Zaloguj się, aby obserwować  
daniel1302

[Claas Compct 25]Jaki silnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daniel1302    0

Witam, zakupiłem kombajn Claas Compact 25 z silnikiem zamontowanym WV Golfa 1.6D, ale nie będzie pracował ponieważ moim zdaniem ma za duże obroty do pracy lub za małą siłę na małych obrotach. Jakiego Disla można zamontować(czy można np mercedesa 2.4 D) do tego kombajnu. Jeśli ktoś ma taki prototyp to proszę o zdjęcia lub nimer telefonu. Oddzwonię. Kombajn jest z 73 roku szerokość robocza 2.10m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Ja mam Cometa z 69 roku.Wcześniej miałem benzyniaka 1,6 WV.W tym roku zmieniłem właśnie silnik na 1,6 D od golfa 2 i mam bardzo podobne odczucia co do tego silnika ze za słaby jest na małych obrotach.Dodam że silnik mam w dobrym stanie i w aucie znakomicie dawał sobie rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel1302    0

Witam, dziękuje za odpowiedz. Czy możesz podać numer telefonu w celu skontaktowania się(np na prywatna wiadomosc)? Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

A od czego masz chłodnice?? Ja założyłem oryginalną od golfa ale będę wymieniał na jakąś większą bo mi sie strasznie grzeje przy koszeniu.A silnik z merca 2,4 to napewno nie będzie pasował bez przeróbek.A ile takie przeróbki kosztują i wymagają pracy to sie właśnie przekonałem w tym roku podczas zakładania tego 1,6D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel1302    0

Witam, ja mam chłodnice od Star 200 z elektrycznym wentylatorem i tunelem chłodniczym.

By najmniej u mnie na tym silniku na pełnych nie da się pracować ponieważ wszystkie podzespoły ma ją za duże obroty a na małych obrotach niemoże sobie poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Ja koszę tak na połowie obrotów mniejwięcej.Wtedy najładniej czyści a gdy się muli to dodaje troche gazu.Nie wiem dokładnie jak przekazany jest napęd z silnika na młockarnie w Compakcie ale jeśli tak jak u mnie to jaką masz średnice tego koła pasowego co jest na silniku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj