Pavel

Sposób na dzika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pavel    12

Witam

 

w jaki sposób walczycie z dzikami-to znaczy co robicie zeby trzymałe się z daleka od waszych pól?

 

mi ostatnio dokuczaja ale na polu gdzie posiane jest pszenżyto jare-stanowisko po kukurydzy-gdzie dziki szukają kolb których niestety tam niema i wygrzebują same koćki

 

poinformowałem juz koło łowieckie ale pewnie za szybko nie zareaguja chociaż wspomnieli coś przez telefon o jakichs pułapkach, straszakach?

 

sam do tej pory wystrzelalem 3 pudełka petard na polu(poniekąd nie lbia zapachu prochu0-nic

polałem brzeg pola gnojowica-nic

eraz postawiłem strachy z puszkami po piwku żeby brzekały-zobaczymy co to da?

 

macie jakis pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawoo86    0

Mi w ubiegłym roku ziemniaki poryły.

Zadzwoniłem do koła łowieckiego i tam gdzie ziemniaki porozrzucali włosy ludzkie i od tamtej pory juz ich nie było.

Ten pan powiedział ze dzik czuje tak jakby był człowiek i nie podchodzi.

 

Powód Edycji: ortografia, edytowane przezNikita_Bennet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ja slyszalem ze srodki sa skuteczne np. HUKINOL lub STOP DZIK GP jedno w plynie a drugie to granulki bede to kupowac tylko ciekawe ktore lepsze ?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21

W mojej wsi kiedyś taka babcia to dziennie rano tak o 4 jechała na pole z radiem. Później postawili tam psa z budą. A u mnie na polu ostatnio jelenie buszują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUSCHTAGEN    136

Hehe u mnie z dzikami też ma jeden gospodarz same problemy,uprawy to 95% kukurydza ponad 400ha. Straty co roku są znaczne jak taka watacha wpadnie tym bardziej że pola są przy samym lesie.Nie wiem jakie środki stosuje natomiast z własnego doświadczenia wiem bo będąc u niego kilka razy podczas zbioru w kabinie kombajnu wozi ze sobą strzelbę :wacko: A powiem szczerze,że wyroby z dziczyzny są niezmiemskie pod względem smaku. Oczywiście odstrzał jest legalny należy do koła łowieckiego,to już jest daleka historia rodzinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
widze że chcecie sie mnie pozbyc :wacko:

niech tylko spróbują to ja wyjdę ze swoją strzelbą...hehehe :P:P:P


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21

Jeden z większych rolników w mojej okolicy zakupił taką armatke na akumulator i ona w nocy co 15 min. Bardzo głośno strzela, postawił ją do kukurydzy podobno kosztowała ponad 3 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

No to niezły sposób taka armatka :wacko: nie ukradł mu jakiś sąsiad zazdrośnik ? :P


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U nas ci co maja po 1 ha kukurydzy to dookoła pola wywieszają co 20m torebki z włosami. I jak dzik poczuje ludzki zapach to ucieka sam testowałem ten sposób ale na pryzmy z kukurydzą i faktycznie są efekty.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

Ale żeby tyle włosów zebrac to trzeba albo, nie strzyc sie ze 5 lat albo napaść na salon fryzjerski...hehe :wacko: :P


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Nie no ogolisz cała rodzinke i już jest :wacko: Wystarczy pójść do salonu fryzjerskiego i powinni Tobie daćbez gadania.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jd do salonu i powiedz że będziesz sprzątał po klientach a jako zapłatę weźmiesz włosy :wacko:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

jak miałem problem z dzikami to kupiłem taki srodek, który tak strasznie śmierdzi ze nawet ludzie sie nie zblizali a nie wspomne juz o dzikach. wystarczy tylko namoczyc kawałek szmatki w ty mi powiesic na kołku. i od tamtego czasu juz sie nie pojawiły.:wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jaki to środek?? ile kosztuje i czy łatwo go dostać??

 

No kto jak kto ale dziku to powinien wiedzieć jak się z dzikami obchodzić :wacko: :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
jd do salonu i powiedz że będziesz sprzątał po klientach a jako zapłatę weźmiesz włosy :wacko:

no musze przyznac ze pomysł nawet dobry..hehe :P


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884
jak miałem problem z dzikami to kupiłem taki srodek, który tak strasznie śmierdzi ze nawet ludzie sie nie zblizali a nie wspomne juz o dzikach. wystarczy tylko namoczyc kawałek szmatki w ty mi powiesic na kołku. i od tamtego czasu juz sie nie pojawiły.:wacko:

 

U mnie tata tak samo robił. Śmierdziało strasznie :P


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostek    4
Jeden z większych rolników w mojej okolicy zakupił taką armatke na akumulator i ona w nocy co 15 min. Bardzo głośno strzela, postawił ją do kukurydzy podobno kosztowała ponad 3 tyś.

 

u nas własnie jeden rolnik takie cos se kupił i przez trzy noce strzelała ta maszynka potem dziki juz nie chodziły i miał na jakiś czas spokuj tylko ta cena :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Nam jednego roku maciory z prosiakami wydusiły zboże - 5 ha. Na kukurydze też idą. Ojciec sie wkurzył i teraz też jakieś śmierdzidło dostał od tego tam związku i na kołkach przybija szmatke i rozstawia je mniej więcej co 15 m.

Ten cały związak nas tak wkurzył, bo odjeli chyba 50% z odszkodowania, bo to skosiymy, a ojciec powiedział, że nie ma sprawy dadzą 50% i zapewnią inny kombajn i wymłócą, bo on swojego w tym nie będzie niszczył (mamy sporo kamieni).

Słyszałem też o sposobie - paleniu opon, ale to nie wchodzi w gre (wiadomo, środowisko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

a nie pamiętam juz co ta środek był. ale kupiłem go w sklepie z srodkami ochrony roslin. zapytajcie moze będą mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broja    0

@Hvb3000

Z tymi oponami to jest prawda, bo to śmierdzi i pali sie ze 2 godz. Tylko, że ja paliłem o 22.00 a dziki przychodziły o 1.00-4.00. Zniszczyły mi 0,5 ha kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Panowie - po co kupować drogie środki armatki lub inne cuda techniki

chcecie odpedzic dziki - prosze bardzo wystarczy posmarowac okoliczne drzewa zwykłą CZARNĄ pasta do butów

w taki sposub ekolodzy "ratują" dziki przed myśliwymi - smarując drewniane słupy ambon myśliwskich - podobno sarny i jelenie też omijają takie "wyglancowane" mijsca z daleka


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

Mechanizator ale ta pasta jest w płynie czy taka sucha?a jak nie ma drzew w pobliżu to co kołki po wbijać i po smarować?to jest sprawdzone??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maQ    2

u mnie w tym roku dziki strasznie ryją, nie oszczędziły nawet pola z owsem, bałem się aż zasadzić zimniaki, w końcu zadzwoniłem do kólka łowieckiego (dodzwonienie się nie było wcale takie łatwe), no i narazie mam spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

co do włosów jesli chodzi o zapach człowieka to można użyc skarpety jakies "stojące pod sciana...:wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
    • Przez kamils1118
      Witam. Czy będąc na ryczałcie i mając konto osobiste w banku spółdzielczym muszę zakładać drugie konto rolnicze żeby dostawać przelewy fakturowe np. za sprzedane bydło lub zboże? Wiem że dopłaty bezpośrednie mogą wpływać normalnie na konto osobiste.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj