Skocz do zawartości

Zdjęcie

Class Mercator 70

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pawe00

Pawe00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 11:24

Class Mercator 70 Pytanie:

Jaka powinna być szczelina wlotowa i wylotowa klepiska młocarni w fabrycznym ustawieniu kombajnu class mercator 70. (chodzi mi o podanie w mm)

Kontakt
Pawe00@wp.pl
gg: 3895645

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Class Mercator 70 Dzisiaj, 02:45
  •  

#2 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 27 lipiec 2009 - 11:50

Class Mercator 70 Jak w fabrycznym ustawieniu to popatrz tu http://konedata.net/claas_mercator.htm , może znajdziesz to co Cie interesuję. A jeśli chodzi o szczeliny to sprawa wygląda tak: najmniejsze szczelina to wlotowa 17 mm, wylotowa 3mm a najbardziej opuszczone klepisko jest na szczelinie wlotowej 20mm a wylotowej 14 mm. Informacje brałem ze skali w mojej 75 i chyba te wartości podane na tej skali są wartościami szczelin.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#3 Share Pawe00

Pawe00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 12:01

Class Mercator 70 Czy przypadkiem sie Pan nie pomylił co do wartości na zamkniętym klepisku: czy nie powinno byc raczej odwrotnie tzn wlot 17mm a wylotowa 3mm ??

#4 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 27 lipiec 2009 - 12:04

Class Mercator 70 Poprawione.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#5 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 19:42

Class Mercator 70 W instrukcji do Merc.75 jest napisane że szczelinę robocza ustawia się na 2 zatrzasku(2 dziura)od góry i szczelina powinna wynosić na wlocie 13mm, a na wylocie 3mm.
Na skali też jest napisane 13-3 a nie jak piszecie 17-3 (jak się mylę to poprawcie)
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#6 Share sybi

sybi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 21:01

Class Mercator 70 Mam takie pytanie pod klepiskiem znajduje sie taka otwierana blacha (wyglada to jak chwytacz kamieni ale nie jestem pewny) sterowana jest z prawej strony kombajnu powyzej kolo . Ma dwa połozenia i nie wiem w ktorym ma sie znajdowac.

#7 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 21:12

Class Mercator 70 Chyba chodzi Ci o blachy na klepisku. To nie jest chwytacz kamieni. Te blachy są po to aby lepiej domłacać zboże. Wtedy trzeba nimi przysłonić klepisko. A otwarte muszą być w czasie zbioru roślin łatwo wymłacalnych typu groch lub rzepak.

#8 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 07:57

Class Mercator 70 A według mnie to te blachy czyli "kłosownik "domyka się tylko przy młóceniu jęczmienia ,żeby ości lepiej oddzielić od ziarniaka.Natomiast chwytacz kamieni jest przed klepiskiem.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#9 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 10:07

Class Mercator 70 One są głownie do młócenia jęczmienia ale przy innych zbożach nie przeszkadza że są one domknięte bo więcej ziaren wymłaca się już na etapie młocarni i mniej idzie kłosów niewymłóconych na bukownik. Tak mi się wydaje biorąc to wszystko na chłopski rozum.

#10 Share sybi

sybi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 14:42

Class Mercator 70 Jak zastanawialem sie do czego ta przesłona słuzy to wywnioskowalem ze raczej musi bys zamknieta. W przypadku otwartej czesc kłosow moze byc nie wymłuconych bo dołem uciekna z klepiska.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 15:36

Class Mercator 70 Klapy te mają za zadanie zatrzymać "dłużej"ziarno(trudnowymacalne) na klepisku.
sybi@ po 1 to pisz tylko w pierwszym oknie,a po 2 to jeżeli klapy by miały byś cały czas zamknięte to jaki sens byłby je wogóle montować wystarczyłoby zrobić "pełne" klepisko w miejscu klap i były by wtedy zbędne.
kamil@,teoretycznie to bym sie zgodził tylko że na zamkniętych klapach jest mniejsza powierzchnia przez którą wydostaje sie ziarno(faktycznie lepiej domłócone kłosy)lecz młocarnia nie ma takiego przerobu i ma ciężej niż przy klapach otwartych-tak według mojego chłopskiego rozumu.

#12 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 19:53

Class Mercator 70 Może my mamy po części racje :D My tam jeździmy na zamkniętych i jest dobrze, nie ma spadku wydajności przez to. My w 70 przez 2 sezony nie mieliśmy tych blach bo po prostu nie wiedzieliśmy o ich istnieniu. I był problem bo za dużo niedomłoconych kłosów szło z powrotem przez bukownik. Sprawę rozwiązało założenie tych blach. U nas wszyscy co jeżdżą mercatorami mają te blachy zamknięte.

#13 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 lipiec 2009 - 19:58

Class Mercator 70 czy w mercatorze 60 tez takie coc jest bo u mnie nie widze

#14 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 20:14

Class Mercator 70 Jest prawdopodobnie we wszystkich mercatorach. Przynajmniej u mnie w okolicy wszyscy je maja. Znajomemu się zdarzyło że te blachy mu się odkręciły i wypadły i może tez dlatego ich możesz nie mieć. Ja za te blachy używane zapłaciłem 150 zł.

#15 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 30 lipiec 2009 - 06:58

Class Mercator 70 Faktycznie każdy ma trochę racji i przy tym zostańmy
peres@,też powinieneś mieć coś takiego,przy najmniej kolega w 60 ma

#16 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 lipiec 2009 - 07:06

Class Mercator 70 moze ktos wstawic zdjecie jak to wyglada

#17 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 30 lipiec 2009 - 08:08

Class Mercator 70 Podaj swój adres e-mail to Ci wyślę zdjęcia.

#18 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 30 lipiec 2009 - 10:12

Class Mercator 70 tutaj było już trochę pisane o kłosowniku http://www.agrofoto....est-t17533.html

#19 Share 86tomek

86tomek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 luty 2011 - 17:11

Class Mercator 70 kamil16251290 czy mogę prosić o przesłanie zdjęć tych klap cyrul_21@wp.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 27 luty 2011 - 20:32

Class Mercator 70 Wysłałem. Jak nie dojdzie to popraw adres może.