Polecane posty

Rolnik1973    15287

może być 7.50, a najlepiej w jodełkę bieżnik super trakcja.

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Myślałem jeszcze o Kleber fajny ma bieżnik , na pewno w polu by ładną miał przyczepność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladyslaw1    40

Co do 7.50-16 również polecam Dębice Agro F. Mam je na capku z przodu i bardzo powoli się zużywają. Tylko cena znowu odstraszająca <_< ale opona jej warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ja kupiłem dwie 7.50-16 na giełdzie w gorzowie za 50 zł i już trzeci rok śmigają żadnych pęknięć B)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

dosc dobry producent, wiec powinny sie dobrze trzymac,

sam prawdopodobnie bym wybral fireston,a do reni, z tylu ma juz pare lat i wygladaja dosc dobrze,

slyszalem takie opinie ze sie szybko zdziera, ale ile w tym prawdy???

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Do sześćdziesiątki najlepszy rozmiar to 420/70/28,było już to wiele razy pisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli zużywa oponę od wewnętrzej strony tylko, czyli co drugi bieżnik to jest to wina za małego ciśnienia powietrza ? Stało się tak tylko w jednym kole, dziadek jeździł i nie zauważył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Czy to się stało na lewym kole?To normalne przy diagonalnych oponach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

w 60 to normalne niezaleznie od kola, zwykle zdziera diagonalna od srodka


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak diagonalna, i na lewym kole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

Przeczytałem cały temat i chciałem się odnieść do zmiany jednej opony na nową. Odradzam taki trik. Lepiej kupić dwie słabsze (tańsze) niż jedną lepszą. Dla wujaszka w sześćdziesiątce pękła jedna i wymienił na nową Petlas ale druga była jeszcze ok 50% bieżnika więc żal było mu kasy na drugą. Po ruszeniu w pole (u Nas są górki i piachy) nie dał rady wogóle jechać. Po wymianie drugiej opony na nówkę sześćdziesiątka idzie jak burza. Dlatego polecam oponki firmy Petlas. Na podmokłych terenach też bardzo dobrze sobie radzą i błoto za mocno nie klei się do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Producent opon nie ma z tym powiązania....Wiadomo jak po jednej stronie będzie bardziej zużyta to ta strona będzie ciągnąć.Przez mechanizm różnicowy który przekłada moc na koło które ma lżej...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

Wiem że producent nie ma powiązania, chodziło mi że firmy Petlas są dobre oponki. Tylko bezsensowne są rady typu lepiej kupić jedną lepszą niż dwie trochę gorsze :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Hahahhahha :D To tak radzą w sklepie?Nigdy się z takim czymś nie spotkałem.Wiadomo że jak się zmienia oponę to zawsze na tyle samo bieżnika albo obydwie na nowe.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

myślicie ze opony taurus to dobra marka do 360 i jaki rozmiar najlepszy na tył?

Edytowano przez wojtek161

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A czy przy orce standartowym 3x30 opona 16,9 nieści się w bruźnie

Przy orce takim standardowym pługiem mieciło mi się 480 tył i 420 przód przy tym przód szerzej nastawiony i robił lad obok ze 6cm, przeczytałem cały temat i macie tutaj dużo racji z tym uciągiem nie wiem jak to się konkretnie sprawdzi z c360 mam ciągnik o wadze 3700kg na oponach 420 i 480 i faktycznie zimą z pustą przyczepą po polnych drogach nie da się jechać musi być 4x4 z ładunkiem nawet idzie ale cały czas koła mielą i przerabiają pod sobą w grudniu wyciągałem cysterne z mlekiem i na lekko oblodzonej osnieżonej drodze istna tragedia koła fruwają przedarły do ziemi dziury w ziemi kopie a u cysternie niewiele pomogłem, dopiero z mf 255 z turem i przeciwwagą jak podpiołem ruszył zestaw aż się zdziwiłem mf przykucnoł i ruszuło heh, podobnie z przyczepą czy rozrzutnikiem 3,5t na wstecznym potrafi mielic w miejscu bez 4x4 może przód stawia taki opór bo duże koła ale nie raz przekonałem się że z tymi samymi przyczepami mf 255 na łysych 12,4 nie kopie się a ten się podcina, ale co do samego uciągu w pracach polowych w każdych warunkach z 4x4 to nie zauważyłem żeby był problem z uciągiem, a łąki to już w ogóle bajka, w błocie nie ma mocnych bo to samo co na niegu przegrzebuje i idzie ale jak opuci się narzędzie to jednak kopie w miejscu,

Co do samej c360 wszytsko było by OK i teorie o mniejszym uciągu gdyby nie jedno ale kołami 18,4/28 ogromnie zwiększacie srednicę zastosowanie opon niskoprofilowych np 420/70 lub 480/65 (te pewnie podwoiły by wartosc c360) bez zmiany srednicy koła miało by same zalety, a jak damy większe koło pomijając już problem czy to się zmiesci w błotniku, to zmieniamy przełożenia skrzyni biegów, tylna os wyższa niż przednia i juz mogą być problemy bardziej obciążone sprzęgło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W polu szeroka guma pomaga. To raczej jasna sprawa ale w zimie jak mówisz na lodzie masakra. te opony nie są w ogóle do tego stworzone. mam w rusku z tyłu 18,4 a kumpel w zetorze 5340 16,9R28. ja na wybulonej drodze mam problem się utrzymać a na zetorze nie robi to wrażenia. Nie wspominając o ruszeniu bez przedniego napędu. Czasem na prostej drodze bieda jest się rozpędzić.

Do 60-ki można założyć 480/70 maja zbliżoną średnicę. Sprzęgło raczej tego nie poczuje. Same opory toczenia mu nie zaszkodzą. Pełny profil 18,4/85 to już lekka przesada.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

Oj seweryn te 420 d C 360 w zupełności wystarczą - wiem bo leciałem kiedyś jeszcze na diagonalnych za takim C-360 a ja miałem zwykłe diagonalne , tyle że kolega ciągnął pług trzy skibowy z broną a ja dwu skibowy , na dziś mam radialne 14,9 R 28 i inny świat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pewnie że wystarczą masz rację. Jak już ktoś się uprze na szersze to według mnie tylko 480/70. Ale i to przesada do tego ciągnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

Witam

Przepraszam ze tu pisze ale naprawde nie wiem gdzie to pisac.

A więc czy ktos ma w dobym stanie opony do c-360 18" w dosc niskiej cenie bardzo by mi to pomogło gdyz niezbyt mnie stac na przeróbke calego przodu.Albo jak ktos by wiedzial gdzie moge kupic felgi16" na 4 otwory. Bede bardzo wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj