Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opony do C-360

575 odpowiedzi na ten temat

#501 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 16:37

Opony do C-360

Nie przesadzaj że Petlas to taki chłam. W rodzinie ciągnik na takich oponach od ok 10 lat i nic się negatywnego z nimi nie dzieje.

Skąd masz informacje że stosują sztuczny kauczuk? Lub inaczej - skąd wiesz że BTK do nie stosuje?

Cultora mam w małym ferdku - są miękkie, zużywają się raczej normalnie ale dla wielu użytkowników mogą mieć poważną wadę ( dla mnie jest to zaleta ) - są bardzo wąskie. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opony do C-360 Dzisiaj, 13:08
  •  

#502 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 25 styczeń 2016 - 16:51

Opony do C-360

BKT mi pękła na przodzie w 360, guma zmurszała i pękła jakieś 10 lat może mieć, do 330 dopadłem stomile z 95r na złomie z esioczka i nie wykazują pęknięć

#503 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 16:59

Opony do C-360

Dla mnie nic nie musisz pokazywać prawie że najgorszy  chłam na rynku  są trochę lepsze niż chińskie,oglądałem te opony dokładnie i są twarde BKT trochę lepiej ale też nie za bardzo z jakością, kupiłem cultora 1,5 roku  i najlepsza jakość w stosunku ceny pytanie jak z wytrzymałością.Jak już dzisiaj kupić to Taurusy  i wyłącznie lub dorwać gdzie Stomile w dobrym stanie mało używane 

No widać spec od gumy:) kupuj 3xdroższe stomile a wytrzymają kilka lat dłużej albo tyle samo:) Śmieszą mnie ludzie którzy lubią wyrzucać pieniądze "dla zasady" a co do jakości gumy to jeśli byłaby niskiej jakości to dawno by się rozleciały, po drugie: w ciągniku nie jest ważna twardość opony, ale wysokość bieżnika, co Ci da miekka opona jak buksujesz w glinie, Mało tego, miękkie szybciej się zużywają w transporcie szosowym

#504 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 18:13

Opony do C-360

Nie przesadzaj że Petlas to taki chłam. W rodzinie ciągnik na takich oponach od ok 10 lat i nic się negatywnego z nimi nie dzieje.

Skąd masz informacje że stosują sztuczny kauczuk? Lub inaczej - skąd wiesz że BTK do nie stosuje?

Cultora mam w małym ferdku - są miękkie, zużywają się raczej normalnie ale dla wielu użytkowników mogą mieć poważną wadę ( dla mnie jest to zaleta ) - są bardzo wąskie. 

Jak wąskie, nie trzymają wymiaru czy co ? :o

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#505 Share ozzborn

ozzborn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 18:33

Opony do C-360

najgorszy złom to BKT

Petlas to całkiem niezła opona

#506 Share michal3603p

michal3603p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 18:43

Opony do C-360

BKT złom ? no proszę Cie... uważasz tak po jedna osoba ma takie założone i się przebiły i złe od razu?

u nas wiele osób  ma pozakładane w różnych ciągnikach i wszyscy chwalą.

#507 Share ozzborn

ozzborn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 18:57

Opony do C-360

mam te opony i wiecej tego złomu nie kupie 

co sądzicie o oponach Mitas ?

Edytowany przez ozzborn, 25 styczeń 2016 - 19:12.

#508 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 19:14

Opony do C-360

BKT i petlas to ten sam syf miałem w 1014 jedne i drugie BKT szlak trafił po 2 latach a petlas tragedia po roku ręby zaczeły się kruszyć i odpadać teraz mam michelinki i mam spokój a w reszcie ciągników Googyear. dość z wynalazkami niby tanie ale tak naprawdę policzyć to te drogie dłużej posłużą i wyjdzie na to samo albo i taniej

#509 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 25 styczeń 2016 - 20:47

Opony do C-360

O proszę  i jest dowód, Czemu mówie że chłam? Bo znajomy w 914 z turem z przodu na jednej stronie  petlas a drugiej bodajże na lewej mitasa,Petlas bieżnik cały po haratany jakby ktoś po gruzie jeździł opona popękana,druga opona mitas bieżnik w porządku normalne zużycie.Mówisz że miękkość nie jest ważna ale opona pracuje bokami nie bieżnikiem,bieżnik ma ci zapewnić przyczepność   jeżeli bd twarda to po jakimś czasie wyjdą pęknięcia wolę  żeby opona miała nieco mniejszy bieżnik ale jakościowo guma była lepsza w cultorach jest 3,8 cm wysokośc bieżnika.Wyrzucanie pięniędzy dla zasady? Nie jestem złotówkarzem że te 200 zł będzie żałował na sztuke oponę się kupuję co najmniej 10 lat a nie na kilka lat.Dwa tygodnie wybierałem opony  i dokładnie dla każdych przyjrzałem,taurusa nie brałem wtedy był po 1,600 za sztukę.Stomil 3 razy droższy? jak kosztuja do 1,200 maks  mowa o tych prawdziwych stomilach a nie kormoran-stomil petlas 900 zł a stomile pożyja 5 dobrych więcej, poprzednio miałem stomile to wytrzymały 20 lat.

.

@akmaly Czytałem o tych firmach i sprzedawcy mówili że stosuja sztuczny kauczuk że to nie opona a plastik.Małym test można przeprowadzić pociągając za cycek opony jak długo się wyciągnie jeśli długo to opona ma dobrą gumę i jest miękka, w cultorach w miarę ciągneła a petlas prawie że natychmiast się obrywało.Co do cultrów że wąskie to wąskie po bokach opony dobra sprawa jeżeli 60-tka ma pielęgnować ziemniaki nie gniecie łodyg  a szerkość bieżnika jest 14.9 minus tych cultorów że maja dodatkowej nalewki na rant 

Każdy pluje i bluzga  że dzisiejszy Ursus z Turcji ale opony petlas to już w porządku

Edytowany przez Adi96, 25 styczeń 2016 - 21:32.

#510 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 21:40

Opony do C-360

Kolego Adi96 - nie wiesz jaki stosują kauczuk więc nie pisz bzdur na forum. Sprzedawca może mówić co mu się podoba abyś kupił to co chce Ci wcisnąć.

asharot - balon jest na wymiar ale bieżnik jest węższy. Oczywiście mam na myśli opony diagonalne. W uprawach między rzędowych jest ok, a przy burakach cukrowych nawet lepiej bo nie szczypie rządków jak radialne. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share hurtopony

hurtopony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 13:40

Opony do C-360

Wszystkim wam bym radził chwile poczekać bo już zaczęliśmy sprzedawać opony Kabat polskiej produkcji i wypadają świetnie i co najważniejsze sa tanie . Każdy rolników chciałby kupić opony Stomila a to już raczej nie możliwe. Na rynek wchodzą opony Kabat i będą to Polskie i produkowane w Polsce. Firma która to produkuje kupiła maszyny od Goodyeara i teraz będzie powstawał Kabat polska opona rolnicza. Opona jak sprzedajemy wygląda i zachowuje się bardzo dobrze. Z chińskimi i indyjskimi oponami jest tak jak z telewizorem . Nie wszytko co najtańsze jest najlepsze.  Samsung chiński telewizor ale kupuję go prawie każdy i działa dobrze. Uważam że marek jest dużo z lepszych i gorszych .Dobre marki to  Farmking, Kabat , Mitas , Cultor i Trayal (nie do końca fajne  serbskaie opony ale jednak wąskie w bieżniku i uciąg słaby. Przynajmniej takie info mamy z rynku. No i radialki ale to już inna półka opon. 

Jeśli chodzi o dylemat opon radialnych i diagonalnych to nie  zawsze radialne wygrywają z diagonalnymi . Przykładowo jakaś 14 PR  lub 16 pr opona będzie sto razy lepsza do lasu nież radialka bo ma boki mocniejsze.   

Pzdr Dawid 

wwww.hurtopony.pl

U nas Dostawa Gratis każdej opony

Edytowany przez hurtopony, 29 styczeń 2016 - 13:41.

#512 Share Borekk17

Borekk17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 14:35

Opony do C-360

no dopiero jedna konkretna informacja o kabatach

#513 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 681 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 22:09

Opony do C-360

Hmmm słaby uciąg na serbskich nie powiedziałbym  w orce 3 skibowy pług cultory dobrze idą w kultywatorze tak samo jeżeli wjeżdżałem w bruzdę w poprzek to też mały poślizg i zaraz wskoczył  może Trayal ma gorszy uciag bo Cultor ma taki  sam model bieżnika jak Mitas.Co do kabatów trzeba poczekać tak z pół roku rok na jakieś opinie jak sie polu zachowują  i jak wyglądają na ciągniku Fajnie że ktoś sprzedawców odpowiada na takie tematy

Edytowany przez Adi96, 29 styczeń 2016 - 23:05.

#514 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 00:47

Opony do C-360

Pewnie zależy od modelu ale nie zgodzę się że Mitas i Cultor mają ten sam bieżnik. To że firma należąca do grupy Mitas nie znaczy że robi te same opony.

Cultor jest tańszy od Mitasa i stąd ich popularność na naszym rynku. Sam je mam ale w ciągniku pomocniczym, diagonalne, wąski bieżnik, dość miękka mieszanka. W głównym ciągniku mam opony Klebera radialne i nie mam nawet odwagi ich porównywać. To dopiero są porządne opony.

#515 Share hurtopony

hurtopony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 08:51

Opony do C-360 Masz racje trudno porównywać opony typu Kleber i cultor. Kleber to marka która przetrwała na rynku lata i nie wycofała się produkcji jak goodyear. Wg mnie fajne opony radiowe to Taurus Kleber michelin mitas cultor z braku kasy tez może być. A z diagonalnym mitas cultor i farmking no i masz polski kabat

Pzdr
Dawid
Www.hurtopony.pl

Edytowany przez hurtopony, 30 styczeń 2016 - 08:52.

#516 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 681 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 13:34

Opony do C-360

No jak nie ten sam bieżnik jak ten sam  http://olx.pl/oferta...57-ID73DUd.html      masz oznaczenie TD- 19      a tu masz cultory   http://olx.pl/oferta/opona-rol-14-9-28-cultor-8pr-as-agri-19-ursus-c-360-CID757-ID16WND.html  AS-Agri 19      Inne oznaczenie ale model bieżnika ten sam.Teraz jeszcze jedno zauważyłem że 1 linku mitas  i 1 fotka widać że made in Serbia a nie Czech republic, dwa  wąskie są z boku ale rozmiar bieżnika jest 14.9 jest ta szerokość tylko ta opona jak mówiłem jest węższa po bokach i sie wydaje mniejsza.Do kleberga nie ma co porównywać do cultorów bo wiadomo jaka jest różnica  żebym robił tylko w polu zdecydowałbym się na Radialki a że u mnie teren jest różny i różne prace zdecydowałem na Diagonalne 

#517 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 21:21

Opony do C-360

Mialem mitasa z serbi 18.4-34 diagonalna po roku pekaly te piekne wysokie klocki .Nie polecam dla mnie to jakias lipa .

#518 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 10:29

Opony do C-360

Jakim przedstawicielem jesteś tych opon czy co, napisałeś 4-posty i wszystkie zachwalające Farmking.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#519 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 03 luty 2016 - 22:50

Opony do C-360

Są sobie dwie stare opony Stomil Olsztyn: Jedna ma oznaczenie 14.9/13-28 a druga 14.9-28. Czyli są takie same czy się różnią?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 04 luty 2016 - 11:09

Opony do C-360

takie samo, 13 to wymiar balona wewnątrz

Edytowany przez izydor6280, 04 luty 2016 - 11:11.

Polska B