Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator 70 problem z rzepakiem

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 24 lipiec 2009 - 20:31

Claas Mercator 70 problem z rzepakiem Kosił ktos z Was rzepak kombajnem claas mercator 70? U mnie jest problem z czystoscią rzepaku. Założyłem sito z najmniejszymi otworami (5mm) sita ruchome są maksymalnie położone, szczelina klepiska na max, obroty bebna na minimum a w baku jest dalej dużo śmiecia, głównie pustych końcówek ze straczków rzepaku. Wiatru nie da się ustawić większego bo strasznie sypie ziarno na tył. Już nie wiem czym można jeszcze regulować, ma ktos pomysł?
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator 70 problem z rzepakiem Dzisiaj, 01:16
  •  

#2 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 lipiec 2009 - 20:54

Claas Mercator 70 problem z rzepakiem ja mialem przy rzepaku sito podluzne 5,5*25mm sita zaluzjowe lekko otwarte wiater najmiejszy obroty mlucarni 700
i bylo wmiare czyste

#3 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 21:15

Claas Mercator 70 problem z rzepakiem Ja do rzepaku zakładam sito o otworach ok 4 mm, żaluzjowe minimalnie uchylone obroty młocarni 650-700 wiatr minimalny

Ja do rzepaku zakładam sito o otworach ok 4 mm, żaluzjowe minimalnie uchylone obroty młocarni 650-700 wiatr minimalny
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

#4 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 24 lipiec 2009 - 23:18

Claas Mercator 70 problem z rzepakiem Może masz to samo co u mnie w mercatorze 75. Otóż wszystko ustawiliśmy tak ktoś napisał powyżej a i tak leciały brudy do zbiornika. Przyczyna była prosta lecz trudna do znalezienia. Otóż jak po wyregulowaniu kombajnu uruchomiliśmy go to pod wpływem wibracji ta wajcha od ustawiania sita żaluzjowego wracała w pozycję sit całkowicie otwartych.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#5 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 25 lipiec 2009 - 04:56

Claas Mercator 70 problem z rzepakiem

Może masz to samo co u mnie w mercatorze 75. Otóż wszystko ustawiliśmy tak ktoś napisał powyżej a i tak leciały brudy do zbiornika. Przyczyna była prosta lecz trudna do znalezienia. Otóż jak po wyregulowaniu kombajnu uruchomiliśmy go to pod wpływem wibracji ta wajcha od ustawiania sita żaluzjowego wracała w pozycję sit całkowicie otwartych.

ustawienie sita żaluzjowego raczej sie nie zmienia bo kilkakrotnie wysiadałem z kombajnu na polu, sprawdzając czy nie sypie za dużo na tył i było ustawione tak samo. Dodam jeszcze że dźwignia od domłucania jest wyłączona. Sam juz nie wiem co zrobic, moze tego kombajnu poprostu nie da sie ustawić? Kolega ma dwa Bizony, identyczne nawet tak samo oryginalnie malowane i z tego samego roku produkcji. Oba ustawia tak samo do rzepaku i w jednym w baku nie ma żadnego śmiecia a w drugim jest podobnie jak u mnie i też nie ma pojęcia od czego to zależy
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 25 lipiec 2009 - 05:19

Claas Mercator 70 problem z rzepakiem Pod przedłużaczem sita jest taka klapka (pod dźwignią od regulacji sita)i tam reguluję się szczelinę spróbuj ją trochę mocniej otworzyć żeby tamtendy więcej wiatru uciekało-może będzie lepiej.Ja nie mam rzepaku więc to tylko domysły-oby pomocne.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#7 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 25 lipiec 2009 - 06:05

Claas Mercator 70 problem z rzepakiem Zgadza się. U mnie ta klapka była przysłonięta bo kombajn ostatnio we Francji młócił bobik. Odległość tej klapki od dolnego sita powinna wynosić ok 10 cm.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#8 Share ktomek8

ktomek8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 07:36

Claas Mercator 70 problem z rzepakiem ogólnie mercatory są słabe w rzepaku.
ja mam m75 heder 4.2m to jakraz młóciłem to tylko same strąki bo wszystko stawało. wogóle słabo czyści i jest "dziurawy", a bez stołu to już wogóle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 16:18

Claas Mercator 70 problem z rzepakiem Kolego, przed młóceniem czegokolwiek potrzebna jest REGULACJA kombajnu :) Radze się nauczyć regulowania mercatora bo po Twoim poście widać ze nie umiesz tego robić :) Młóciłem rzepak samym hederem, hederem z kosą boczną. I nie potwierdzam Twoich zarzutów bo są bezpodstawne.