Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360, problem z WOM

569 odpowiedzi na ten temat

#81 Share mimcio

mimcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 28 sierpień 2008 - 20:35

Dzisiaj zacząłem wozic obornik. Na polu uruchomiłem WOM i w skrzyni zaczęło stukac, potem coraz mocniej... Co mogło się zepsuc?? Pomocy!!!! ;)

Miałem w tym tygodniu ten sam problem. Podczas prasowania słomy coś zaczęło mi wyć z przodu skrzyni gdy WOM był włączony. Wałek dawał taki opór dla silnika że ten dusił się jadąc na 2 terenowej w słomie jęczmiennej. Na początku myślałem że to łożysko na WOM-ie. Wyjąlem łożysko - było dobre, więc zaczeliśmy wyciągać pokolei caly wałek. Po zdemontowaniu całego wałka okazało sie że zatarła się pompa hydrauliczna :) :angry: . Trudno powiedzieć co było tego przyczyną bo pompa i olej były wymieniane jesienią 2007.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360, problem z WOM Dzisiaj, 11:33
  •  

#82 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 29 sierpień 2008 - 19:55

Ursus C-360, problem z WOM Wiem co było przyczyną.... Przy rozrzutniku łańcuch od wałków pękł i taśma nie mogła pchac gnoju dalej i nastą piło przeciążenie...i skrzynia zaczęła głośno pracowac..

#83 Share Wojtas3c

Wojtas3c

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 17:57

Dzisiaj zacząłem wozic obornik. Na polu uruchomiłem WOM i w skrzyni zaczęło stukac, potem coraz mocniej... Co mogło się zepsuc?? Pomocy!!!! ;)

Słuchaj jeżeli stuka ci na początku skrzyni, tzn przy sprzęgle to poleciał ci wałek sprzełowy. Pobite sklepane zęby które stukaja o koło zębate od WOMu. Są one zbite i ząb goni zab. Miałem to samo i w tych samch okolicznościach. Musisz rozpołowić przy sprzęgle.

#84 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 15 wrzesień 2008 - 12:39

Ursus C-360, problem z WOM Ja miałęm taki sam problem tylko to co innego było nisz co koledzy mówią. Miałem żle ustawione sprzęgło tzn nie mógł wskoczyć na 2 poziom czyli nie mogłem włączyć wałka przekażnikowego i jakoś na chama włączyłem i zaczeło zgrzytać co sie okazało po rozebraniu skrzyni zgiął sie wodzik i zapierał o tryb zmieniłem wozik i odkręciłem dekiel przed sprzęgłem i dociągnąłem śruby teraz chodzi bez zarzutów
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#85 Share slawek63

slawek63

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 10:24

Ursus C-360, problem z WOM Mam problem z wałkiem odbioru mocy.Przy większym obciążeniu wałka wyłącza się napęd. Po naciśnięciu sprzęgła ponownie się załącza.Co może być tego przyczyną.

#86 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 10:50

Ursus C-360, problem z WOM A jaki to ciągnik ?
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

#87 Share slawek63

slawek63

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 11:02

Ursus C-360, problem z WOM C360

#88 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 22:44

Ursus C-360, problem z WOM wymien mu zatrzask co trzyma wodzik i bedzie oka zatrzaski masz na pokrywie skrzyni takie sruby wystające znajdz tego og wałka i załuz nowy
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#89 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 07 październik 2008 - 16:44

Ursus C-360, problem z WOM jest taka opcja że masz podrobione frezy w tulei łączącej przedni i tylni wałek przekaźnika. Jeśli tak to na niewiele zda Ci się wymiana korka

#90 Share wojtek123

wojtek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 12 październik 2008 - 09:43

Ursus C-360, problem z WOM Mam ten sam problem, wczoraj rozbełtałem traktor i okazało się że są wyrobione frezy na przednim i tylnim wałku przekaźnika, jutro jadę po części i będę składał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share wojtek123

wojtek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 12 październik 2008 - 10:21

Ursus C-360, problem z WOM Witam mam ten sam problem, u mnie wycieło frez na przednim wałku przekaźnika i są lekko przycięte zęby z przodu na zębadce.
pozdro

#92 Share mateuszferguson

mateuszferguson

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 18:57

Ursus C-360, problem z WOM A więc problem polega na tym że ciągnik jest po remoncie kapitalnym jest problem z zapalaniem go. Trzeba go długo kręcić aż załapie ,przy rozruchu dymi na siwo wtryskiwacze są dobre dodam że sekcja jest po regeneracji.Drugi problem to z WOM-em przy uruchomionym silniku nie można go wyłączyć dodam że tarcze sprzęgłowe są nowe,przy wciskaniu sprzęgła wałek kręci się.Proszę o szybką odpowiedź :)
Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

#93 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 04 listopad 2008 - 19:32

Ursus C-360, problem z WOM co do womu to patrzyłeś wałek co idzie przez skrzynie biegów do tylnego mostu gdzie jest tuleja i w niej znajduje się drugi wałek ?? ja miałem podobny problem nie mogłem włączyc wałka i wyskakiwał sam pod obciążeniem zwłaszcza przy sieczkarni

#94 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 21:34

Ursus C-360, problem z WOM Siwy dym oznacza slaba kompresje, wiec moze cos zle zlozone. Glowice byly robine? Moze zawory albo uszczelka.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#95 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 05 listopad 2008 - 09:49

Ursus C-360, problem z WOM Zła kompresja może być spowodowana zaworami,pierścieniami i uszczelkami.

#96 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 11:27

Ursus C-360, problem z WOM Kolego proste pytanie czy zostały włożone przy remoncie uszczelki pod obudowę wtryskiwacza.

#97 Share mateuszferguson

mateuszferguson

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 16:54

Ursus C-360, problem z WOM Wszystko było zakładane nowe .
Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

#98 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 listopad 2008 - 17:44

Ursus C-360, problem z WOM Kapitalny remont czyli rozumiem, że na części pierwsze był rozłożony?
Jeśli silnik kopci i ciężko pali to mi od razu nasuwa się na myśl przestawiony rozrząd i kąt wyprzedzenia wtrysku. Może to się zdarzyć przy remoncie gdy majster nie do końca wiedział co robi :) .

#99 Share kaisor1

kaisor1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 19:58

Ursus C-360, problem z WOM Witam
- sprawdz regulację sprzęgła może nie rozłancza wałka
- a co do silnika napisz dokładnie co było wymieniane i rozbierane
powodzenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share mateuszferguson

mateuszferguson

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 22:47

Ursus C-360, problem z WOM Otuż był wymieniany cały silnik bo się zatarł, wymieniane były tłoki pierścienie tuleje panewki nowy wał czeski pompa paliwowa po regeneracji wogóle cały silnik regulacja sprzęgła była ale to nic nie pomogło a tarcze sprzęgłowe są dobrze założone więc nie wiem co jest :angry: