Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją?

52 odpowiedzi na ten temat

#21 Share szostiwf88

szostiwf88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 sierpień 2009 - 23:59

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? mój się nie grzeje jest z 83r. to jest Bizon rekord. czyszczę chłodnicę 2 razy w sezonie. dolewam 5l wody dziennie. (było mniej ale pompa wodna mi się rypie i uszczelki na pompie siadają, więc teraz mi 5l wody przez uszczelki ucieka... nie ma ci się dziwić tyle lat to guma skruszała:) dostawiłem zamiast tej dmuchawki w kabinie wykorzystując rury od wody (dmuchawki nie ma dodatkowa chłodniczka jest) stara nagrzewnice wyjętą z syreny zanim odjechała na złom. starą nagrzewnicę z syrenki (wymiary ok. dłu50 x szer12 x wys 8) umieściłem przy miejscu gdzie wialnia pod podsiewaczem nabiera powietrze. (pod przekładnią bezstopniową od jechania) takie umiesczenie daje mi dodatkowy przepływ powietrza przez chłodniczkę i ciepłe powietrze pompowane na podsiewacz (którego jak jest pogoda nie brakuje:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? Dzisiaj, 20:14
  •  

#22 Share michal666

michal666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 09:14

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? Problem rozwiązaliśmy, tak jak wspominałem rekord ma zmodyfikowany układ wylotowy zamiast tego wirnika jest taki kanał przepływowy do powietrza.Następnie trzeba było wyciąć blachę i w to miejsce wstawić siatkę (Zużyliśmy jedno sito od claasa) rezultat wczoraj kosiliśmy od 14 do 23 przy ponad 30*C upału i kombajn nie wszedł na zielone pole tylko trzeba co jakiś czas czyścić tą siatkę.

#23 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika, OSP

Napisany 02 sierpień 2009 - 09:43

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? kolego michal666 mógłbyś zrobić zdjęcie tej modyfikacji?? byłbym wdzięczny :D
MTZ 80
URSUS C-330

#24 Share michal666

michal666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 09:58

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? W wolnej chwili postaram się pstryknąć fotki.

#25 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 10:02

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? bedę bardzo wdzięczny bo mój mi sie wczoraj zaczął grzać w południe i trzeba było robić przerwe
MTZ 80
URSUS C-330

#26 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 12:41

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? Dlaczego Z058 sie grzeją a mój Z056 z silnikiem 6ct107 w najwieksze upały nawet nie złapie groźnej temp?

#27 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 14:51

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? poniewaz chłodzenie w rekordzie jest za mało wydajne
MTZ 80
URSUS C-330

#28 Share szostiwf88

szostiwf88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 21:45

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? a mi na szczęście nie poszła pompa wodna tylko jedna mała uszczeleczka za 10zł a rozkręcania jest trochę , bo trzeba odstawić chłodnicę na bok żeby dostać się do wiatraczka i uszczelki :(

#29 Share michal666

michal666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 00:11

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? Jutro wstawię foty, z innej bajki gdzie są smarowniki od rury wysypu zboża ciężko chodzi i siłownik nie daje rady jej wysunąć ?

#30 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 06:44

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? smarowniczki są na tych pierścieniach i są conajmniej dwie sztuki ale dodatkowo spryskaj tą obrotnicę jakimś WD to szybciej ci pomoże

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kamillus72

kamillus72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 10:39

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? no np ja w swoim rekordzie wyrzuciłem wentylator który jest założony i zrobiłem taka sama komorę jaka jest w zo 56 i jeszcze mam wstawiona 2 chłodnice od z boku za filtrami od powietrza i w tym roku przy upałach 30 stopni tem nawet utrzymuje się przy 60 max 80 stopniach i nie wiem po co mu wstawiali dyza chłodnice jak wystarczyło zrobić to wszystko tak samo jak w zo 56 i nie mam problemów a chłodnica dyza kosztuje ponad 4tys złotych to nie wiem cz im to warto było robić :(

#32 Share michal666

michal666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 18:02

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? http://i115.photobuc...9/Zdjcie007.jpg
http://i115.photobuc...9/Zdjcie006.jpg
http://i115.photobuc...9/Zdjcie005.jpg
http://i115.photobuc...9/Zdjcie000.jpg

Foty modyfikacji jaką przeprowadził poprzedni właściciel, my tylko wstawiliśmy kawałek sita od claasa żeby miał skąd powietrze brać, temp nie wchodzi na zielone pole.Po sezonie planujemy dołożyć chłodniczkę oleju taką jaką ma super.Prosił bym o fotki smarowników od rury wysypowej bo u siebie nie mogę ich znaleźć

#33 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 22:21

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? Nie możesz ich zaleźć, bo u Ciebie pewnie ich ie ma (podobnie jak u mnie). Ja w swoim po prostu czasem lekko odkręcam te pierścienie które mocują 'rurę' wysypu i strzykawka, lub czymś w tym stylu podaje tam olej a potem robię parę cykli 'otwórz-zamknij'. To wystarcza. Na co najmniej trzy lata jest spokój, siłownik otwiera wtedy bez problemu...
good God damn and other such phrases...

#34 Share farmkam

farmkam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 19:05

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? Ja niedawno kupilem rekorda i w pierwszym roku to masakra byla nierzadko po 110C nakrecal, ale teraz jest juz ok max. to 90 w upalne dni, po pierwsze wyczyscilem DOKLADNIE chlodnice kanalik po kanaliku, fakt strasznie żmudna robota ale warto bylo,nastepnie uszczelnilem ten beben obrotowy, odkamienilem caly uklad i zalalem PŁYNEM, tak tak plynem koledzy, tylko trzeba uszczelnic korek do chlodnicy najlepiej wycinajac z gumy taka podkladke szeroka, i dorobic zbiorniczek na przelewie w moim przypadku bańka 5l z wywiercona dziurka w którą wchodzi wężyk przelewowy,za dzien pracy uzbiera sie max.2 litry płynu ktory trzeba wlac spowrotem do chlodnicy, no przynajmniej ja tak robie,i oczywiscie codziennie rano przedmuchac dokladnie chlodnice czyli jakies 20 min z wyjęciem i zalozeniem tego bębna ale za to cały dzien bezstresowej pracy o temp. A co do tych smarowniczek to u mnie sa na obwodzie tych pierscieni rozmieszczeone chyba 4 albo więcej, jesli je masz to powinienes bez proglemu zauważyć.

#35 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 13:24

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? Martwię się czytając wasze posty, Zdecydowałem się na zakup czerwonego rekorda i jestem na etapie poszukiwań, byc może w przyszłym tygodniu już kupię. Ale tak sobie myślę... Jak mam wydać 40 albo 50 tysięcy na kombajn a on stale bedzie mi sie grzał to co to za interes? Miałem Z056 i gdyby nie to że miał ponad 30lat i przepracowane z 10tys mth to bym go nie zmieniał. Myślałem nad kupnem nowszego Supra ale mam dośc jazdy po drogach bez hamulców, no i ta skrzynia biegów też pozostawia wiele do zyczenia. Dodam ze supra sprzedałem juz zimą i w najbliższych dniach w związku ze zbliżającymi się zniwami musze cos nabyć, bo nie uśmiecha mi się płacić 15tys rocznie za usługę. No i mam dylemat, brać rekorda czy znów supra?????

#36 Share Dario23

Dario23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 14:42

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? polecam Ci wziąć jednak rekorda, jeśli wybierasz wśród bizonów. Na allegro może znajdziesz nawet jakiegoś niebieskiego z większą chłodnicą, ale zapewne z dużym przebiegiem. Jednego widziałem tam niedawno za niecałe 50 tys., ale kto wie co w nim siedzi skoro ktoś tak relatywnie tanio sprzedaje. Jeśli boisz się, że rekord będzie Ci się grzał, to Ci powiem, że tak samo, albo i bardziej grzeją się supry, a wydajność i wygoda w suprze jest sporo mniejsza. Możesz się jeszcze rozejrzeć za bizonami z eksportu, bo tamte były lepiej zrobione i wcześniej miały większe chłodnice. Szkoda, że dopiero na ostatnią chwilę się zdecydowałeś na zakup, bo żeby kupić coś dobrego to trzeba poświęcić sporo czasu. No chyba, że masz szczęście i trafisz od razu piękny okaz, w super stanie i za niską cenę ;).

Jakbyś kupił jednak czerwonego rekorda, to po pierwsze, spróbuj odkamienić chłodnicę (są do tego tanie preparaty i w godzinę spokojnie to zrobisz), potem oczyść- najlepiej powietrzem- chłodnicę z zewnątrz, pozakładaj nowe filtry i powinno być w porządku. Te żniwa przepracujesz, a w następne jakby się coś działo to możesz pomyśleć o modyfikacjach, które nie powinny Cię wiele kosztować, a zawsze te parę stopni na wodzie i oleju obniżyć.

Poszukaj na forum i w galerii jest tam sporo opisów i zdjęć, jak można sobie poradzić z problemem grzania się bizonów.

Powodzenia

#37 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 21:28

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? Wybór padł na rekorda z 1990 roku, jest w mojej galerii

#38 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:www.garazforum.pl

Napisany 14 sierpień 2011 - 12:47

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? ja u siebie założyłem chłodnice od mercedesa vito z wentylatorem i powiem że chłodnica albo temp wody czy oleju już mnie nie interesuje chłodnicy nie dmucham temp wody 80w najwieksze upały oleju 60 po 3 dniach dolałem 3litry wody mogę dodać foty jak to wygląda jak by ktos chciał
przyznam że plewy są na chłodnicy ale mi to w niczym nie przeszkadza moja obsługa kombajnu codzienna polega tylko na nasmarowaniu i wlaniu paliwa i w pole

#39 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 09:36

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? Ja w tym sezonie nie mialem zadnego problemu raz chcielismy chlodnice dmuchac to nawet nie bylo co dmuchac :blink:
Temperatura elegancko zawsze na zielonym w chlodne dni ledwo co na zielonym była w moim przypadku.
W sumie duzo nie wykosil mało tez nie ale 50 ha pekło
zniwa jeszcze nie skonczone niestety pogoda <_<
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 09:52

Czy Wasze Bizony Z058 się grzeją? Ja mam Rekorda z 90 roku i grzał mi się w 1 rok jak go kupiłem wymieniłem termostat i już 3 lat się nie zagrzał chłodnice i cały silnik się czyści przed wyjazdem na pole i jest git ;) .