Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak powiększyć moje gospodarstwo

83 odpowiedzi na ten temat

#41 Share sowka

sowka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 20:45

Jak powiększyć moje gospodarstwo popieram jakuba992. sam jestem mlody i chce iść w rolnictwo. nie wyobrażam sobie że mógłbym robić coś innego bo jestem w tym od urodzenia. niestety mój los potoczył się troche w zlym kierunku, przypadło mi 5ha ziemi (bardzo dobrej ziemi), chciałbym zacząć hodować byki i świnie. wiadomo że to wszystko wymaga wielu inwestycji, ale żeby zrealizować swój plan nasadziłem w tym roku malin (prawie 1ha). miałem już kawałek wcześniej i powiem szczerze że przyniosło mi to całkiem pokaźny przychód. myślę że w ciągu paru lat dam rade postawić oborę (zwłaszcza że sporo spraw tj: woda, prąd, wylewki, itp) zrobię sam. ciągle dążę do realizacji mojego planu, zalatwiam dzierżawę (koło 10ha) i myślę że dam rade. co wy na to (bardzo proszę o opinie)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak powiększyć moje gospodarstwo Dzisiaj, 10:21
  •  

#42 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 22:18

Jak powiększyć moje gospodarstwo Tak czytam te wasze wypociny i przypomniało mi sie ze wierzba energetyczna jest też bardzo opłacalna. Skoro masz te 3ha to sadzisz np 1ha czekasz rok i masz szczepionki(czy jakoś tak) na kolejne ha. Wiem ze z 1ha mozna zarobić nawet 25tys zl(jak dobrze pamiętam) Kwestia tylko znalezienia miejsca sprzedaży. A wierzba ta jets na tyle dobra ze jak raz zasadzisz to tylko ją ścinasz chyba co roku i ona odrasta.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#43 Share Jakub992

Jakub992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze , Motoryzacja i wiele z tym związanych

Napisany 14 grudzień 2009 - 11:37

Jak powiększyć moje gospodarstwo Sorry że tak długo nie pisałem,
Pomyślałem i obmyśliłem nowy plan powiększenia gospodary, więc tak wujek przepisuje mi ziemię i mama 1ha , chciałbym dostać premię dla młodego rolnika za którą postawił bym silosy zbożowe itp. wziąść 50-40 ha dzierżawy, zaciągnąć kredyt na zastaw ziemi którą mi przepiszą kasa poszła by na maszyny i środki produkcji maszyny oczywiście używane bo nowe nie wchodzą w grę kupno ziemi zostawił bym sobie tak za kilka lat, jeśli przepisy na otrzymanie premii pozwolą to udał bym się do pracy
Co sądzicie o tym proszę was o opinię i rady ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 396 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 14 grudzień 2009 - 16:13

Jak powiększyć moje gospodarstwo Nadal bez sensu. Silosy zbożowe to poważny wydatek,do tego przecież żmijka lub podajnik czy coś. T generuje dodatkowe koszty. Nawt używane maszyny na 40-50ha będą kosztować cholernie dużo. A zaciąganie kredytu jest bez sensu. Ja mam 5ha i chce początkowo powiększyć areał do około 10-12ha zmieniając tylko ciągnik no i kupując pług oraz przyczepe. A Ty ciapkiem nie obrobisz tyle ha. Do tego powiedziałbym że są potrzebne 2 ciągniki. Bo jeden byłby do ciężkich prac a drugi do lekkich.

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#45 Share Jakub992

Jakub992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze , Motoryzacja i wiele z tym związanych

Napisany 14 grudzień 2009 - 17:50

Jak powiększyć moje gospodarstwo Ciągniki jakie chciałbym kupić to Zetor 16145 jako ciągnik główny do orki agregatu uprawowego itp. a pomocniczy to Ursus 1012 lub RENAULT 95.14 RENAULT 95.14 9514 4x4 świąteczna PROMOCJA CASE (846711685) - Aukcje internetowe Allegro ale to już jest większa kasa ale jest za to oszczędniejszy i lepszy komfort pracy ;), dwie przyczepy po 9 ton,agregat uprawowy 4,2m, tak wogule to maszyny najpotrzebniejsze do produkcji roślinnej
A biny muszę mieć aby te zboże gdzieś magazynować i sprzedać je po dobrej cenie a nie w trakcie żniw po śmiesznej cenie i tak bym musiał sprzedać trochę zboża aby opłacić kombajn.A ziemi nie mógł dobierać po pare ha co rok bo ziemi może nie starczyć a tak chcę wykorzystać sytułacje zmian w dotacjach że będzie się dopłacać do produktów a nie areału więc ludzie będą się pozbywać ziemi na moją korzyść
Jak ktoś ma inny plan albo chcę coś zmienić to proszę o porady

#46 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 14 grudzień 2009 - 18:02

Jak powiększyć moje gospodarstwo Za 50 k nawet jak dostaniesz to ty całe gó**o kupisz bo nawet silosy do ogromny koszt. Do tego jakieś żmijki , podajnik itp. 40 ha na raz?? Myśle ze za dużo - powiększ do 20 jak Ci się uda i zobacz jak na tym wychodzisz. I na twoim miejscu nie pchałbym się w większe kredyty przynajmniej na początku działania. Bo sam wiesz jakie są teraz ceny.
Poza tym masz dopiero 17 lat...

#47 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 396 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 18:09

Jak powiększyć moje gospodarstwo Koszt postawienia BINa. A jeszcze trzeba wylewkę zrobić! Nie sugeruj się cenami samych silosów na stronie producenta. Wg mnie na początek max 10ha by ci wystarczyło ale zamiast zbóż sadziłbyś kartofle lub inne warzywa które przynoszą większe zyski przy małym areale.

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#48 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 18:22

Jak powiększyć moje gospodarstwo Racje ;)
Ale mając te 13 ha i 2 ciągniki to dasz rady to obrobić, tym bardziej ze masz zarz za domem :D
Potem jak widzisz ze się wyrabiasz to dobierasz następne ha itd. Mając ponad 20 ha możesz pomyśleć o jakimś 80 lub 100 konnym ciągniku i sprzęcie.
A w jakimś budynku co teraz masz wpuściłbyś sobie z 2 maciory i kilka małych byków po to abyś sam doszedł do wnioski co ci się lepiej hoduje :D

A jakie miałbyś maszyny do tych ciągników??? Jakąś kostkarkę?? może przyczepę albo 2 ??

#49 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 18:24

Jak powiększyć moje gospodarstwo A rodzice wiedzą o twoich planach?

#50 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 396 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 18:33

Jak powiększyć moje gospodarstwo Myślę że mając 13 ha nie ma takiej potrzeby by mieć 2 ciągniki. Poza tym nie doliczyłem że za posiadaną ziemie trzeba płacić podatek,KRUS. Ubezpieczenie ciągnika,ropa do niego. To wszystko kosztuje. Jak jesteś bez budynków to weź je wybuduj,nakryj,podłącz prąd. Trzeba wszystko skrupulatnie wyliczać bo nic na hura ci nie wyjdzie. Jeżeli chcesz iść do pracy za jakiś czas będziesz miał rodzinę i jej potrzeby też trzeba będzie zaspokajać a póki co jesteś na garnuszku u rodziców ale prawdopodobnie nie będziesz miał tak całe życie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 19:13

Jak powiększyć moje gospodarstwo panowie o czym mowa sami wiecie jak jest ciężko macie już gospodarstwa i budynki i wiecie jak ciężko znależć fundusze na zakup jakiejś maszyny a on chce wszystko od zera przecież to jest nie realne

#52 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 14 grudzień 2009 - 19:58

Jak powiększyć moje gospodarstwo rozwiniecie gospodarstwa i utrzymanie się z niego? nie realne przy takim areale jakąś drugą robote musisz mieć. popracuj pare lat spokojnie na tym co masz i dopiero pózniej powiekszaj bo w tej chwili to nie wiadomo co i jak bedzie za rok, pogoda tez sie zmienia rzadko sprzyja a jak juz powiekszysz gospodarstwo tak około 15 ha łak i tak z 5 ha ornego to spokojnie 20 sztuk opasów utrzymasz a jeśli dobre łaki to nawet i dwa razy tyle tylko ze jak na zime wezmiesz do obory to masz roboty na cały dzień jak chcesz sam prcować a i na 15 ha dwa ciągniki to mało jest my mamy 13ha łąk i nie całe 5ha ornego na to c-355 i zetorek 3011, chcąc zrobic dobrze przy wykozystaniu pogody tego roku nie daliśmy rady częśc siana zmokło:( we wrześniu kupiliśmy prase balociare wczoraj kupiliśmy c-385 i jeszcze zostaje do kupienia duza kosiarka rotacyjna, pracujemy na tym gospodarstwie w 2 ja i wuja i zeby nie robota w lesie to było by cieżko bo tak jak juz ktoś pisał na opasach dochód jest na 2 latach, my mamy juz za soba 3 ciężkie lata teraz coraz lzej jest i za 3 lata jak ceny nie beda nizsze niz teraz to bedzie super. więc pomyśl czy warto się w to pakować bo masz początek i mozesz nie pociągnąć samemu

ludzie gdzie tyle jest zeimi do dzierżawy????????????? od mojej miejscowości w granicach 30 km nie ma ziemi do dzierżawy a tak by się przydała:(

#53 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 20:04

Jak powiększyć moje gospodarstwo W wielkopolsce ciężko choć w niedalekiej mojej okolicy całe gospodarstwo 10Ha jest do kupienia w ogłoszeniu pisało że z ładnymi budynkami i klasa 3 i 4

#54 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 20:09

Jak powiększyć moje gospodarstwo hmm gdzie by było te gospodarstwo?? CHĘTNIE WEZME ZIEMIĘ W DZIERŻAWĘ kupić teraz cięzko bo kasa prawie wydana ale powiedz gdzie to jest moze nie daleko mnie:)

#55 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 20:12

Jak powiększyć moje gospodarstwo W okolicach Gostynia, Ponieca. Tylko nie wiem czy byli by chętni dać w dzierżawe

#56 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 20:17

Jak powiększyć moje gospodarstwo do gostynia mam 140 km:(

do gostynia mam 140 km:(

#57 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 20:22

Jak powiększyć moje gospodarstwo No to niestety. Mój tata myślał o tym ale 380 tys zł chyba chcą za to. Dodam że teraz to nie mam nic ziemi to tak rekraacyjnie by było.

#58 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 20:46

Jak powiększyć moje gospodarstwo to jest taniocha:)

#59 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 20:50

Jak powiększyć moje gospodarstwo Nawet 310 tys zł chcą bo teraz znalazłem ogłoszenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 21:23

Jak powiększyć moje gospodarstwo ludzie macie blisko to kupujcie u nas koleś za 11 ha w tym troche lasu dom z centralnym ogrzewaniem dobry stodoła do obalenia i w połowie zburzona chlewnie i za to chce przeszło milion startował za całość od 1 100 000zł teraz za samą ziemie chce 990 000zł tyle ze dom w tej chwili zamieszkały jest trzeba by było lokatorów wywalić ;)