Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mf362    1119
21 godzin temu, Adi96 napisał:

Co to jest ratacyjna?O.o

Moja pomyłka rotacyjna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119

A co powiecie o oponie  380/85R28

Wysokosc identyczna jak 14.9?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak sie nie myle to odpowiednik.

Czy identyczna ?? Heh teraz wezmiesz kilka opon 14.9 i beda sie roznic ;)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sasiad 3lata temu kupil kormorany land pro tylko ze jedna byla starsza rocznikowo to byla szersza i wyzsza o blisko centymetr wiec oponki moga sie diametralnie roznic zaleznie od parti prod a co dopiero różnych marek czy modeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tak, np jak sie forma sciera to opona robi sie wieksza :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514
51 minut temu, mf362 napisał:

A co powiecie o oponie  380/85R28

Wysokosc identyczna jak 14.9?

 

 

 

Profil boczny wyższy od standardowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale tez duzo zalezy od składu jakosci gumy widziałem nie raz w sklepie jak staly opony obok siebie to jedne staly rowno jak od linijki kraks z oflisem opony a obok stala taka sama to wygladalo jak w ciagniku bez luftu i ta co byla kwadratowa pekala od stania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli ma być 380/80 28 ?? Bo chyba nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na niższym profilu to 420 możesz zakładać, zakładają nawet szersze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

I co z tego?  Spadnie moc  bo będzie duży opór z szerokością nie ma co przesadzać,ja nie wiem po co jeszcze ten temat ciągnąć 40 stron tego tematu,ostatnie dobre 10 jest poruszone na temat radialek i diagonalnych średniej klasy które warto zakupić bo przepłacać i tak nie ma co do tego ciągnika.A tu jest zataczane błędne koło a jeden z drugim nie łaska cofnąć się i przeczytać posty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co z tego ?? Jak chcesz wiedzieć to zapytaj tych z co zakładają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

@Adi96 mylisz się i to bardzo. 420/70/28 to idealny rozmiar dla tego ciągnika, poszukaj C360 na takich oponach, popracuj nim jak ja to zrobiłem i wtedy 

sam stwierdzisz że kupno cultorów, bkt 14.9 to strata pieniędzy. Ciągnik na tych oponach dostaje skrzydeł, nie ma spadku mocy, za to uciąg znacznie się zwiększa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Nie chodziło mi rozmiar 420/70/28 bo to jest odpowiednik 16.9-28 i też jestem tego zdania że poprawia uciąg  wtedy ciągnik idzie dopiero ale chodziło mi o rozmiar 480/70/28 gdzie to już jest przesada.Ja tylko ubolewam nad tym że opona jest trochę za wąska po bokach nie ma takiej nalewki gumy jak w starszych diagonalnych  model bieżnika jest ok.Sam faktem że żałuje że nie wziąłem Radialek bo ciągnik u mnie pracuje głównie w polu ale obawiałem się czy w lesie nie załatwie bo często gęsto wjeżdżam po pieńkach starych i czy boki Radialkach wytrzymają  chociaż do lasu mało jeżdżę,po drugie był problem z funduszami  by się znalazły te 3 tyś ale ja nie kupowałem a Ojciec powiedział że za oponę jak 1 tyś zł więcej nie da a Taurus jest po 1,500 zł trochę sporo więc padło wiadomo na co.A miałem dość że szczypało mi dętkę i musiałem zjeżdżać z pola co nie zmienia faktu że te  Diagonalne są 2x lepsze w pracy w polu niż Stomile poprzednie na jeden oponie miałem 35% 40% więc bieżnika trochę było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakieś straszne pyty to znowu to nie są ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

A może załóż 500/80/28  To w ogóle będzie silniejszy niż 70 konny ciągnik..... Wraz ze wzrostem szerokości opony trzeba zadbać o dociążenie koła i wtedy jest zapotrzebowanie na większa moc,dlatego nie ma co szarżować rozmiarami jeśli ciągnik pracuje w polu a nie w lesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam 14.9, nie rozkręcaj się tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Przy 420/70 czy też 16.9 nie potrzeba więcej dociążać ciągnika a efekt jest za***isty. A jak komu na tym zależy to można zamontować 6 obciążników  starej wersji C330/ C328 na tył i będzie git. Mocowanie takie same. A do lasu max ciśnienie. Mam 4.50 ha lasu i dwa ciągniki na radialkach i wiem co piszę.  Opona  to najważniejsza część w ciągniku, to ona przenosi moc silnika na powierzchnię gleby. Nie warto "oszczędzać" paru złotych kupując diagonalne. Radialki to inny świat. 

Edytowano przez volvo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

C360 jest za lekka nawet na 14,9 a co dopiero na 16,9... Za obciążniki starego typu trzeba dać jakieś 100zł za sztukę, więc z automatu trzeba wyłożyć 600zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Nie przesadzaj że Diagonalne takie złe i oszczędzanie kasy,oponu sie kupuje pod warunki w jakich ciągnik ma pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, Adi96 napisał:

 faktem że żałuje że nie wziąłem Radialek bo ciągnik u mnie pracuje głównie w polu ale . . . .

. . . . czy boki Radialkach wytrzymają  chociaż do lasu mało jeżdżę

Przecież na Twoje warunki radialka jak złoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Jest teraz bardzo popularny typ ludzi- sami sobie zaprzeczają w jednym zdaniu. Ale co zrobić... 

@bears sprzedać obciążniki jakie się ma, wtedy koszt kupna spadnie do 200 zł. Trochę pomyśleć trzeba.

Edytowano przez volvo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Masz problem z czytaniem zrozumieniem? Podałem powód,zebym wiedział że takie waskie bym sie wstrzymal zakupem tylko sam dołożył,trudno ja na nie narzekam jesli chodzi o prace w polu i takue wystarczą.Nie uważam ze diagonalne to strata pieniędzy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
3 godziny temu, volvo napisał:

Jest teraz bardzo popularny typ ludzi- sami sobie zaprzeczają w jednym zdaniu. Ale co zrobić... 

@bears sprzedać obciążniki jakie się ma, wtedy koszt kupna spadnie do 200 zł. Trochę pomyśleć trzeba.

Najpierw znajdź jakiegoś amatora na obciążniki i to w twojej okolicy bo jechać po nie ileś set km jest nieopłacalne tak samo jak wysyłka. Następnie znajdź w dobrych pieniądzach czyli około 100zł/szt obciążniki starego typu również w swojej okolicy a w tej chwili na jednym z serwisów jest jakieś 9 ofert gdzie połowa z nich to cena kosmos albo sztuk jedna/dwie. Łatwo powiedzieć a sam bujałem się z tym tematem rok i tak cudem skompletowałem...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
jak mówiłem, Zamówiłem kabaty razem z dętka i dostawa 960zl szt, wyszło ok 40zl taniej na sztuce niż w sklepach w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj