Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Sposób na dzika

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
188 odpowiedzi na ten temat

#1 Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 18 kwiecień 2007 - 18:27

Witam

w jaki sposób walczycie z dzikami-to znaczy co robicie zeby trzymałe się z daleka od waszych pól?

mi ostatnio dokuczaja ale na polu gdzie posiane jest pszenżyto jare-stanowisko po kukurydzy-gdzie dziki szukają kolb których niestety tam niema i wygrzebują same koćki

poinformowałem juz koło łowieckie ale pewnie za szybko nie zareaguja chociaż wspomnieli coś przez telefon o jakichs pułapkach, straszakach?

sam do tej pory wystrzelalem 3 pudełka petard na polu(poniekąd nie lbia zapachu prochu0-nic
polałem brzeg pola gnojowica-nic
eraz postawiłem strachy z puszkami po piwku żeby brzekały-zobaczymy co to da?

macie jakis pomysł?
  • 0

#2 pawoo86

pawoo86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 18:30

Mi w ubiegłym roku ziemniaki poryły.
Zadzwoniłem do koła łowieckiego i tam gdzie ziemniaki porozrzucali włosy ludzkie i od tamtej pory juz ich nie było.
Ten pan powiedział ze dzik czuje tak jakby był człowiek i nie podchodzi.

Powód Edycji: ortografia, edytowane przez Nikita_Bennet
  • 0

#3 xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • 7352729

Napisany 18 kwiecień 2007 - 18:32

ja slyszalem ze srodki sa skuteczne np. HUKINOL lub STOP DZIK GP jedno w plynie a drugie to granulki bede to kupowac tylko ciekawe ktore lepsze ?
  • 0
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#4 Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • 334958

Napisany 18 kwiecień 2007 - 18:52

W mojej wsi kiedyś taka babcia to dziennie rano tak o 4 jechała na pole z radiem. Później postawili tam psa z budą. A u mnie na polu ostatnio jelenie buszują
  • 0

#5 dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 19:15

widze że chcecie sie mnie pozbyc :wacko:
  • 0

#6 AUSCHTAGEN

AUSCHTAGEN

Nowicjusz

• V.I.P.
  • 29 postów
  • 8954178

Napisany 18 kwiecień 2007 - 19:26

Hehe u mnie z dzikami też ma jeden gospodarz same problemy,uprawy to 95% kukurydza ponad 400ha. Straty co roku są znaczne jak taka watacha wpadnie tym bardziej że pola są przy samym lesie.Nie wiem jakie środki stosuje natomiast z własnego doświadczenia wiem bo będąc u niego kilka razy podczas zbioru w kabinie kombajnu wozi ze sobą strzelbę :wacko: A powiem szczerze,że wyroby z dziczyzny są niezmiemskie pod względem smaku. Oczywiście odstrzał jest legalny należy do koła łowieckiego,to już jest daleka historia rodzinna.
  • 0

#7 Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 19 kwiecień 2007 - 19:53

widze że chcecie sie mnie pozbyc :wacko:

niech tylko spróbują to ja wyjdę ze swoją strzelbą...hehehe :P :P :P
  • 0
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#8 Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • 334958

Napisany 19 kwiecień 2007 - 20:58

Jeden z większych rolników w mojej okolicy zakupił taką armatke na akumulator i ona w nocy co 15 min. Bardzo głośno strzela, postawił ją do kukurydzy podobno kosztowała ponad 3 tyś.
  • 0

#9 Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 4538 postów

Napisany 19 kwiecień 2007 - 21:33

No to niezły sposób taka armatka :wacko: nie ukradł mu jakiś sąsiad zazdrośnik ? :P
  • 0
KS Falubaz

#10 Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • 1732 postów
  • 2630615

Napisany 19 kwiecień 2007 - 21:34

U nas ci co maja po 1 ha kukurydzy to dookoła pola wywieszają co 20m torebki z włosami. I jak dzik poczuje ludzki zapach to ucieka sam testowałem ten sposób ale na pryzmy z kukurydzą i faktycznie są efekty.
  • 0

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#11 Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 19 kwiecień 2007 - 21:48

Ale żeby tyle włosów zebrac to trzeba albo, nie strzyc sie ze 5 lat albo napaść na salon fryzjerski...hehe :wacko: :P
  • 0
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#12 Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 4538 postów

Napisany 20 kwiecień 2007 - 13:23

Nie no ogolisz cała rodzinke i już jest :wacko: Wystarczy pójść do salonu fryzjerskiego i powinni Tobie daćbez gadania.
  • 0
KS Falubaz

#13 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9321 postów

Napisany 20 kwiecień 2007 - 14:24

jd do salonu i powiedz że będziesz sprzątał po klientach a jako zapłatę weźmiesz włosy :wacko:
  • 0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#14 dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 20 kwiecień 2007 - 15:13

jak miałem problem z dzikami to kupiłem taki srodek, który tak strasznie śmierdzi ze nawet ludzie sie nie zblizali a nie wspomne juz o dzikach. wystarczy tylko namoczyc kawałek szmatki w ty mi powiesic na kołku. i od tamtego czasu juz sie nie pojawiły.:wacko:
  • 0

#15 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9321 postów

Napisany 20 kwiecień 2007 - 15:48

jaki to środek?? ile kosztuje i czy łatwo go dostać??

No kto jak kto ale dziku to powinien wiedzieć jak się z dzikami obchodzić :wacko: :P
  • 0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#16 Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 20 kwiecień 2007 - 16:05

jd do salonu i powiedz że będziesz sprzątał po klientach a jako zapłatę weźmiesz włosy :wacko:

no musze przyznac ze pomysł nawet dobry..hehe :P
  • 0

#17 Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 4538 postów

Napisany 20 kwiecień 2007 - 16:19

jak miałem problem z dzikami to kupiłem taki srodek, który tak strasznie śmierdzi ze nawet ludzie sie nie zblizali a nie wspomne juz o dzikach. wystarczy tylko namoczyc kawałek szmatki w ty mi powiesic na kołku. i od tamtego czasu juz sie nie pojawiły.:wacko:

U mnie tata tak samo robił. Śmierdziało strasznie :P
  • 0
KS Falubaz

#18 kostek

kostek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • 7468410

Napisany 20 kwiecień 2007 - 17:16

Jeden z większych rolników w mojej okolicy zakupił taką armatke na akumulator i ona w nocy co 15 min. Bardzo głośno strzela, postawił ją do kukurydzy podobno kosztowała ponad 3 tyś.

u nas własnie jeden rolnik takie cos se kupił i przez trzy noce strzelała ta maszynka potem dziki juz nie chodziły i miał na jakiś czas spokuj tylko ta cena :angry:
  • 0

#19 Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • 6632001

Napisany 20 kwiecień 2007 - 17:40

Nam jednego roku maciory z prosiakami wydusiły zboże - 5 ha. Na kukurydze też idą. Ojciec sie wkurzył i teraz też jakieś śmierdzidło dostał od tego tam związku i na kołkach przybija szmatke i rozstawia je mniej więcej co 15 m.
Ten cały związak nas tak wkurzył, bo odjeli chyba 50% z odszkodowania, bo to skosiymy, a ojciec powiedział, że nie ma sprawy dadzą 50% i zapewnią inny kombajn i wymłócą, bo on swojego w tym nie będzie niszczył (mamy sporo kamieni).
Słyszałem też o sposobie - paleniu opon, ale to nie wchodzi w gre (wiadomo, środowisko).
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#20 dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 20 kwiecień 2007 - 21:02

a nie pamiętam juz co ta środek był. ale kupiłem go w sklepie z srodkami ochrony roslin. zapytajcie moze będą mieli.
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk