Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego ceny starych Claasów są tak wygórowane?

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Morpheus

Morpheus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Air Soft Guns

Napisany 29 lipiec 2009 - 12:28

Dlaczego ceny starych Claasów są tak wygórowane? Witam. Przeglądając ogłoszenia na internecie natknąłem się na Claasa Mega 218 za 250tys zł , kosa 6,60m, niestety nie podano rocznika. Następny Claas natomiast to Medion 340 z 2002 roku, cena ok 290tys zł kosa 6m. Pytam z ciekawości dlaczego ceny tych starych claasów sa tak duże? Jeszcze jedno czy mega 218 ma porównywalną wydajność z medionem 340 czy może nawet większą?
Pozdro dla wszystkich. :D

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Claas mega 204 ( lexion medion tucano avero )

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Claas
  • 198000.00 PLN
  • 05 paź 2017
Sprzedam Claas Dominator 98 Claasic składany heder 4,5m

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Claas
  • 110000.00 PLN
  • 27 wrz 2017
Kombajn CLAAS Medion 310 krajowy!!! 2008r zamiana 68s, 150

• 268000.00 PLN
  • 26 wrz 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego ceny starych Claasów są tak wygórowane? Dzisiaj, 20:08
  •  

#2 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 lipiec 2009 - 12:44

Dlaczego ceny starych Claasów są tak wygórowane? Ceny starych sa wysokie, bo ceny nowych sa jeszcze wyższe :D

#3 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7078 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 12:54

Dlaczego ceny starych Claasów są tak wygórowane? Kombajny tej marki są dobrej jakości, uchodzą za mało awaryjne i wydajne.
Firma ma renomę.
A co dobre to trzeba dobrze płacić :D

#4 Share Morpheus

Morpheus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 19:13

Dlaczego ceny starych Claasów są tak wygórowane? Wsumie macie racje, ale porównajcie tego mege a mediona różnica w komforcie i technologi a róznica cen tylko 40tys moim zdaniem to mało jak na takie sprzęty.

#5 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 21:01

Dlaczego ceny starych Claasów są tak wygórowane? nie sugeruj sie cenami z internetu, poza tym nie wiem jak porownujesz skoro nie wiesz z ktorego roku mega, ile przepracowala (i wcale nie chodzi mi o liczbe mth, bo nie wiem czy nawet z kompem mozna miec pewnosc), itp.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#6 Share Morpheus

Morpheus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 30 lipiec 2009 - 19:42

Dlaczego ceny starych Claasów są tak wygórowane? No właśnie nie napisałem że nie wiem z którego jest Mega. A na marginesie to jaka jest różnica w wydajnośći tych dwóch kombajnów?

#7 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 31 lipiec 2009 - 08:23

Dlaczego ceny starych Claasów są tak wygórowane? Ceny starych są takie wysokie bo więcej wytrzymają jak te nowe
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

#8 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 22:46

Dlaczego ceny starych Claasów są tak wygórowane? Za jakość się płaci ! Stare ale jare kiedyś miałem CLAAS SENATOR z 1970 r i obkaszał bizony no i lepiej młucił(czyściej) 80 ha dawał rady lekko B)

#9 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 11 styczeń 2010 - 22:59

Dlaczego ceny starych Claasów są tak wygórowane? medion i mega to sa bardzo podobne kombajny pod wzgledem mocy, powierzchni sit itd. wydajnosci sa wiec porownywalne. osobiscie wolalbym najmlodsza mege 218 bo to sa swietne kombajny. sam sie zastanawialem bardzo dlugo nad takim az w koncu wzialem JD 2266:)))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 19:29

Dlaczego ceny starych Claasów są tak wygórowane? A jak Ci się sprawuje maszyna znajomu ma 2266 Hili Master i bardzo chwali tylko przerabiał odrzutnik bo mu się zapychał , ile Ci spali na 1 ha? Kiedyś rozmawiałem z serwisantem CLAASA i mówił zę MEGA to najlepsza seria kombajnów marki CLAAS chodzi o niezawodność wydajność prościej mówiąc najlepiej im wyszły ale ja jestem zdania że ogólnie CLAAS to super kombajny teraz na przykład LEXION 600 jest bardzo chwalony. A medion to następca Megi w medionie możesz mieć już CEBIS (ale nie jestem pewien) a w medze raczej nie spotkasz

#11 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 01:00

Dlaczego ceny starych Claasów są tak wygórowane? mi 2266 sprawuje sie rewelacyjnie. zadnych powaznych awarii przez 2 sezony. wykosilem nim 250ha kukurydzy, 200 zboz i 150 rzepaku. znam temat z odrzutnikiem. zapycha sie w rzepaku, gdy jest duzo slomy. ja wywalilem calkiem i nic sie w omlocie nie pogorszylo. ile spali? trudno powiedziec, wiele zalezy od warunkow na polu ale 15-20 lyknac musi. kiedy go kupowalem pytam faceta tak jak Ty, ile pali?? odpowiedzial: ile wlejesz:) ale na powaznie to kombajn ekonomiczny, nawet bardzo. ale trzeba umiec wykorzystac jego potencjal. jasne ze lexion 600 jest bardzo chwalony ale 1,5mln zl nie mam zeby go sobie kupic:) co do cebisa to faktycznie w Medze nie ma i nie moze byc. jednak obecnosc cebisa nie powinna byc wyznacznikiem czy kombajn jest lepszy. medionow w ogole nie widze. megi u mnie sa, ludzie bardzo chwala. jesli juz sprzedaja mege to kupuja zwykle najmniejsze Lexiony. podsumowujac: czy mega czy medion? ja biore mege 218. ale czy JD czy claas? serwisant JD moj dobry znajomy i kombajnista zarazem powiedzial ze najczysciej i najlepiej młócą CLAASY ale JD sa wytrzymalsze w skali czasu szczegolnie przy koszeniu kukurydzy. ja sie zarazilem JD i za jakis czas albo wezme 2266 z 2002 roku albo ktoregos z WTS ale po 2004 roku bo pierwsze byly nie do konca udane.

#12 Share holmerowski55

holmerowski55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 11:00

Dlaczego ceny starych Claasów są tak wygórowane? Porównując Megę dajmy a to nawet do Lexiona serii 400 oczywiście jeszcze tych bez Rotora moim zdaniem to takie same kombajny moga ruznic sie Blachami i kabinami noi najwarzniejesze silnikiem a reszta po mojemu to raczej to samo nie wiem co wy o tym sądzicie .

#13 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 11:28

Dlaczego ceny starych Claasów są tak wygórowane? kompletnie sie z toba nie zgadzamy, popatrz tylko na parametry tych kombajnow
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#14 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 12:40

Dlaczego ceny starych Claasów są tak wygórowane? @holmerowski piszac o Lexionach serii 400, ktora serie masz na mysli? 405-430 z lat 1997-2002? czy o 440-480 z lat 1997-2003? ogolna powierzchnia wytrzasaczy, sit, mocy silnika 405-430 jest mniejsza niz w Medze 218. natomiast seria 440-480 jest sporo wieksza od Megi.

#15 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 19:39

Dlaczego ceny starych Claasów są tak wygórowane?

mi 2266 sprawuje sie rewelacyjnie. zadnych powaznych awarii przez 2 sezony. wykosilem nim 250ha kukurydzy, 200 zboz i 150 rzepaku. znam temat z odrzutnikiem. zapycha sie w rzepaku, gdy jest duzo slomy. ja wywalilem calkiem i nic sie w omlocie nie pogorszylo. ile spali? trudno powiedziec, wiele zalezy od warunkow na polu ale 15-20 lyknac musi. kiedy go kupowalem pytam faceta tak jak Ty, ile pali?? odpowiedzial: ile wlejesz:) ale na powaznie to kombajn ekonomiczny, nawet bardzo. ale trzeba umiec wykorzystac jego potencjal. jasne ze lexion 600 jest bardzo chwalony ale 1,5mln zl nie mam zeby go sobie kupic:) co do cebisa to faktycznie w Medze nie ma i nie moze byc. jednak obecnosc cebisa nie powinna byc wyznacznikiem czy kombajn jest lepszy. medionow w ogole nie widze. megi u mnie sa, ludzie bardzo chwala. jesli juz sprzedaja mege to kupuja zwykle najmniejsze Lexiony. podsumowujac: czy mega czy medion? ja biore mege 218. ale czy JD czy claas? serwisant JD moj dobry znajomy i kombajnista zarazem powiedzial ze najczysciej i najlepiej młócą CLAASY ale JD sa wytrzymalsze w skali czasu szczegolnie przy koszeniu kukurydzy. ja sie zarazilem JD i za jakis czas albo wezme 2266 z 2002 roku albo ktoregos z WTS ale po 2004 roku bo pierwsze byly nie do konca udane.

Zgadzam się że to czy cebis jest w kombajnie nie może być wyznacznikiem przy zakupie CLAASA Ale miałem okazje pojeździć LEXION 580 to powiem Ci że według mnie to wadą tego Cebisu jest tylko to że długo się włącza ok 40 sekund ale praca na nim to poezja wszystko masz na oku każde ustawienie jednym pokrętłem i 4 guzikami wyświetlacz dość duży i bardzo wyraźny, w kabinie przestronie . Ale z tego co się oriętuję to JD nie jest gorszy też ma dobry komputer pokładowy. A ze spalaniem jest jak mówisz ja mam 76 i jak koszę spokojnie z sieczkarnią żyto (plon ok 5 t.) to spali 11-12 ale jak dam do pieca lepiej to wpierniczy nawet 14 ale to już przy dużej słomie no i w porównaniu do twojego nie zrobi dużo bo ja skoszę tak ok 1 ha/godz przy takim średnim tępie a ty ok 2,5 ;) czyli jak ma się więcej ha to twój jest bardziej ekonomiczniejszy szybciej zbierzesz (szczegulnie jak pogoda po h*** ) ;)

#16 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 08 luty 2010 - 21:54

Dlaczego ceny starych Claasów są tak wygórowane? Ceny są tak wysokie ponieważ jest to bardzo dobra marka ,mało awaryjna (ale jak coś nawali to ceny kosmiczne).My mamy Classa 66 i jak kupowaliśmy w 2004r, kosztował 50 tyś złotych ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 09 luty 2010 - 19:28

Dlaczego ceny starych Claasów są tak wygórowane? Z tymi częściami to różnie bywa trzy lata temu ściągałem części z Belgi i były z przywozemok 30 % tańsze niż u korbanka moim zdaniem to oni maja taki narzut ale naszczęście już nie prowadzą claasa. A po za tym teraz można dobrać dużo zamieników polskich dużo tańszych ale i jakością szału nie ma. Ja Ci powiem tak ja jestem zwolenikiem orginalnych części może i są drogie ale nie naprawiasz tego tak często. Wiem jak ukręciła się ośka w gardzieli i tata był zdania że 1450 zł brutto to za dużo. No i dorobił nam tokarz i po 3 dniach pracy awaria no ale tata pojechał do lepszego tokarza którry żekomo dobrał taki sam materiał no i szału nie było 6 dni i awaria no i wkońcu przyszedł czas na moją rację jak narazie ja nim kosiłem jeszcze 4 sezony i następny właściciel kolejne 2 i jak na razie 0 problemów Za 2 dorobione ośki poszło 800 zł i co lipa razem na 9 dni. Nie licze już strat jakie ponieśliśmy podczas postoju kombajnu a wię radzę się dobrze zastanowię nad ORGINAL CLAAS ;[

Dodaj odpowiedź