Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sposób na dzika

360 odpowiedzi na ten temat

#181 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 21 wrzesień 2011 - 07:28

Sposób na dzika Co do odstraszania dzików to wygląda na to, że wpływ może mieć odmiana kukurydzy. Przykład miałem w tym roku. Kukurydza rosła w trzech kawałkach w tym 2 dość blisko lasu a jeden bardzo daleko i do tego przy zabudawaniach sąsiada. O dziwo dziki były w tym kawałku blisko zabudowań (szkód dużych nie było ale jednak ich obecność była widoczna) w pozostałych kawałkach nic tylko jak wchodziłem w nią to widoczne były ślady ale kukurydza byla nietknięta. Jakoś nie dawno temu (jakieś 2 tygodnie wstecz) byłem na pokazach pioneer-a i jak się okazało na tych kawałkach obok lasu posialiśmy kukurydzę o nasionach DENT (albo jakoś tak) i właśnie dziki nie bardzo gustują w tych kukurydzach a na tym kawałku gdzie były dziki była odmiana akurat przez nie lubiana (w nazwie miała 13-tke ale muszę przyznać, że bardzo fajnie urosła na piaskach).

Edytowany przez kokoman0, 21 wrzesień 2011 - 07:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sposób na dzika Dzisiaj, 09:17
  •  

#182 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 21 wrzesień 2011 - 07:43

Sposób na dzika u mnie sąsiedzi stawiają solarki w miedzy. do światła nie przychodzą...
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#183 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 08:00

Sposób na dzika przychodzą,przychodzą-miałem kilka pasów startowych z lamp solarnych(tak to o zmierzchu wygląda)i dziki ryły tyle że nie po ciemku(światło im zapaliłem).

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 08:12

Sposób na dzika

Ja w tym roku zakupiłem petardy za jakieś 150 zł i ustawicznie utrudniałem dzikom życie (żrycie :D )-dziwne ale pomogło-niestety jedna petarda wybuchła mi w ręce wię bedę poszukiwał jakiegoś pistoletu hukowego-ciekawostka jest taka że w Polsce legalnie to można chyba tylko procę z gumki od majtek kupić...

A na odpustach już nie sprzedają korkowców :D . Między lasem echo potęguje taki huk.
Kukurydzy nie mam lecz i tak dziki zrobiły swoje w pszenżycie-dobrze że kombajn miał kabinę, inaczej mógłbym spaść. Pierwszy raz dokonały szkód na taką skalę ;[, a cwane były. Zrobiły to w środku 6-cio hektarowej działki i dopiero z wysokości kombajnu widać było ogrom ich poczynań.

#185 Share ojski

ojski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 09:54

Sposób na dzika

Czy Ty aby na pewno nie jesteś spredawcą tego produktu ?? Miałem to u siebie i powiem jedno - GÓWNO!!

Nie wpadłbym na ten pomysł co Ty :)
Ale sprzedawcy mogą się tak reklamowąc.
Stosowałem różne rzeczy, więc piszę co mi podziałało.
I tyle w temacie.
Skoro nie można swojej opini zamieśić to no comennt.

#186 Share DFkujawy

DFkujawy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 20:25

Sposób na dzika Ja od 3-4lat mam armatkę hukowa i nie powiem na początku były efekty ale teraz jak wszyscy sąsiedzi obczaili to cudo, po czym zakupili je i zaczeli stosować 24h/dobę, 7dni w tygodniu, na dodatek co minute to dziki się przyzwyczaiły, no i powróciłem do pastucha.
Najlepsza była reakcja myśliwych jak przyjechali na polowanie i myśleli, że to ktoś na nich poluje :D

#187 Share Burn

Burn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 24 październik 2011 - 07:05

Sposób na dzika Witam, mam problem bo dziki zniszczyły mi ponad ha pszenżyta...Gdzie zglosic szkody?? do kogo?? jakie odzszkodowanie mi sie nalezy??? prosze o szybka pomoc i odpowiedz

#188 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów

Napisany 24 październik 2011 - 07:13

Sposób na dzika do koła łowieckiego odpowiedniego dla twojego rejonu,przyjedzie ktoś i to oszacuje i każe zadzwonić przed żniwami aby oszacować końcowo,kasa to z tego marna-miałem z owsem tak samo.jest możliwość brać na własną rękę ,dokumentować i przez sąd.

#189 Share Grzrzesiek

Grzrzesiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 24 październik 2011 - 08:16

Sposób na dzika Ja w tym roku miałem szkodę liczoną na 0,75 ha pszenicy jarej. Po odliczeniach wszystkich przez "pana łowczego" wyszło mi do odszkodowania 0,5 ha. Procentowo naliczył 50% zniszczeń. Dostałem za ten kawałek 400 zł bez paru groszy. Oni liczą, że z hektara uzyska się plon 3 tony. Mają własną cenę za tonę, ale można zawieść po sprzedaniu własną fakturę i też od niej naliczą. Choć w tym roku się nie opłaciło bo mieli wyższą niż dostałem w skupie. A zgłaszałem do Nadleśnictwa. Piszesz krótkie podanie na kolanie i za jakiś tydz. góra dwa są już u Ciebie.

#190 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 24 październik 2011 - 19:43

Sposób na dzika nie mogłem znajść tego trailera po polsku więc obejrzycie po włosku :lol: , pochodzi z głupawej komedii "the onion" polecam :lol: , nie ma lepszego sposobu :lol:

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 20:59

Sposób na dzika Odświeżam temat.
Stosował to ktoś?

http://allegro.pl/od...2153478379.html

Kiedy my tą wojnę z dzikami wygramy... że też jeszcze nie wymyślili jakiegoś pieruństwa które skutecznie je odstraszy....

#192 Share annabiedronka

annabiedronka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 15:00

Sposób na dzika kiedyś przez przypadek podsłuchałem rozmowę dwojga ludzi ze oni z dzikami poradzili sobie tak ; dwa wiadra kukurydzy na kilka dni zalewali bimbrem a następnie wysypywali to wieczorem na pole gdzie podchodzą dziki rano palili ursusa i jechali na miejsce zawsze można było złapać kilka sztuk narąbanych do czarnoziemu dzików '' cholery bardzo lubią alkohol''

#193 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 11 czerwiec 2012 - 16:06

Sposób na dzika jak mi QQ wcinały to postawiłem psy na polu i dowoziłem im jedzenie.. poskutkowało

#194 Share hawkblizyce

hawkblizyce

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 21:48

Sposób na dzika Jeśli chcecie możecie zobaczyć jakie u mnie szkody narobiły: http://chomikuj.pl/h...one przez dziki

#195 Share hawkblizyce

hawkblizyce

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 18:32

Sposób na dzika - filmik z pola

#196 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 22 lipiec 2012 - 19:22

Sposób na dzika U mnie śmiechy żarty ale już watacha przeszła chociaż nie ma kolb poznatek jest jednak spory nie podstraszają ich żwironie i światło które swieci mi cały czas na całę pole i huk maszyn które pracują całą dobe jedyne co zrobiłem oblazłem zakłady fryzjerskie i nawieszałem włosów no narazie pare dni spokoju jest jeszcze jeden sporób rozlac dookoła pola szambo z chaty ale zdeka ryzykowne i smierdzące w tamtym roku to uratowało mi plantacje.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#197 Share kuchcik

kuchcik

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 10:20

Sposób na dzika Ja mam już dosyć corocznego walczenia z dzikami ,wiec chce w końcu zapewnić sobie spokój i oszczędności raz a dobrze. Dlatego zastanawiam sie nad porzadnym elektryzatorem. Myslę o takim modelu: http://www.panfarmer...5-7-Juli-.html. Ktoś moze go ma i moze podzielic się opinią?

#198 Share czeslawik

czeslawik

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 18:20

Sposób na dzika Mam dokładnie taki sam model i moge ci go polecić. Jest naprawde silny, swietnie pełni swoją funkcję.

Aha, tylko pamietaj, ze sam elektryzator to nie wszystko. Ważne, ogrodzenie bylo wytrzymale: najlepiej niech bedzie zzrobione z grubego mocnego druta lub linki stalowej. Muszą tez być mocne slupki i oczywiście izolatory do nich.

Edytowany przez razor275, 05 sierpień 2012 - 18:20.
Cytowanie poprzedniego posta

#199 Share Meler

Meler

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 wrzesień 2012 - 19:25

Sposób na dzika Również posiadam ten elektryzator i porónując go do drugiego zwykłego za 250 zł to niewidze zbytnio różnicy w mocy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share rewoluszyn

rewoluszyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 18 wrzesień 2012 - 20:09

Sposób na dzika U mnie na dziki pomaga jedynie silny pastuch kukurydza ogrodzona dwoma (miejscami nawet 3) drutami i sznurkiem ale niestety działa tylko do czasu puki w okolicy jest jeszcze nieogrodzona kukurydza później nic ich nie zatrzyma. Próbowałem wszystkiego od włosów, petardy po środki chemiczne nic nie pomagało tylko pastuch.
Sąsiad kiedyś uwiązał wieczorem na polu dużego psa to po godzinie wrócił ze skowytem ciągnąc z tyłu budę :) więc następnego dnia sąsiad uwiązał i psa i budę fakt pomogło pies nie wrócił tym razem bo jak się okazało siedział pokaleczony w budzie wokół której dziki zrobiły pobojowisko
Z kolei inny sąsiad zastosował armatkę hukową przez jakiś czas był efekt ale w zeszłym roku porażka dziki parę razu mu ją przewróciły :P przestały bać się zupełnie ;[
Nie ma czego w sumie się dziwić skoro grasują u nas stada po przeszło 30 sztuk :blink: