schiefelbein1

Problem z nowym ślimakiem w hederze

Polecane posty

witam mam problem.wymienilemw zo 56 slimak w hederze na nowy.lozyska itp tez. teraz gdy go wlaczyle to strzasznie trzymaja palce i 3 sie bardzo nagrzewaja.czego to moze byc wina?palce sa dobrze wlozone w odpowiednie dziury.Dalem nowekulki i blaszki ktore je trzymaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcajs9    6

ponieważ są zbyt mocno spasowane te kulki plastikowe muszą mieć luz w tych blaszkach muszą leko chodzić tak samo musi być z tymi tulejami co zapinasz do nich palce cały ten sprzęt nie może być za mocno spasowany ponieważ będzie się grzał tak było w moim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

i te nowe kulki w tych blaszkach są za ciasno pewno i nie kręcą się swobodnie przez co mocniej trą o palce, w skrajnych przypadkach po prostu się stopią,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

ja wymieniłem w bs-ie nowe kulki i obudowy do nich i nic sie nie grzeje

mozliwe ze sa pasowne

a jak wkładałes palce to wchodziły dobrze miały kilka setnych luzu na kulce??

wyciagnij palce wyczysc z rdzy jak stał i jak dalej beda pasowne to rozgofruj wiertarka kulki albo lilnikiem okragłym

a palce nie sa wyjedzone od strony atakujacej??

jak dalej nie pomoze to bedziemy nad czym innym myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szostiwf88    0

jak wymieniłem plaskikowe kulki to kilka palców było tak gorące że się spiekłem jak pomacałem czy ciepłe. kulki były za ciasne i nie ruszały się w blaszkach. wymieniłem kulki na wuszukane stare kulki (wybrałem najmniej zużyte) i wszystko było zimne jak ta lala. w tym roku jeden palec zaczął mi trącać o heder a nie chciało mi się rozkręcać bo tam dużo (ze 12) śrub idzie wiec skróciłem tego stukajacego w heder boszką o centymetr i po kłopocie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Wystarczy podkładke dać między te 2 blaszki co trzymają tą kulke i nie będzie jej ściskać, ja tak robie i jest ok :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Podkładka dobry patent ale problem jest większy jak będzie się grzało na tulejkach tych na wałku, czasami nawet rozwiercone na luźno potrafią się grzać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3048    3

A jaka ma być wysokość ślimaka od dna hederu? Chodzi o to że przy Koszenie żyta robi kluske między kosa a slimakiem zazwyczaj z prawej strony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj