Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opony do C-360

575 odpowiedzi na ten temat

#521 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 05 luty 2016 - 15:40

Opony do C-360

Chwalicie Cultory? Ja mam je jakieś 5 lat, obie popękały po bokach, bieżnik trzyma się dobrze, na uciąg też nie narzekam ale raczej drugi raz bym ich nie kupił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opony do C-360 Dzisiaj, 05:11
  •  

#522 Share tomekcb5

tomekcb5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 18:27

Opony do C-360

Witam, ja miałem opony stomila i jedna była praktycznie zjechana a druga ma bardzo duży bieżnik jak mierzyłem to około 2,5 cm na środku opony. Miesiąc temu wymieniłem tą zużytą na nową firmy Kabat. To co mogę stwierdzić teraz to: wysokość opon jest taka sama, stomil ma więcej klocków bieżnika 22 do 18 w nowej, po napompowaniu obu do 1 bara stomil patrząc od tyłu jest szerszy w boku natomiast bieżnik jest węższy Kabat jest szeroki w klockach i tak od felgi do końca bieżnika jest równy. Ułożenie bieżnika czyli jodełka w stomilu jest taka jakby ostrzejsza, nowa ma jodełke bardziej rozłożystą i delikatnie na końcach uniesioną (taka jakby łezka). Stomil jak kupiłem ciągnik 6 lat temu już był założony także nie wiem ile ma lat. Za Kabata dałem 880 zł i na moje nieco ponad 4ha myślę że wystarczy, ale zobaczymy za jakiś czas. Na razie sprawdziłem w orce szło elegancko mimo, że było mokro.

#523 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 01 kwiecień 2016 - 22:46

Opony do C-360

Z tą ilością klocków to zależy gdzie bo te 22 będzie lepiej się sprawdzało na asfalcie  w transporcie mniejszy poślizg bo opona stoi na 5,6 klockach a na 18  gorzej ale za to mą większy odstęp między klockami więc większa wydajność przemieszczaniu ziemi choć 18 klocków to trochę mało najlepiej jak jest 20 idealna ilość klocków  do pracy w terenie i w transporcie.Mam u siebie cultory 19 klocków i lepiej ciągnik idzie w orce niż na stomilach  miałem 30% tamtych opon ale lepsza przyczepność inna już konstrukcja bieżnika jest a opony mam 1,5 roku dobrze idzie pytanie jak z wytrzymałością bo będe mógł się wypowiedzieć po dobrych 5 latach czy nic się nie dzieje bo chińska nowa 2 lata przejeździ

#524 Share retro_zetor7211

retro_zetor7211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ciągniki, gospodarka, motoryzacja

Napisany 07 kwiecień 2016 - 14:18

Opony do C-360

Z tą chińszczyzną to lepiej nie eksperymentować. Mój wujek kiedyś kupił chińskie opony do c330 i pojechał na sianokosy (ok 5 km w jedną strone). Jak wrócił to opony były już do połowy zużyte i trzeba było nowe zakładać :P Taki to pożytek z chinoli jest. Najlepsze oponki do c 360 to albo stomilowskie albo kormoran. Te pierwsze wytrzymają na ciągniku ponad 20 lat. Ogółem bardzo dobre i żywotne opony :)

#525 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, F1,Rolnictwo i wiele innych...

Napisany 07 kwiecień 2016 - 17:47

Opony do C-360

Daj namiary na Stomilowskie opony....

#526 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 19:31

Opony do C-360

Z tą chińszczyzną to lepiej nie eksperymentować. Mój wujek kiedyś kupił chińskie opony do c330 i pojechał na sianokosy (ok 5 km w jedną strone). Jak wrócił to opony były już do połowy zużyte i trzeba było nowe zakładać :P Taki to pożytek z chinoli jest. Najlepsze oponki do c 360 to albo stomilowskie albo kormoran. Te pierwsze wytrzymają na ciągniku ponad 20 lat. Ogółem bardzo dobre i żywotne opony :)

Rozumiem że masz mało lat ale przestań już w bajki wierzyć. 10km drogą asfaltową nie zużyje połowy opon nawet najgorszych jakościowo chyba że wujek był na bani i blokadę mechanizmu różnicowego załączył a droga była kręta.

Kormoran czy Stomil - dobre opony to w Olsztynie robią ale pod logiem ludzika z nadmiarem skóry a raczej gumy bo on niby z opon.

#527 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 22:33

Opony do C-360

Kormoran nie produkuje dawno już opon na tył to co na aukcjach wisi  są to pozostałości produkcyjne jedynie Polskie to Kabat i Taurus 

#528 Share patryk165

patryk165

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Coś się znajdzie

Napisany 08 maj 2016 - 13:03

Opony do C-360

Jakij firmy polecacie opony do c360 moje są od nowosci, które będą sie dobrze trawy trzymać myślę  nad 16.8/28

#529 Share KTO162rolniczy

KTO162rolniczy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 23:16

Opony do C-360

Witam poświęciłem się i cały temat przeczytałem i mam pytanie.

Jakie opony mam w końcu kupić do prac leśnych czyli wyjazdy z wozem drzew zwalonych przez wiatr i uschniętych bo zielonych nie ruszam niech sobie ładnie rosną.

Las mam na dole i do lasu w głąb też się jedzie w dół, za to do domu mam cały czas pod górę w lesie i po trawie przy lesie aż do domu.

Wilgoć cały rok się utrzymuje więc mam obawy o poślizgi/buksowanie/mielenie kołami bo kupiłem Ostrówka i przerobiłem na rolniczy więc swoje waży.

Celuję w 14,9 i 16,9 która z tych opon lepiej się sprawdzi w lesie bo jechać w dół to żaden wyczyn gorzej pod górę nawet na pusto.

Do tego czy 16,9 szybciej skrzynia się zużywa, sprzęgło przypala?

Używam biegi terenowe i szosowe bo stawiam na trakcję nie na oraniu ziemi oponami.

Dlatego się pytam was.

Pozdrawiam Piotrek

#530 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 16:52

Opony do C-360

Jak masz trudne warunki i do lasu to bierz 16,9 Diagonalne bo radialne na takie tereny będą boki za miękkie i może uszkodzić oponę.Ty wierzysz te mity że skrzynia się szybciej zużywa czy przypala sprzęgło a czemu  ma przypalać bo trochę cm więcej? Ludzie niektórzy  jeżdżą 20 lat na 16,9 i nic się nie dzieje jedynie to może silnik poczuć  delikatnie opór większy ale tej różnicy nie zauważysz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 17 lipiec 2016 - 08:51

Opony do C-360

Jakij firmy polecacie opony do c360 moje są od nowosci, które będą sie dobrze trawy trzymać myślę  nad 16.8/28

Teraz najlepszy jest czeski MITAS.Według mnie nie ma teraz lepszej opony w rozsądnej cenie.Mam w rozrzutniku  juz kilka lat i nic się nie dzieje , wujek ma w kombajnie i też OK.

Taurus też ok ale cena odstrasza :(

Z tą chińszczyzną to lepiej nie eksperymentować. Mój wujek kiedyś kupił chińskie opony do c330 i pojechał na sianokosy (ok 5 km w jedną strone). Jak wrócił to opony były już do połowy zużyte i trzeba było nowe zakładać :P

Tyś się chyba nie wyspał że takie pierdoły wypisujesz!!!

najgorszy złom to BKT

Petlas to całkiem niezła opona

To prawda, BKT i jeszcze chyba takie chinskie czy indyjskie opony to najgorszy badziew coś na Speed...... tak się nazywała.

no dopiero jedna konkretna informacja o kabatach

Kabat to nowość więc na razie nie ma co się wypowiadać.Wykonanie solidne , tylko bieżnik niski.

A jak w praktyce to trzeba by trochę poużytkować tą oponę.

Mialem mitasa z serbi 18.4-34 diagonalna po roku pekaly te piekne wysokie klocki .Nie polecam dla mnie to jakias lipa .

Dlatego trzeba szukać tylko czeskiego Mitasa.

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 17 lipiec 2016 - 08:45.

#532 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 13:41

Opony do C-360

Petlas to plastik teraz tam daja sztuczny kauczuk już lepsze te BKT.Ja mam cultor produkcja z Serbii już prawie 2 lata od zakupu nic się nie dzieje bardzo miękkie.Na Kabaty nie powinno być reklamacji bo są produkowane tam gdzie Dębica np opony na przód z kabatu mają naprawdę wysoki bieżnik jeśli chodzi na tył to trzeba pojeździć niestety

#533 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 06:27

Opony do C-360

Czy jesteś pewny tej informacji: "bo są produkowane tam gdzie Dębica"?

Dębica robiła opony u siebie więc jakim cudem przeniosła się do Wielkopolski?

#534 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 06:57

Opony do C-360 Do wielkopolski z Dębicy przeniesiono tylko linie do produkcji dętek, o oponach nic nie słyszałem.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#535 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 12:19

Opony do C-360 To raczej ja po chrzanilem bo słyszałem że te opony kabat tam gdzie Dębica ale sprawdzilem gdzie produkuje kabat to w Budzyniu

#536 Share rolnikursusc3603p

rolnikursusc3603p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 20 wrzesień 2016 - 12:09

Opony do C-360 Chcę kupić opony do 3p myślę nad 16.9 r28 (420/85 r28)opony mają służyć głównie w pracach polowych ale i także w transporcie lecz w mniejszym stopniu,lepiej spiszą się radialki czy diagonki?Jakie firmy polecacie?

#537 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 20 wrzesień 2016 - 16:49

Opony do C-360 Jak głównie prace to bez zastonowienia radialki Taurus kupuj lub Mitas bo z lepszych firm cena do około dwóch

#538 Share rolnikursusc3603p

rolnikursusc3603p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 20 wrzesień 2016 - 17:42

Opony do C-360 To lepiej brać taurusy po 1740zl czy dolozyc kilka stow i kupić firestone performer 85?I czy opony do felg bezdentkowych wejdą na zwykłą felge przystosowaną do dętki?

#539 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 11:35

Opony do C-360

wejdą, trochę ciężko bo stopka musi lepiej przylegać

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 11:41

Opony do C-360 Jeden też chciał założyć taurusy bez dętki ogólnie się da tylko chyba zaworek trzeba zmienić