Zaloguj się, aby obserwować  
Rolnik1001

DF Agrotron K 130, Case CVX 140 czy JD 6830

Polecane posty

Rolnik1001    0

Mam do wyboru DF agrotron M610, Case CVX 140 i JD 6830.. Co o nich sądzicie.Prosił bym użytkowników o opinie na temat tych ciągników ...

 

Dziękuje.

Edytowano przez Rolnik1001
Zmiana nazwy tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Napisz coś więcej!

Czy to ciągniki nowe czy używane? Jakie jest ograniczenie pieniężne? Z jakimi maszynami miałby pracować? Czy to ciągnik główny? Na jakim areale miałby pracować? Jakie ciągniki by mu pomagały?

Czy masz już jakiś sprzęt do którego chciałbyś dobrać ciągnik czy do ciągnika dokupywał byś nowy sprzęt?

Bo z tego co napisałeś to nic nie wiadomo. Nie możemy ci doradzić dobrze bo nic nie podałeś, żadnych szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1001    0

chodzi mi o Nowe ciągniki do 350 tys około teraz słyszałem ze JD ma taniec bo euro spadło i myślę może ze Jd ale żeby jeszcze staniał.Ciągnik miał by pracować z pługiem 5 uni z broną talerzową 3,2m z rozrzutnikiem obornika 8t na areale okolol 60 HA mal by to być ciągnik główny.

W tym "nie wpaść" chodzi mi o to żeby nie kupić za dużo kasy i żeby stal pod szopa i zarastał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Na 60 ha taki ciągnik ?? Moim zdaniem to conajwyżej JD 6630 /6530 , a CVX jest drogi ze względu na zastosowaną przekładnie . Sądze że z twoim budrzetem wzioł bym JD 6630 Premium , dobre wyposażenie spory zapas mocy , u mnie jest jeden w okolicy i chodzi dobrze , a o reszcie nic kąkretnego nie mogę powiedzieć , bo u mnie nikt ich nie ma .


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skiet135    5

Po pierwsze nie ma Agrotrona K 130 tylko największy to K 120 zastąpiony przez K430.

Agrotrona K430 (127KM) znalazłem za 65,000 Euro brutto

Agrotrona M600 (132KM) za 64,000 Euro brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
Mam do wyboru DF agrotron K610, Case CVX 140 i JD 6830.. Co o nich sądzicie.Prosił bym użytkowników o opinie na temat tych ciągników ...

 

jak masz do wyboru CVX 140 to z DF tylko seria TTV a model 1135 chyba i do Jd AutoPowr wtedy można porównywać ciągnik,i a nie skrzynie konwencjonalną z bezstopniową porównywać. Za Jd przemawia rama ale skrzynia jest ta sama co w DF mianowicie Econnom firmy ZF... W Case jest S-matic i chyba lepiej już wybrać w tym przypadku NH o 10% tańszego od Case ( w tym samym wyposażeniu!)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Właśnie trochę źle dobrałeś ciągniki bo różnią się mocą.

Ten JD będzie według mnie za duży i za mocny i za drogi więc moze coś mniejszego z tej stajni, co do case nie jest zły ale raczej drogi, a co do DF to lepiej weź coś z serii M albo z serii k 4 garowe bo słyszałem,że 6 garowe k410 mają słaby uciąg i dużo palą ale to oczywiście nie wszystkie, możliwe,że tylko niektóre tak dużo palą bo źle są zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

John odbiega cenowo i mocą od deutza i od case ale i tak wole DF-a :D .Johna bierzesz w premium??Ja też się zastanawiam , tylko nad mniejszymi nad Df k610 , Johnem 6330 Premium,i Fendt-em 312 vario i też niewiem Jak euro nie spadnie to wezmę deutza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Według mnie DF to dobre mocne maszynki, niby podobnież te 6 garowe z serii k są słabe w uciągu jak już mówiłem ale jednak spoko ciągniki zwinne jak na swą moc i dobrze wyposażone, JD wiadomo lepiej wyposażony ale za to jak coś w DF siądzie to tańsza naprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1001    0

ja JD jak cos to Premium i zastanawiałem sie tez na fendtem Vario 716 ale euro za drobi żeby było po 3,5 to bym FendtA :)

a co do fenda Fendt Vario 716-107 tyś euro brutto....

 

a i ten ciągnik miał by pracować również z kosiarką czołowa JF-stoll 3m.. :) no i oczywiście z kosiarka tylna ale tą już mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Wiec wiadomo, że ma być z przednim tuz i WOM i mieć trochę mocy jeśli chcesz podczepić z przodu 3 metrową kosiarkę a z tyłu pewnie tez podobnej szerokości?

Właśnie jaką kosiarkę masz na tył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

do ciągnika który chciałbyś wybrać te dwie kosiarki to zdecydowanie za mało, z tyłu trzeba by dwie podczepić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał któregoś z jd 6530 lub 6630

 

brak uzasadnienia +10%

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@Kolocek nie rozbawiaj nas, DF 10 l a JD 20 l, chyba zaraz wszystkie gospodarstwa sprzedadzą swoje Jelonki :D

 

Porównaj to:

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/jo...0s_autoquad.pdf

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/de...tron110_mk3.pdf

 

JD średnia w 6 pkt pomiarowych 14,5 l spalanie w 307 g/kWh

DF średnia w 6 pkt pomiarowych 16,5 l spalanie w 371 g/kWh

 

A tu porównanie troszkę mocniejszych

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/jd...910autoquad.pdf

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/De...ron_135_MK3.pdf

 

W 6 punktach pomiarowych JD ma 299 g a DF 363.

 

Także wyluzuj trochę bo bajki piszesz.

 

Różnice mogą być kilku procentowe a nie 2 krotne :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Sorry, ale nie porównuj swojego DF do tych obecnie produkowanych bo techologicznie to mało podobne one są do siebie [szczególnie silnikami] :D

 

Piszesz że sąsiad części jeździ starym MF niż JD- nie sztuką jest kupić ciągnik, sztuką jest go utrzymać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1001    0

A jaki mogli byście mi polecić agregat po ścierniskowy jakiej firmy jakiej szerokości do któregoś z tych ciagnikow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj