Jakub992

Jak powiększyć moje gospodarstwo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jakub992    0

przeczytałem w biuletynie arimr że kredyty preferencyjne kończą się w tym roku bo od tego wymaga nas unia i to samo mówili w agrobiznesie może minister zmienił te przepisy oby na leprze :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

wiadomość sprawdzona ze do konca 2013 roku

wlasnie ogladalem agrobiznes i byl przeglad wydarzen z calego roku i mowili o tym ze unia zgodzila sie na przedluzenie pomocy panstwa do 2013 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub992    0

sorry wprowadziłem was w błąd , masz rację @ miroM1984 też oglądałem agrobiznes bynajmniej coś dobrego zrobili:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalpin8145    1

Ja bym ci radził na tym areale uprawiać warzywa i sprzedawać je normalnie na rynku, a najlepiej uprawiać te warzywa na które jest największy popyt np. kapusta wczesna,kalafior,młode ziemniaki,marchew,buraki,ogórki,trochę pomidorów gruntowych,cebula. Na twoim miejscu wybrał bym warzywa dobra gleba, a niektóre warzywa lubią taką glebę. Przy warzywach wiadomo dużo pracy, a więcej pracy to będzie kas, a jak będzie więcej kasy to będziesz stopniowo mug się rozwijać, powiększać gospodarstwo i uprawy.Sprzęt wystarczy ci co masz , a warzywa możesz jeszcze wstawiać do sklepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

to co tu piszesz @Jakub992 to jest pewnego rodzaju Twoja utopia... patrząc na opłacalność dzisiejszego gospodarstwa czarno to widze.. aby zacząć start trzeba jeszzce gdzieś pracowac a te 3ha obrobisz w przeciągu 2 sobót... czytajac Twoje wypowiedzi utożsamiam Cie troche ze mną też kiedyś maiłem takie marzenia i wogóle.. wszustko to co piszesz jest realne do osiągniecia... wszystko sie zmienia jakw kalejdoskopie ale trzeba myslec racionalnie... nie morzesz przejąc w tym momęcie ziemi ponieważ nie dostaniesz premi o której tu tak piszesz MŁODY ROLINIK jak nie wierzysz zapraszam do twojego najbliższego ODR tam Ci dokąłdnie wyjasnia.. program rolno-srodowiskowy mozna połaczyc dwa np. jełsi chodzi o dawkowanie azotu i z tymi poplonami... nie wiem jakie uzyskujesz wyniki zboza z tych 3ha ale wątpie czy staczy Ci po odliczeniu kosztów wszytskich na Twoje plany roczne... w tym momęcie aby sie utrzymac tylko z ziemi trzeba mieć min 100ha... pole to ciezki kawałek chleba... piszesz ze wójek przepisze na Ciebie te 10ha jednak nic do końca nie ejst pewne on Ci to powiedział czy Ty to wymyśłiłeś? nie ma dzieci ządnych? na siebie nie możesz równiez wziąśc żadnego kredytu preferencyjnego równiez utracisz możliwośc otrzymania premi... ja powiem tak... czytają Twoje wypowiedzi w niektórych momętach wydaja mi sie neiracionalne... piszesz o binach wszystko mósiz robić w ramach moziwości finansowych i logicznych np. po co Ci silos o pojemnosci 30T jesli bezie zapełniony w 10-20%? stodoła ona sie wali juz że jest w złym stanie ja posiadam starą ponimiecką i jak narazie staram sie aby jako tako sie trzymała.. jest to idealne miejsce na trzymanie zboża... tak jak pisąłes moszesz zajac sie trzymaniem jakoś ogonów... wiem ze kozy jest to dość opłacany interes ale mósiał byś sie dowiedziec o to dokłdnie.. aby chodowac zboże mósiz liczyć sie z tym ze przy takiej ilości pola trzeba nastawić sie na intensywny typ uprawy.. pozatym cięzko jest sprzedac plony jeśli nie ma sie ich na transport patrz ok 25T ale to nie jest wielki problem;) opcja wrzywka jest ciekawa i to bardzo ale t też alezy od roku np w tym bardzo po "lisciach" dostała kapusta... Twoją wadą w tym przypadku jest brak prawa jazdy i dyspozycyjnosć... ja sie przychyle do wypowiedzi innych narazie to Ty sie ucz nabieraj wiedzy i jak bedziesz miał jakąś okazie w dzierżawe mozesz cos wziąść ewentualnei coś kupić.. ale dzierzawa na "czysto" w tym momęcie jest na granicach opłacalności nie mówiąc jak trzeba do niej jeszcze dopłacac... nie martw sie o ziemie bo duzo młodzierzu ucieka ze wsi i będzie jej nidługo pozatym komornicy już czychają... ;d jak masz być na polu to będziesz... wiedzy nei nabierzesz tylko z agrobiznesu i ze stron ARiMR i pochodnych;)

 

PS. też maiłem okres w życiu ze popadłem w takie dołki myslowe i mysłałem podbnie ... ale wszytsko sie zmienia;)

 

pietruszka kozeniowa lubi ziemie lerzejsze bo na cięzkich wytważa dosć sporo korzeni bocznych..


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj