Polecane posty

michal1993    459

@Seweryn jak już to w milimetrach :D . Koleżanka podała opony o tych samych rozmiarach, z tym, że jedna jest diagonalna a druga radialna.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

A no tak. Podała dwa sposoby opisania rozmiaru opon. W milimetrach i calach. Opony o tym rozmiarze są i radialne i diagonalne. To nie jest odnośnik do konstrukcji opony.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

380/85- R28 tak są oznaczane tylko opony radialne ( przynajmniej nie spotkałem innych) , natomiast 14.9-R28 za równo radialne jak i diagonalne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

O waśnie. Ogólnie numeracja w calach pozostała tylko na oponach przemysłowych, rolniczych i nie każdych ciężarowych. Diagonalne są opisywane tylko w calach bo nie występują wersje o mniejszym profilu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153
380/85- R28 tak są oznaczane tylko opony radialne ( przynajmniej nie spotkałem innych) , natomiast 14.9-R28 za równo radialne jak i diagonalne .

kolego nie pisz glupot, oznaczenie R przy obu numeracjach oznacza Radial, na oponie diagonalnej masz opis 14.9 28

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Masz racje @izydor troche rozpędziłem sie z tym R -_- chodziło mi o sama numeracje metryczna&calowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    204

Ja miałem ciekawą sytuacje bo dopiero dzisiaj zauważyłem że mam 16.9/14-28 a oryginalne to 14.9/13-28

Te opony są już od 25 lat i nikt nie wiedział że są szersze. Są w tym c 360

Edytowano przez luki9610

Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam opony 16.9-28 lub 18.4-28 ozka są dobrej jakości ale i uciąg za***isty mitasa nie polecam w zetorze5320 miałem mitasa po dwuch latach poszły popekały przy bieżniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

co Ty pier............, zadna opona nie rozejdzie sie po 2 latach przy kostce, w miejscu, gdzie opona najmniej pracuje, szczegolnie obie jednoczesnie i dosc dobrej marki, nawet przy niskim cisnieniu

moglbym uwiezyc ze jakies azjatyckie rozeszly sie na boku lub skonczyl sie bieznik

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Szwagier kupił mitasy do 5340 i nie pociągły pięciu lat. Bieżnika ponad połowa a każda guma potargała się na bokach w równych odstępach w okolicach kostki a pierwsze pęknięcia pokazały się po dwóch latach.

Przynajmniej rozmiar 16,9R28 to jakiś szmelc. Spokojnie uwierzę że szlag je trafił po dwóch latach.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Dołóż to taurusa, ja w 3512 z tylu mam taurusa 14.9r20, a z przodu petlas w jodełkę 7.50-16 i w porównaniu z taurusem to zwykły twardy kartoflak. Taurus ma 3 lata i jak nowy żadnych oznak że pracowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Mitas z pośród opon Petlas, Ozka, BKT, Culltor, Mitas jest najlepszy jakościowo, sprzedaję rocznie rozmiary 14.9*28 i 16.9*28 około 100 opon i Mitas jest najmniej awaryjny także trochę te wasze opinie są naciągane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

w belarusie nowka byl brany oryginalna belshina popekala po 2 latach i do wymiany bierznik jeszcze w miare a zaczela przy rebach pekac po bokach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

Jakie polecacie opony do do c 360 zeby mialy jak najmniejszy rozmiar cos w stylu c 330. Bylbym wdzieczny za link do sklepu internetowego z takimi oponami Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    229

13,6-28 to najmniejsze możliwe na felgę tą od C360 a firmy to poczytaj wcześniejsze posty, wszystko obszernie wytłumaczone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

to moze cala obrecz z 330, wtedy masz opone 12.4 lub jeszcze wezsza 11.2

tylko wtedy zmniejsza sie przeswit


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Areek    0

Raczej odradzam znajomy kupił opony z normalnym bierznikiem tylko trochę szerszy protektor to teraz ciężko mu orac na tych oponach bo nie są tak przyczepne jak normalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuswspak    12

dlaczego podobno szersze są lepsze a te są od koparki

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dla tego że ta opona jest okropnie gruba i twarda, klocki tak szerokie że przy masie 60-ki nie wbiją się w ziemię a i sama opona się nie ugnie. Przeznaczona jest do maszyn co ważą z 8 ton a nie trzy jak 60-ka. Na tych oponach nic w polu nie zrobisz.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

W polu ornym to może jeszcze będzie ale na śliskim lub uż zielonych to samobójstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    229

własnie na orne to sie nie nadadzą ale chyba kolega @bitbit ma takie na trzydziestce wiadomo mniejsze moze ktos go spytac jak sie sprawują

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

Tematy połączone.

 

Czy ma ktos z was c360 na kolach 12,4 x 32? planuje takie zakupic gdyz na 14,9 x 28 jest problem z opryskaniem buraka cukrowego troche rozpycha redliny. oprocz opryskow chcialbym aby na takich kolach ciagnik transportowal przyczepy z rzepakiem, pszenica ale takze po orce raz agregatowal pole bo potem to juz uprawowo siewny z wiekszym ciagnikiem wjezdza ale na razie zanim sie kupi wiekszy agregat raz musi 60tka agregatowac. czy da rade w takich pracach? nie chce kol 9,6 x 36 gdyz to by sie wiazalo z czesta wymiana koł a moze na 12,4 x 32 da rade robic to wszystko co opisalem. macie jakies doswiadczenie?

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj