Skocz do zawartości

Zdjęcie

pompka - proszę o pomoc - PILNE

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share djmisiu65

djmisiu65

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza :D

Napisany 28 lipiec 2009 - 20:16

pompka - proszę o pomoc - PILNE potrzebuję waszej pomocy w zakresie pompki do której zdjęcia wam przesyłam

http://www.bankfotek.pl/view/304111

wszystkie numery które na niej znalazłem to: 1408811, 90, i słowo BENDIX I

więc mam traktor LAMBORGHINI 1556 DT, i tą pompke zamontowaną do hamulców i sprzęgła

problem polega na tym że przy sprzęgle gdy wchodzę do traktora to sprzęgło mi "ucieka" do samego końca i muszę pompować trochę żeby był opór jakotaki... jednak problem powtarza się kilka sekund po "pompowaniu" - doszłem do wnosku że jest ona zapowietrzona lub zepsuta... i teraz moje pytanie - jak można ją odpowietrzyć...

jeśli macie inne propozycje dotyczące tej usterki proszę o PILNĄ pomoc - bardzo ważne jest to dla mnie... - wiem że mój traktor nie jest sławny ale podejrzewam że wielu z was ma taką samą pompkę...

bardzo proszę o pomoc - będę wam bardzo wdzięczny...

P.S - jeśli potrzebujecie jakichś informacji, zdjęć... piszcie na moje gg - 11749062

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pompka - proszę o pomoc - PILNE Dzisiaj, 05:07
  •  

#2 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 21:25

pompka - proszę o pomoc - PILNE jeżeli nie ucieka ci płyn hamulcowy to znaczy że układ jest zapowietrzony i trzeba coś z tym zrobić. Odpowietrza się przez wciśnięcie pedału, odkręcenie odpowietrznika, uleci płyn z powietrzem, dokręcenie odpowietrznika i puszczenie pedału. Kontrolne dolanie płynu i powtórka czynności.
A odpowietrznik to ta śrubka na górze przypominająca smarowniczkę.

#3 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 12:35

pompka - proszę o pomoc - PILNE Dolej płynu do zbiorniczka i odpowietrz przy siłowniku, a nie przy pompce. Ten króciec na pompce służy do założenia przewodu od zbiorniczka z płynem. Zasada odpowietrzania jest taka sama jak w każdym układzie hamulcowym samochodu. Sprawdź siłowniczek (wysprzęglik), tzn. czy nie jest mokry.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#4 Share djmisiu65

djmisiu65

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 13:40

pompka - proszę o pomoc - PILNE dobrze - teraz kilka pytań bo nie rozumiem niektórych rzeczy... :D

- ten siłowniczek to gdzie jest?
- właśnie mam problem z tym odpowietrzaniem - bo jak hamulce się zapowietrzyły to gdzieś z tyłu traktora była ta śrubka,
a od sprzęgła nie mam pojęcia dlatego szukam jak można odpowietrzyć na pompce... ;D

jak narazie to chyba wszystko

EDIT: - ta pompka na zdjęciu to jest pompka zapasowa - te co mają być w traktorze są zamontowane :)

jeszcze jedno... - w jakich traktorach macie zamontowane te pompki?

#5 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 21:02

pompka - proszę o pomoc - PILNE Druga część układu hydraulicznego sprzęgła jest przy obudowie sprzęgła, pod kabiną. Nie znam tego ciągnika i najprościej będzie jak powędrujesz palcem po przewodzie wychodzącym z pompki. Wyglądem może być podobne to tego z linku od zetora(ten z odpowietrznikiem leżący na białym kartoniku). Odpowietrzasz w taki sposób, że jedna osoba kilkakrotnie naciska pedał i zatrzymuje wciśnięty, a druga luzuje odpowietrznik i zakręca . Dalej pompowanie, trzymanie i luzowanie odpowietrznika. pamiętaj by luzować przy wciśniętym pedale i puszczać pedał po zakręceniu odpowietrznika. By dobrze było widać co się wydostaje z odpowietrznika należałoby nałożyć na niego wężyk, a drugi koniec zanurzyć w szklanym naczyniu z odrobiną płynu. Operację powtarzać aż urośnie pedał i z odpowietrznika przestaną się wydobywać pęcherzyki powietrza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share djmisiu65

djmisiu65

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów