Polecane posty

ursus55    11

Wymiar który podałeś to idealnie pasuje do bizona, ale nie za bardzo mi się chce wierzyć że tak szerokie opony weszły pod błotniki

Edytowano przez ursus55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

NIe wiem czy to wymiar opon bizona-wiem tylko,że były od kirowca 150. Pod błotniki na wysokość wchodzą tylko na szerokość wystają zaje....ście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Niektórzy tutaj uważają że im szersza opona tym mniejsza przyczepność, to po co do tych nowych JD np.8530 wstawiają takie szerokie lacze? według niektórych wychodzi na to że po to żeby więcej spalił he he :) Fakt że jeśli c360 nie ma wystarczającego obciążenia z tyłu na kołach to na wiele szersze opony np.16,9*28 się nie zdadzą, ale ursusy 4011 i c355 mają sporo cięższe ciężarki z tyłu jak i z przodu i do nich takie ogumienie jak najbardziej pasuje i będzie dobrze pełniło swoją rolę. Sam mam zamiar takie założyć, marzą mi się 16,9*28 Petlasy tylko ceny są bardzo fajne bo ogumienie idzię w górę praktycznie co drugi miesiąc. :(

Ps. 18,4*28 to według mnie już lekka przesada.

Edytowano przez ursus55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

no im szersze ogumienie tym szybciej sprzęgło się zużywa.Jednak zależy to od częstotliwości wykonywania prac ciężkich.

 

A opony Petlas to dobre opony?Bo kupiłem trzy lata temu do 1214 rozmiar 18.4/R34. I przymierzam się do zakupu opon do Perkinsa 14.9 R28.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Niektórzy tutaj uważają że im szersza opona tym mniejsza przyczepność, to po co do tych nowych JD np.8530 wstawiają takie szerokie lacze?

Zauważ ile waży taki JD. A sprzęgło z jakiej przyczyny miałoby siadać to nierozumiem. Co mają powiedzieć zetorki na takich 16.9? Jak np stary zetor pseudo 4011 i sprzęgło ma normalną żywotność. Jeżeli ktoś robi dużu w uprawie polowej to szerokie opony jak znalazł. W kresie zimowym i w lesie tylko wąskie czyli 14.9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

@ursus55 Dzięki za info :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Zauważ ile waży taki JD. A sprzęgło z jakiej przyczyny miałoby siadać to nierozumiem. Co mają powiedzieć zetorki na takich 16.9? Jak np stary zetor pseudo 4011 i sprzęgło ma normalną żywotność. Jeżeli ktoś robi dużu w uprawie polowej to szerokie opony jak znalazł. W kresie zimowym i w lesie tylko wąskie czyli 14.9

Nie wiem po co cytujesz mój post skoro ja nie pisałem o sprzęgle tylko kol @locke Przecież napisałem jak byk że 16.9*28 są jak znalazł i że takie chcę założyć, sprzęgło w ursusach c360 są bardzo wytrzymałe także opony nie będą mu szkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

@Ursus porpostu nie zastosowałem przerwy w poscie i stąd niedomówienie. Nie miej za złe. Post cytowałem tylko do "JD".

 

 

Panuje opinia że szerokie opony źle wpływaja na skrzynie czy też zwolnice ale to nie ma nic do rzeczy i nie ma żadnych przeciwskazań. W jednej c360 (c355) lekko drzwi wadziły przy otwieraniu o opony ale to przy tej kabinie z dokręcanymi ramkami na szyby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak szeroka opona źle wpływa na skrzynie i zwolnice to bliźniaki powinny być to wykończyć w krótkim czasie. Nic nie będzie ani skrzyni, ani zwolnicom a trwałość sprzęgła jest uzależniona głównie od jakośći materiału i inteligencji kierującego. W 60-ce z racji tego że to ciągnik dość lekki szersza opona poprawi uciąg ale nie w każdych warynkach. Na mało zwięzłych ziemiach np. piaski czy torfy na pewno pomoże ale na twardych gdzie no standardzie dęba staje to raczej nie wiele pomoże. Wyjątkiem mogą być maszyny przy których ciągnik nie ma mniejszą tendencją do dźwigania przodu np. pług.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

A czy przy orce standartowym 3x30 opona 16,9 nieści się w bruźnie

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Mam pytanie jakie powinno być ciśnienie w oponach 16,9*28 w ursusie c360 i w oponach 600*18 ?....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

w diagonalne do pracy w polu jakies 1,5 bar, jak w kazda, z przodu bije po ok. 2.0 bar


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Jednak 1,5 atm to trochę za dużo dla opon 16,9*28 bo nabiłem tyle w moim c355 i jak się puściłem drogą to co chwilę zaczynał skakać. także chyba będzie trzeba trochę upuścic, tylko ile? Myślę żeby zjechać do 1,2 atm co wy na to?

A ile powinno być ciśnienia w oponach 600*18 ?

Edytowano przez ursus55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

masz racje, moj blad 1.5 do transportu, w pole jakies 1.2-1.3


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Myśle że Dębica.

 

Post bez uzasadnienia !

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladyslaw1    40

Z Dębicy pewnie będą najdroższe ale i tak ze wszystkich będą najtrwalsze. I żadnej chińszczyzny bo ja już miałem jazdy z takimi oponami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Weź dębicę, przynajmniej pełnowymiarowa będzie, ewentualnie ruska co do t25 sprzedają to najszersza i najwyższa z 6.00-16

 

Weź dębicę, przynajmniej pełnowymiarowa będzie, ewentualnie ruska co do t25 sprzedają to najszersza i najwyższa z 6.00-16

 

Weź dębicę, przynajmniej pełnowymiarowa będzie, ewentualnie ruska co do t25 sprzedają to najszersza i najwyższa z 6.00-16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

@asharot masz możliwość porównania niedaleko w sklepie takich opon? Mam w c-330 od 3 lat z jednej strony Dębicę, z drugiej Mitasa. Ciągnik chodzi z turem, Dębica jest ok. 1,5 cm węższa, bardziej zużyta i na bokach pojawiają się już małe pęknięcia, Mitas jest szerszy i wygląda jakby miał góra pół roku.

Może ktoś wie gdzie można w w. mazowieckim lub podlaskim kupić używane kompletne tylne koła do c-360?

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Myśle że co taniej trafi to niech kupi albo Debica albo Mitas.

Ja bardziej skłaniał bym sie do Dębicy.

Chociąż na temat Mitasa złego słowa nie powiem bo mam u rozrzurnika i ładuje tyle że heheeho i jest spoko.

Piasku wiozłem a z 7 ton to na biede czym nie lepiej i wszystko ok.Juz mam je z 4-5 lat i nic złego nie powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

kolego polecam mitasa, na 60 sa juz z 6 lat a bierznik wyglada jak nowy, a sama opona jest miekka

a moze jeszcze cos z samochodowych, czasem nozna znalesc tanie opony z roznych dostawczakow, no i bedzie to opona radialna,


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Ja mam 8-płócienne z dębicy od 6 lat.Nie widać na nich zbytnio zużycia,polecam

Edytowano przez volvo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozinio    0

Witam,

 

Zamierzam kupić opony 14.9/28 do Zetora 5211, zastanawiam się między Petlasem a Kormoranem (różnica w cenie 250 zł/szt.) A może ktoś poleci jeszcze inne? Kupował może ktoś opony na giełdzie w Słomczynie, opłaca się tam wybrać? Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Ja jak bym miał na zadek kupować opony to tylko Dębica.

Petles i Kormoran mają bardziej łagodną tą jodełke idzie tak jak by mniej agresywnie i przez to opona jest bardziej śliska .

Dębica tą jodełke ma bardziej rozjechaną co powoduje że opona lepiej ciągnie w polu a petles , Kormoran i inne co nie które tą jodełkę mają bardziej ku sobie i opona bardziej mieli w poli.

Nie umiem tego za bardzo wytłumaczyć słownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj