipterus    1

2 lata temu w telewizji mówili iż myśliwy postrzelił śmiertelnie gdzieś w środku ciemnej nocy +/-80letniego dwunożnego dzika na polu kukurydzy . Taki o aparycji świni to przynajmniej z głodu przychodzi i da się go jakoś odstraszyć i widać iż nie ma poco w pole potem wjeżdżać. Po żerowaniu tego pierwszego typu, to w środku pola same łodygi po kuku stoją...

 

Słyszał ktoś o możliwości ubezpieczenia pola przeciw tego typu szkodom? Może jak by firmy ubezpieczeniowe dręczyły koła by jakoś spokojnie na polu rosło? Pozdrawiam


1)Take it ALL on your stride!!!
2) Liczby są cierpliwe, zawsze jakiś wynik dadzą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ja teraz stosuje sznurek nasączany ropą... Wbijamy paliki co około 10m i ogradzamy nasączonym sznurkiem... Na to co 5 metrów szmatki z hukinolem czy jakoś tam ( gość z kółka łowieckiego z darmo dał )I muszę powiedzieć że są efekty. Pole mamy najbliżej lasu a inni dalej... Wczoraj jeździłem zobaczyć to widać było ślady na polu obok i drodze... Dzik się przeszedł dookoła :) A u innych poryte...

To przynajmniej za darmo dali ci hukinol, mi kazali sobie kupić (ponad 200zł pojemnik) he eh ale sam sobie znalazłem na grzybach gdzie mieli schowane pół butelki hukinolu jakie potem pretensje były ho ho, a ja im na to że dzik się nie pyta tylko idzie i moją łąke ryje więc dali spokój z tym hukinolem, ale faktycznie skuteczny środek

 

ps. czy sorgo naprawde dzik nie ruszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darus    0
Hehe u mnie z dzikami też ma jeden gospodarz same problemy,uprawy to 95% kukurydza ponad 400ha. Straty co roku są znaczne jak taka watacha wpadnie tym bardziej że pola są przy samym lesie.Nie wiem jakie środki stosuje natomiast z własnego doświadczenia wiem bo będąc u niego kilka razy podczas zbioru w kabinie kombajnu wozi ze sobą strzelbę ;) A powiem szczerze,że wyroby z dziczyzny są niezmiemskie pod względem smaku. Oczywiście odstrzał jest legalny należy do koła łowieckiego,to już jest daleka historia rodzinna.

 

CHłOPY TEZ MAM DZIKI W GMINIE OSTATNIO CMENTAZ ZRYłY W TAMTYM ROKU MI 5HA KUKURYDZY A KOłA NIC NIE ROBIA JEDYNE WYJSCIE UBEZPIECZYC POLA A FIRMY UBEZPIECZENIOWE JUZ ZCIAGNA Z NICH PIENIADZE POZABIERAJA IM TE łADNE SAMOCHODY DOMY ITD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

U nas też koła mają to gdzieś. Jeszcze na dodatek jest sprawa w sądzie na temat kół i nadleśnictw(dłuuuga historia). A jak wypłacają to tyle że człowiekowi starczy na msze :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemianow    13

Znajomy jest zapisany do koła łowieckiego i jak są problemy to daje troche straszaka na dziki.

Jest to płyn który przeraźliwie świniami śmierdzi (chyba knurem).

Sposób urzycia:

1) Przywiązujesz kawałek szmaty do kija

2) Polewasz niewielką ilością płynu szmatę

3) Na szmatę nakładasz butelkę plastikową z odciętą górą

4) Wbijasz kilka takich "tyczek" na polu i problem z głowy.

 

Środki ostrożności:

1) Nie stosować blisko zabudowań mieszkalnych-to narawdę okrutnie cuchnie

2) Unikać kontaktu ze skórą bo może wywołać podrażnienia

3) Unikać kontaktu z ubraniem-Niczym tego zapachu nie wywabisz

 

Skontaktuj się z jakimś znajomym myśliwym albo kołem łowieckim, powinni mieć taki preparat.

 

W naszej okolicy jest bardzo dużo dzików i to jest jedyny skuyeczny sposób na nie. Strachy są skuteczne około dwóch tygodni, a później wokół nich też jest poryte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qropatwa    0
Znajomy jest zapisany do koła łowieckiego i jak są problemy to daje troche straszaka na dziki.

Jest to płyn który przeraźliwie świniami śmierdzi (chyba knurem).

Sposób urzycia:

1) Przywiązujesz kawałek szmaty do kija

2) Polewasz niewielką ilością płynu szmatę

3) Na szmatę nakładasz butelkę plastikową z odciętą górą

4) Wbijasz kilka takich "tyczek" na polu i problem z głowy.

 

Środki ostrożności:

1) Nie stosować blisko zabudowań mieszkalnych-to narawdę okrutnie cuchnie

2) Unikać kontaktu ze skórą bo może wywołać podrażnienia

3) Unikać kontaktu z ubraniem-Niczym tego zapachu nie wywabisz

 

Skontaktuj się z jakimś znajomym myśliwym albo kołem łowieckim, powinni mieć taki preparat.

 

W naszej okolicy jest bardzo dużo dzików i to jest jedyny skuyeczny sposób na nie. Strachy są skuteczne około dwóch tygodni, a później wokół nich też jest poryte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiael7745    6

ja też miałem problem z dzikami znajomy myśliwy załatwił mi pot ludzki śmierdzie tak samo jak tygodniowe skarpety hehe przez przypadek odkręciłem słoik no i kropelka poleciała mi na ręke.efekt był taki że przez tydzień czułem ten okropny smród mycie w benzynie rozpuszczalniku ropie dym z fajki nic to nie pomogło:);) ale dzików przynajmniej nie ma;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio88    0

próbowałem metod opisanych na forum i miałem nadzieję że ta pasta do butów coś da i tak co 10 metrów palik posmarowany pastą pomiędzy nimi sznurek na nim folia a dziki i tak weszły, więc dziś wieczorem rozciągnęliśmy pastucha a dziki w tym czasie przebiegły jakieś 300 metrów od nas, takie 4 fajne sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

u nas dziki to prawdziwa plaga ale stosuje sie środek o nazwie francesol tj kijek szmatka i daszek z góry żeby deszcz nie spłukał i parę kropli na szmatkę i tak regularnie co trzy tygodnie i dzika niema !!!!!!! a koszt w miarę 100zł na /hektar ale to jest dosyć wydajne i okropnie śmierdzące ale pewne na 100%

prubowałem jusz wszystkich metod wyżej wym i marnie ale zawsze coś jeszcze muszę pastę do butów wypróbować :)

zeszłego roku miałem tak ze ktoś uprzejmy specjalnie wysypał mi zanętę na dzika na 2h pszenicy ozimej 100%zniszczenia

jak na poligonie :)


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

u mego sąsiada dziki podchodził pod budynek bo trzymał maciory w ogrodzeniu i sobie podłaził problem był duży bo tych dzików dziennie to 10 odyńców unie przyłażą na kiszonkę z lisic i se mendy zerują ostatnio wyskoczyłem to puścił za mną się u nas myśliwe nie mogą ich złapać bo jak oni są to ich nie mam a jak dziki są to znów myśliwych nie ma chyba skądś weznę minę i podłoże i wysadzi dzika i spokój będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

u mnie myśliwy, ham jeb*ny porozrzucał po łąkach kolby kukurydzy żeby dziki podchodziły, ojciec go opie*dolił towielkie pretensje miał że to on wspaniałomyślnie dziki anm wybić chce a tu o kolby ktoś się kłuci, więc jak tylko widziałem że przyjeźdza na polowanie to mu psa wyprowadzałem i czepiałem nad kartofliskiem, większa szkoda jeszcze z tymi myśliwymi jak z samymi dzikami :)

przestałem uprawiać jakąkolwiek kukurydzę i mam spokój, a dziki lubią też łąki lekko zaniedbane żeby były robaczki, więc intensywne naworzenie i obornikiem i gnojówką i sztuczne nawozy i dziki dopuściły, za to przerzuciły się na łąki sąsiadów :)

 

juz przyzwyczailiśmy się do dzików bo mamy 2 łaki które co roku w 50-70% są zryte, ale kółko myśliwskie z łaską ale odpala odszkodowanie i co roku podsiew i od nowa, a powalone jest w pakiecie łąki ekstensywne bo jak dziki zbuchtują łąkę to nei wilno uprawiać i podsiewów robić :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
    • Przez kamils1118
      Witam. Czy będąc na ryczałcie i mając konto osobiste w banku spółdzielczym muszę zakładać drugie konto rolnicze żeby dostawać przelewy fakturowe np. za sprzedane bydło lub zboże? Wiem że dopłaty bezpośrednie mogą wpływać normalnie na konto osobiste.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj