Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 550 problem z owijaniem siatką i sznurkiem

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kaszewskim

kaszewskim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 10:16

John Deere 550 problem z owijaniem siatką i sznurkiem Koledzy mam problem z owijaniem a mianowicie ani siłownik nie chce ruszyć ani rolki od siatki. Nie mam zielonego pojacia jak ustawic automatyczne owijanie nawet jak ciągne za sznurek to i tak nic nie idzie.

Pomocy mam 240 ha do prasowania o słoma jęczmienna już przerasta.

POMOCY!!!!!

Jakby ktoś mogłby mi pomoc to może puścić sygnał a ja oddzwonie 721340777

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 550 problem z owijaniem siatką i sznurkiem Dzisiaj, 11:34
  •  

#2 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 10:40

John Deere 550 problem z owijaniem siatką i sznurkiem Kolego opisz dokładniej o co biega. Hmm najlepiej zrób foty pompki do obwiązywania, i jej podzespołów, czyli szczegu dźwigien i rozdzielacz. Sprawdź czy w tym rozdzielaczu, za który ciągniesz sznurek jest sprężynka, sprawdź stan oleju, najlepiej odkręć rurke od wyjscia i sprawdź czy przy włączonej pompce jest ciśnienie na wyjściu, poruszaj zaworami regulacji sznurka i siatki ( lubi wpaść paproch ). Hmm co tam jeszcze ; podstawa to sprawdź czy wogóle kułko pasowe od pompki się kręci po włączeniu automatu :D Jak chcesz wiedzieć więcej to pisz na gg,albo ewentualnie wieczorem możemy pogadać przez tela, będe miał chwile luzu to wieczorem przedzwonię :)

#3 Share kaszewskim

kaszewskim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 21:47

John Deere 550 problem z owijaniem siatką i sznurkiem Dzieki endrju00711 ale po mozolnych probach i wylanym poci doszedlem co i jak i jasiek jest tak prosty w obsłudze jak konstrukcja cepa. Juz udało mi sie spresowac 1200 ton ale z ciagnika nie wysiadam. Jak bedziecie kupować prase to przed sezonem dobrze zrobcie pasy i nie żałujcie na mocy ciągnika min 120

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

McHale na Targach FERMA zobacz »

•  

#4 Share Pablo17

Pablo17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 13:33

Dzieki endrju00711 ale po mozolnych probach i wylanym poci doszedlem co i jak i jasiek jest tak prosty w obsłudze jak konstrukcja cepa. Juz udało mi sie spresowac 1200 ton ale z ciagnika nie wysiadam. Jak bedziecie kupować prase to przed sezonem dobrze zrobcie pasy i nie żałujcie na mocy ciągnika min 120

Witam :) mam ten sam problem ,możesz powiedzieć co było tego przyczyną był bym bardzo wdzięczny ?? tylko ,że mi siłownik od podawania sznurka nie powraca i nawija sznurek w jednym miejscu :/

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 czerwiec 2013 - 18:53

John Deere 550 problem z owijaniem siatką i sznurkiem U góry prasy jest taki czujnik, spróbuj nim poruszyć.

#6 Share Pablo17

Pablo17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 19:08

U góry prasy jest taki czujnik, spróbuj nim poruszyć.

rzeczywiści działa już ,dzięki :) tylko znowu jest jakieś zwarcie w czujniku od wielkości beli dymi się i strach włączać sterownik . a powinno się pracować na podłączonych światłach (pozycja) czy wystarczy zasilanie od sterownika ?

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 czerwiec 2013 - 20:52

John Deere 550 problem z owijaniem siatką i sznurkiem Wystarczy, żeby był prąd do sterownika, światła niepotrzebne, tylko pamiętaj, żeby dobrze podłączyć wtyczki.A sprawdź czy czasem nie dymi ci się z paska, bo coś dziwne, że ci się z czujnika dymi.

Edytowany przez kamil123472, 23 czerwiec 2013 - 20:54.

#8 Share Pablo17

Pablo17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 22:46

Wystarczy, żeby był prąd do sterownika, światła niepotrzebne, tylko pamiętaj, żeby dobrze podłączyć wtyczki.A sprawdź czy czasem nie dymi ci się z paska, bo coś dziwne, że ci się z czujnika dymi.

Właśnie nie z paska pompa nie chodziła wtedy a innego paska tam nie ma , tylko jak podłącze sterownik wtyczka robi się ciepła i właśnie z tego czujnika dymek leci topi kabelki a wcześniej było wszystko ok . I druga sprawa czy mógłbyś mi wytłumaczyć jak włączyć siatkę , zwiększać zmniejszać gęstość zbicia beli ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 czerwiec 2013 - 06:19

John Deere 550 problem z owijaniem siatką i sznurkiem a wtyczki dobrze podłączyłeś? + na +? A regulowanie jest z przodu przed pasami, jak podniesiesz pokrywe, a z siatką nie pomogę bo sam mam na sznurek.

Edytowany przez kamil123472, 24 czerwiec 2013 - 06:20.

#10 Share Pablo17

Pablo17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 12:34

a wtyczki dobrze podłączyłeś? + na +? A regulowanie jest z przodu przed pasami, jak podniesiesz pokrywe, a z siatką nie pomogę bo sam mam na sznurek.

tak podłączyłem :) aj no jakoś będę kręcił aż się siatka załączy ,a ci co wiedzą nie powiedzą i o tak :/

#11 Share Pablo17

Pablo17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 14:02

John Deere 550 problem z owijaniem siatką i sznurkiem przyczyną tego dymku było zwarcie w zaworze od miękkiego rdzenia , a siateczka działa idealnie tylko ciężko ustawić jest ilość owinięć ;/

#12 Share baska524

baska524

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 10:42

U mnie oba zaworki od  gęstości  owijania mam  wykręcone na maksa  wtedy bele  120 idealnie owija siatką 2 razy

#13 Share Pablo17

Pablo17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 21:33

U MNIE MAM OBA ZAWORKI OD GESTOSCI OWIJANIA MAM WYRECONE NA MAKSA WTEDY BELE 120 IDEALNIE OWIJA SIATKA 2 RAZY

U MNIE MAM OBA ZAWORKI OD GESTOSCI OWIJANIA MAM WYRECONE NA MAKSA WTEDY BELE 120 IDEALNIE OWIJA SIATKA 2 RAZY

U mnie ładnie wszystko a potem zaczęło owijać siatkę na wałki i sznurkiem dopiero szło ;[ czyżby to przyczyna nieostrego noża ?

#14 Share baska524

baska524

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 październik 2013 - 12:00

John Deere 550 problem z owijaniem siatką i sznurkiem jesli owijało ci siatkę na rolki w aparacie od siatki to wina siatki u mnie tak sie dzało przy koncuweczce rolki siatki

#15 Share Ptrk690

Ptrk690

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 październik 2013 - 19:38

John Deere 550 problem z owijaniem siatką i sznurkiem Jeśli owijało na wałki to po prostu coś z siatką jest nie tak. sam tak miałem że mogła być ta sama firma tego samego dnia kupiona a 1 szła bez problemu a po założeniu 2 przy wysokiej temp się owijało na wałki

Jeśli owijało na wałki to po prostu coś z siatką jest nie tak. sam tak miałem że mogła być ta sama firma tego samego dnia kupiona a 1 szła bez problemu a po założeniu 2 przy wysokiej temp się owijało na wałki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Pablo17

Pablo17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 22:16

John Deere 550 problem z owijaniem siatką i sznurkiem Zgoda ,tylko czemu było wszystko ok lampka stop świeciła ,siatka poszła i nagle ja na pół rozrywało i się owijała na jeden i drugi wałek ( wcześniej siano szło idealnie na tej samej siatce ) .Może wałki w aparacie są za mocno ściśnięte do siebie ?

Edytowany przez Pablo17, 21 styczeń 2014 - 22:19.