Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją?

52 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Kamil1025

Kamil1025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Mechanika

Napisany 01 luty 2012 - 10:39

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? Mój Bizonek się nie grzeje. ;) A może masz bardzo chłodnicę zabrudzoną ? :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? Dzisiaj, 15:39
  •  

#42 Share Dario23

Dario23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 03 luty 2012 - 20:32

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? ja mam bizona z 2002 roku i zero grzania sie. woda i olej na maks 80. czyscimy raz na sezon chlodnice. Nie wiem jak wiele sie pozmienialo w stosunku do poprzednich modeli (wiem tylko ze chlodnica jest wieksza), ale nie mam z temperatura silnika zadnych problemow. w ogole kombajnik smiga az milo.

Pozdro

#43 Share bizonZ083

bizonZ083

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 16:51

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? umnie w giganci się grzeje ale chłodnica grzeje każdy kombajn się grzeje przy pracy mam bizona Z083gigant i class lexon 780 grzeją się jak kosze tak po 5 ha mam kłopot z bizonem z silnikem buczy głośno niewiem co jest z nim

#44 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 23 maj 2012 - 18:00

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? witam wszystkich!!! a mam rekorda z 86 roku jak kupiliśmy to pierwszy rok grzał strasznie tak jak piszecie temperatura do 110stopni a drugi rok już my się postarali dokładnie przyjrzeć czemu się tak grzeje i powiem wam że od 4 lat wogole już mi się nie grzeje temp.maksymalnie 75-80stopni.powiem tak trzeba chłodnice dobrze uszczelnić od bębna który się kręci żadne plewy nie mogą się dostać do chłodnicy, bęben który się kręci musi bardzo równie się obracać do ściany i szczelina między bębnem który się obraca musi być bardzo blisko do ściany i przed zniwami wyciągam chłodnice wkładam do wody na całą noc i na drugi dzień ją myje wodą bez ciśnienia normalnie prosto z kranu i w czasie żniw wogóle nic nie czyśce mowie wam szczerze.a rocznie przerabiam rekordem nie cale 100ha

#45 Share kret

kret

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 09:05

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? Witam
Orientuje się może ktoś jak podłączyć nagrzewnice w rekordzie aby zmniejszyć przegrzewanie się silnika? przy pompie zauważyłem zaślepiony otwór z którego można by chyba zasilanie zrobić? tylko gdzie podłączyć powrót? Może ktoś już robił podobna przeróbkę i podzielił by się swoim doświadczeniem?

#46 Share neptunZ413

neptunZ413

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 lipiec 2012 - 17:38

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? Witam
Mój rekord jest z 1989 roku. Jak kupiliśmy go 8 lat temu to też się grzał i jak nam wszyscy mówili, że gorąco , że obciążony, że tak ma być. Z roku na rok coraz gorzej; jeden zbiornik w upale i grubo ponad 100 stopni. i Się zaczeło; Pełna regeneracja głowicy, nowy wymiennik olejowy, nowy wskażnik temp, dwa nowe czujniki, wkręcony wskażnik na termoparę i cały czas się grzał, nowa chłodnica i nic nie pomogło.

3 lata temu stanął nam silnik, obróciło panewkę i zamiast remontować cudować zawieżliśmi silnik do Iławy www.izrs.pl czyli remont na wymianę. Rozmontowali silnik przy nas i okazało się że był bardzo dużo kamienia kotłowego. Po remoncie silnik bardzo ładnie pracuje.
Została zamontowana stara chłodnica która ma około 15 lat została wymoczona w wannie i umyta,
Obudowa wentylatora tego na pompie wodnej od strony silnika dokręcona do obudowy chłodnicy na uszczelkę wyciętą z wykładziny i silikon z dwóch stron aby było bardzo szczelne. Obudowa wentylatora z bębnem wstawiana do chłodnicy z góry uszczelniona jest na paski z gąbki grubości 2 cm i szerokości 4 cm włożone aby słoma i plewy nie zapychały chłodnicy i nie wpadały przez szpary. Na bębnie wentylaotora po jego okrągłym obwodzie przykleiłem taśmę do reperacji plandek /na początku miałem żółtą do malowania, ale wytrzymywała tylko kilka dni/ aby wystawała 2 cm na zewnątrz i delikatnie dotykała kwadratowej obudowy wentylatora. Musi być bardzo dokłądnie spasowane. Aha dałem jeszcze nowe łożyska na bębnie.
Od 3 lat tylko raz w roku po sezonie wydmuch*ję dokłądnie chłodnicę sprężonym powietrzem. Przy myciu kombajnu po sezonie /myję tylko blachy poszyciowe, koła../ wart też umyć osłonę bębna chłodnicy czyli tę blachę która ma żeberka, przez które wpada powietrze do bębna chłodnicy.

Jeśli chłodnica jest bardzo czysta i powietrze bez oporów przez nią przepływa to stojąc przy rurze wysypowej czuć podmuch powietrza, Wtedy cały silnik jest dodatkowo chłodzony i wszystkie przewody hydrauliczne. W czasie pracy klapy na silniku mam zamknięte, w południe odchylam klapę nad chłodnicą. Temperatura cały czas na zielonym lub lekko poza zielonym zarówno woda i jak i olej. w czasie sezonu nie dolewam płynu ani grama.

to na tyle

#47 Share lanzer25

lanzer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 10:34

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? przeciez kombajn musi zlapac temperature odpowiednia ale nie za wysoka . z dnia na dzien pilnowac chlodnicy i oczyszczac ta wirujaca oslone i po sprawie. mam rekorda z rocznika 91 kosi 70 ha zborza o kukurydzy nie mowie . termostat zalozony orginalny jak do tego typu .codziennie rano sprezonym powietrzem przeleciec chlodnice dolac wody do pelnego stanu i w pole nie ma co szukac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share MafiaMnikow

MafiaMnikow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 19:33

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? Mam pytanie. Czy ktoś przerabiał ze skutkiem, chłodzenie oleju w Rekordzie ? Co by było gdybym zamienił chłodnice oleju na tą od supra.

#49 Share lanzer25

lanzer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 22:22

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? kolego kup termostat od stara . Ale pytaj o taki membranowy bo jest ten i zwykly. Ja u siebie mialem zwykly i trzymal temp ok 80 stopni a w upale blisko 90 . pojechalem do agromy popytalem czy sa takie membranowe termostaty i zalozylem temperatura 75 - 70 stopni i wiekszej miec nie bedziesz

#50 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 15:54

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? Witam. Zastanawiam sie czy nie pomogłoby wyjęcie termostatu lub przewiercenie dziurek? Praktykował ktoś to?

Edytowany przez michasko, 03 marzec 2013 - 15:56.

#51 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 06:59

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? Co do wyjecia i wiercenia teromstatu kolego poczytaj sobie wypowiedzi wyzej i sie dowiesz co na ten temat sadza

#52 Share lukas435

lukas435

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 październik 2013 - 09:48

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? Mam bizona rekorda z 88 r i również miałem problemy z przegrzewaniem silnika.
Przez te lata udało się wypracować pewne rozwiązania zapobiegające się jego grzaniu.
A mianowicie zastąpienie bębna szczelnie przylegającym kominem z wycieraczką która co jakiś czas zbiera plewy z komina, komin.jpg wycieraczka.jpg dodatkowa chłodnica.jpg oraz zamontowanie dodatkowej chłodnicy wody.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#53 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 20 październik 2013 - 10:08

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? Przy dobrym uszczelnieniu "komina" nie potrzeba zadnych dodatkowych chłodnic a wynik będzie taki : http://www.agrofoto....1-bizon-rekord/

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878