Skocz do zawartości

Zdjęcie

Demontaż wzmacniacza momentu.

86 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tata1

tata1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 14:11

Demontaż wzmacniacza momentu. Witam

Robiłem ciągnik tamtego roku - wymieniałem pompę hydrauliczną, ą wewnątrz skrzyni. Wzmacniacza nie ruszałem bo było wszystko OK. Teraz się wzmacniacz odezwał. Tarczki ciągną - idzie jak automat, czym ma ciężej tym wolniej idzie (to nie sprzęgło bo robiłem). Teraz żałuje jak ...........że od razu tam nie zajrzałem.
Wiem że części do półbiegów wychodzą dużo, a czy ktoś zamiast kosza półbiegów zakładał wałek zastępczy, są takie w sprzedaży. Na kanał olejowy zakłada sie zaślepkę. Całość wychodzi 450zł i znikają problemy razem ze wzmacniaczem. Można by zaspawać kosz, ale dalej będzie strata ciśnienia oleju. A tak bym wzmacniacz wrzucił na półkę, a zastąpił go rozwiązaniem zastępczym - czy to się sprawdza - robił to ktoś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Demontaż wzmacniacza momentu. Dzisiaj, 02:13
  •  

#2 Share YeLoN3

YeLoN3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 sierpień 2009 - 21:23

Demontaż wzmacniacza momentu. moim zdaniem trzeba zobaczyc do rozdzielacza....

#3 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 10 sierpień 2009 - 21:59

Demontaż wzmacniacza momentu. u mnie w 912 DL jest to samo. jak pracuje z prasa zwijajaca to na rownym terenie idzie dobrze ale pod gore idzie co raz wolniej i slychac dziwny odglos (zapewne te tarczki halasuja) ale gdy przelacze dzwignie na zolwia wszystko jest ok. ale u mnie jest to spowodowane niskim poziomem oleju. z cholere nie moge utrzymac w tym ciagniku odpowiedniego poziomu oleju w skrzyni, a to przetrze sie przewod od pompy, ostatnio przetarl sie filtr (Holendrzy tak niefortunnie poprowadzili przewod od pompy ze sie przeciera a narazie tego nie zmieniam) no i te przecieki ze zlaczy od prasy zwijajacej :) musialbym wymienic zlacza
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#4 Share ursus1201

ursus1201

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 21:10

Demontaż wzmacniacza momentu. u siebie w U-1201 wyrzucałem wzmacniacz bo jak go kupiłem był zaspawany :P , a przy okazji jak robiłem generalny remont z moim ojcem to założyliśmy stały wałek i mamy święty spokój koszt nie wielki w porównaniu do naprawy wzmacniacza i skuteczny pozdrawiam :D

#5 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 21:13

Demontaż wzmacniacza momentu. A nie prościej naprawic wzmacniacz ?? Nie wyobrażam sobie swojego 1222 bez działającego wzmacniacza. Bez wzmacniacza pop prostu nie da się tym jeździć -mało przełożeń.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#6 Share ursus1201

ursus1201

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 21:30

Demontaż wzmacniacza momentu.

A nie prościej naprawic wzmacniacz ?? Nie wyobrażam sobie swojego 1222 bez działającego wzmacniacza. Bez wzmacniacza pop prostu nie da się tym jeździć -mało przełożeń.

może w C-385 się nie da bo za słaby motor ale w 1222 to nie ma żadnego problemy jak my w zamku bierzgłowskim pod ostrą górę 15 ton na dwójce szosowej wyciągamy albo w polu na 3 klasie ziemi 2 jeżdżi w 4 grudziądzkej
a pozatym właśnie łatwiej włożyć stały wałek niż naprawić wzmacniacz

#7 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 21:36

Demontaż wzmacniacza momentu. ja tez sobie nie wyobrazam pracy moim 912 DL bez wzmacniacz. w prasie spokojnie moge dopasowac predkosc co w ursusie 902 bylo strasznie trudne, albo jak jade sobie chociaz normalna, polna droga i sa zbyt duze dziury to nie musze wachlowac biegami tylko wlaczam zolwia i od razu lepiej.

#8 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 21:41

Demontaż wzmacniacza momentu. @ursus1201 najlepiej wywal skrzynie biegów załóż bezpośredni wałek i po kłopocie :P :D.

Nie potrafię zrozumiec takiego toku myślenia.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#9 Share ursus1201

ursus1201

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 21:45

Demontaż wzmacniacza momentu. @deer właśnie to mam zrobione xd
nie zrozumieliśmy się :P

#10 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 21:48

Demontaż wzmacniacza momentu. ale @deer ma racje, zastapienie wzmacniacza walkiem to jednoznaczne z "wywaleniem" polowy skrzyni biegow (przelozen).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 22:01

Demontaż wzmacniacza momentu. Jak nie chcesz miec wzmacniacza to wystarczy w kosz napchać na ciasno tarczek (jest to dosc trudne ale możliwe) lecz na twoim miejscu wyremontowałbym go i po dobrze przeprowadzonym remoncie, i prawidłowej eksploatacji (czysty olej i utrzymany stan oleju) powinien pochodzić kilka lat.
Ja tak jak poprzednicy nie wyobrażam sobie tego ciągnika bez wzmacniacza
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

#12 Share fendt930

fendt930

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 20:49

Demontaż wzmacniacza momentu. ja w moim ursusie 1224 wyjąłem całkowicie wzmacniacz bo mi co chwile niechodził i ciekło więc go wyjąłem . Wyciągasz wszystkie elementy ze skrzyni pośredniej związane ze wzmacniaczem
łącznie z wałkami , kupujesz dwa nowe oryginalne wałki ten sprzęgłowy i wykorzystujesz tą okrągłą tarcze zwaną chyba hamulec i ten drugi , zaślepiasz te dwa otworki ja mam wsadzone śruby 8 do tego dorobioną uszczelkę z gumy i to wszystko dociśnięte jest taką grubszą blachą i jest to skręcone na dwie śrubki no i niezapomnij o zimeringach na wałek sprzęgłowy ja tak śmigam już 3 lata i jak do tej pory nic się nie dzieje ciężko to opisać

#13 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 19:53

Demontaż wzmacniacza momentu. Co ty tam nawaliłeś do tej skrzyni?? Jak się wywali wszystkie te elementy to się kosz satelitów zaspawuje i po kłopocie a ty zamiast robić to jak naj wygodniej to sobie nieźle robote utrudniles.

#14 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 20:27

Demontaż wzmacniacza momentu. Dołączam się. Mam 914 i bez sprawnego wzmacniacze ten ciągnik by się do niczego nie nadawał.

#15 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 08 wrzesień 2009 - 10:10

Demontaż wzmacniacza momentu. Koszt naprawy wzmacniacza (jeśli nie jest zaspawany) wynosi 800zł. Nie wiem jak wy, ale ja wolę dołożyć te 350zł i mieć sprawny wzmacniacz.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#16 Share rafalm1978

rafalm1978

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Elektronika,Rolnictwo

Napisany 29 wrzesień 2009 - 19:41

Demontaż wzmacniacza momentu. Ja mam troszkę inne pytanie.
Kupiłem niedawno 385 i dźwignia od wzmacniacza przesuwa się bardzo swobodnie .Odkręciłem pokrywę pod kierownicą i nie ma dźwigni.
Powiedźcie mi jak w prosty sposób sprawdzić czy mam jeszcze nie zaspawany wzmacniacz.
Ciągnik jeździ bardzo wolno ok 20km/h , nie można również wyłaczyć wałka WOM dzwignią przy kierownicy.
Czy może to być spowodowane brakiem ciśnienia?

#17 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 17:22

Demontaż wzmacniacza momentu. Hehe. No gościu masz nie lada wyzwanie :)
Na 99.99 proc. jest zaspawany. :)
Jak chcesz to odkręć podłogę pod siedzeniem i zobacz co z rozdzielaczem, czy włącza czy nie.
A czy nie prościej zadzwonić do właściciela i się go zapytać?

#18 Share rafalm1978

rafalm1978

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Elektronika,Rolnictwo

Napisany 30 wrzesień 2009 - 20:09

Demontaż wzmacniacza momentu. Odkręciłem dzisiaj podłogę i nie ma cięgła sterującego .Sprawdziłem poziom oleju w skrzyni i brakuje mi jeszcze ok 4cm do bagnetu.
Wykręciłem śrubkę gdzie powinien być czujnik ciśnienia i nawet kropla oleju nie poleciała przy pracującym silniku.
Może za mało oleju ?

#19 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 01 październik 2009 - 17:02

Demontaż wzmacniacza momentu. 4 cm do bagnetu i ze 4 cm na bagnecie to razem 8 cm. Nalej oleju i kombinerkami spróbuj przekręcić ten wałek na który się zakłada ową brakującą dźwignię na pokrywie skrzyni. Raczej zaspawanego nie masz jak mówisz ze traktor wolny jest, pewnie toczy się na żółwiu. Z braku ciśnienia oleju na docisk tarczek zabrakło i sam się na żółwia przełączył. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 01 październik 2009 - 19:16

Demontaż wzmacniacza momentu. To na pewno nie jest spowodowane niskim poziomem oleju.
Jak chcesz mieć zwalniacz i wałek to możesz jeszcze spróbować przełączyć dźwignię na skrzyni(rozdzielacz) ale raczej masz zaspawane wszystkie elementy w skrzyni i w moście.