Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 150

49 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 17 kwiecień 2007 - 21:19

Claas Dominator 150 witam. Był u mnie niedawno przedstawiciel Korbanków z propozycją kupienia od nich maszyny... nie zrażam sie tym, że prawie na siłę wciskają ale taka ich praca - wiadomo każdy chce jakoś zarobić. Tak na dobrą sprawę to brakuje mi tylko kombajnu i rozmowie oraz zapoznaniu się ofertą chodzi mi po głowie Claas Dominator 150 Hydro Drive z hederem C450. Jak myślicie czy to dobry wybór i w dobrą stronę się kieruję ? bo jak dla mnie to takiej wydajności maszyna jest w sam raz, bo niby tego pola trochę jest ale ... juz nie powiem w ilu kawałkach...

powiedzcie, warto żeby na mnie zarobili a ja na nich nie stracił ? :wacko:
all rights reserved

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 150 Dzisiaj, 15:38
  •  

#2 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 17 kwiecień 2007 - 21:41

Claas Dominator 150 z korbankiem jest troche problemów ale claas to dobra maszyna

#3 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 17 kwiecień 2007 - 21:44

Claas Dominator 150 a powiedz ile kawałków??? :wacko:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#4 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 kwiecień 2007 - 21:59

Claas Dominator 150 alternatywa jest w sumie nh i df, ja tam jestem za claasem ale zawsze mozesz je skonfrontowac, tylko ze chyba juz takie lub podobne porownanie bylo z 2 tygodnie temu, wiec przeszukaj forum
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#5 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów

Napisany 17 kwiecień 2007 - 22:03

Claas Dominator 150 nie chce pioter zebyś sie przestraszył... na wniosku spersonalizowanym z ARiMR na wykazie działek jest chyba 47 pozycji (orne, łąki, lasy, budynki). do tego dochodzą jeszcze pola na które nie składam wniosku ... normalnie ręce opadają, licze że jeszcze za mojego żywota to choć troszkę sie zmieni. chciałbym mieć pola max do 20 ha bo w tej sposób mozna byłoby przeprowadzić częsciowe scalanie działek bez naruszania polnych dróg. Wg mnie taka wersja byłaby u mnie najlepsza.
all rights reserved

#6 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 kwiecień 2007 - 22:32

Claas Dominator 150 hmmm u nas po scaleniu gruntow nie mamy wiekszej dzialki niz 5 ha :wacko:

#7 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów

Napisany 17 kwiecień 2007 - 22:38

Claas Dominator 150 dobra brzozak nie zagadujmy na inny temat bo nam zamkną ale postraszą czymś admini, a ja chciałem się dowiedzieć więcej o Dominatorze, może znasz jakiś użytkowników takiego egzemplarza...
all rights reserved

#8 Share Slavo

Slavo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 00:05

Claas Dominator 150 też myślałem nad dominatorkiem 150 ale ostatecznie zdecydowałem sie na mediona 310
Pozdro

#9 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 11:33

Claas Dominator 150 wiadomo, że pomiędzy tymi kombajnami jest ogromna róznica cenowa... a co wpłyneło na to, że wybrałeś Mediona ? Wydaje mi sie że na 100 ha (przeważnie tyle kosimy Bizonkiem) to troszkę za duży będzie Medion więc nie chciałbym przepłacać...
all rights reserved

#10 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 13:44

Claas Dominator 150 też chciałem brać na PROW Dominatora 150 ale okazało się że mam za mało ziemi i będzie chyba trzeci nowy ciągnik zamiast kombajnu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 13:53

Claas Dominator 150 trochę nierozumiem, po co kolejny ciągnik jeżeli potrzebujesz kombajnu. to chyba ja mam prawo decydować o tym co chce kupić. fakt na 40 ha to mój maseey nie ma co robić - ale z drugiej strony to mało pali więc zachowuję czas i pieniądze...:wacko:

a za ile kasy Ci proponowali tego Dominatora ?
all rights reserved

#12 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 14:08

Claas Dominator 150 250 tys netto kombajn mi nie jest aż tak bardzo potrzebny żebym kupił go za swoją kasę więc biore ciągnik na Prow a on mi się teoretycznie należy

#13 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 14:15

Claas Dominator 150 hehe. tak jak napisałem wcześniej że kosimy 30 letnim Bizonkiem koło 100 ha więc przydałaby się jakaś nowa zabawka ... w końcu jest szansa możemy wykorzystać, a wniosek złożę zaraz na początku, wtedy jest gwarancja że straczy pieniędzy...
all rights reserved

#14 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 15:04

Claas Dominator 150 z jakiego jesteś województwa, korzystałeś już z jakiś funduszy

#15 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 15:32

Claas Dominator 150 jestem ze świętokrzyskiego i jeszcze nie korzystałem z żadnych pomocy. realizuje narazie program rolnośrodowiskowy i myśle wejść tez na program Natura 2000. A na kombajn to mi sie tak bardzo nie śpieszy ale wniosek złożę.
all rights reserved

#16 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 16:35

Claas Dominator 150

dobra brzozak nie zagadujmy na inny temat bo nam zamkną ale postraszą czymś admini, a ja chciałem się dowiedzieć więcej o Dominatorze, może znasz jakiś użytkowników takiego egzemplarza...

hmmm w sumie to nie znam zadnego uzytkownika tego modelu, ogladam co roku prace dominatorow z 2000 i '99 roku, ta sa dominatory 88 i 98, z tego co ogladalem te 150 na targach to sa podobnie zbudowane tylko mniejsze (napewno od 98). u tych rolnikow co znam to dobrze sie sprawuja te kombajny, ojciec kupil mediona 310, ale na 100 ha, to ten 150 spokojnie wystarczy :wacko:

#17 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 16:41

Claas Dominator 150 dominator 150 jest następcą dominatora 78

#18 Share Slavo

Slavo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 17:15

Claas Dominator 150 między dominatorkiem 150 a medionem 310 to ok 100tys różnicy w cenie jest. dominatork to taki mały bizonik a medion to już lepiej wygląda i wydajniejszy. dominator byłby na styk! jak zwrócili połowę ceny i vat to lepiej było dołożyć troszke do mediona pozdrawiam

#19 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 17:16

Claas Dominator 150 a jak nie zwrócą to co w takim przypadu zrobić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 19:14

Claas Dominator 150 a jaką mają wydajność oba te kombajny? Bo jeżeli Dominator przy 150 przy 152 kucykach skosi mniej niż Bizon to nie będę sobie zawracał głowy i kupie TC56. a Medion hmm gdyby nie te 100 tys więcej ...:/