Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360, problem z WOM

569 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lukano

lukano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :)

Napisany 05 wrzesień 2007 - 18:23

Czy istnieje możliwość pompowania kół powietrzem ze zbiornika bez włączania silnika i sprężarki tzn. tak jak robi to się w zwykłych przenośnych sprężarkach?
Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Ale gdzie chciał byś podłączyć tego węża do pompowania do odolejacza po 2-3 godzinach w układzie nie będzie juz powietrza przynamniej u mnie wiec do pompowania kół musisz mieć włączona sprężarkę. :)
Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360, problem z WOM Dzisiaj, 17:36
  •  

#42 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 18:28

Ursus C-360, problem z WOM można jechać przy tym ustawieniu ale nie na biegach 5 i R
Ursus & JD Rulezzzz

#43 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 wrzesień 2007 - 18:30

Ursus C-360, problem z WOM Można napędzać pompę przez skrzynie biegów ale tylko do czwórki. Na piątce można uszkodzić pompę ( tak przynajmniej napisano w instrukcji). Napęd przez skrzynie służy do obsługi maszyn wymagających większej ilości oleju niż przy zwykłym napędzie(np. wywracanie przyczepy).
Co do pompowania powietrzem ze zbiornika to nie ma takiej możliwości, chyba, żeby dorobić złącze na przewodzie zbiornik- zawór lub na samym zbiorniku( w miejscu zaworu odwadniającego). Teoretycznie można by użyć fabrycznego złącza gdyby wyjąć tłoczek zaworu zwrotnego w regulatorze ciśnienia, tylko wtedy powietrze mogło by uciekać przez zaworki sprężarki.

#44 Share Maciek90

Maciek90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 19:04

Ursus C-360, problem z WOM Tzn. że nie można tak pompować kół żeby powietrze wylatywało odolejaczem? Co do pompy. Tzn. że mogę jechać np. z rozsiewaczem do nawozu z pompą napędzaną przez skrzynię tylko do 4? Co się dzieje na 5, dlaczego nie mogę na niej jechać? Swoją drogą to trochę głupie rozwiązanie. Ma również Władimirca i tam pompa ma swój osobny napęd i nie ma takich problemów ja w c 360. Chyba w tym Ruscy są od nas lepsi.

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 wrzesień 2007 - 19:15

Ursus C-360, problem z WOM Musiałbyś usunąć zawór zwrotny to wtedy by się dało jeśli masz szczelna instalacje. Ale chyba nie warto tego robic bo w zbiorniku masz tylko 20 litrów , max ciśnienie to jakieś 6-7 kg/cm to jakie koło tym napompujesz ? Może od samochodu, bo na większe nie starczy. Na piątce pompa będzie miała za duże obroty i może uszkodzić uszczelnienia(oring) .

#46 Share Maciek90

Maciek90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 20:05

Ursus C-360, problem z WOM Dzięki Mariusz x za info. Jeszcze jedno pytanko. Co to jest taka rura dł. ok 20 cm. która sprawia że pedał od lewego hamuca chodzi ciężej niż od prawego. Wydaje mi się że jest ona związana z hamulcami powietrznymi. Czy jeżeli nie używam tych hamulców mogę ją wymontować?

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 wrzesień 2007 - 20:10

Ursus C-360, problem z WOM Ona łączy pedał z zaworem?Jak tak to pewnie, że można. Ja też mam odłączony zawór, tylko jak trzeba z przyczepą jechać to podłączam.

#48 Share Maciek90

Maciek90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 20:13

Ursus C-360, problem z WOM Ja przyczepy używam sporadycznie więc jak tak mówisz to też go odłącze. Jeszcze raz wielkie dzięki.

#49 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 20:24

Ursus C-360, problem z WOM nie ma problemu dwie śruby i trzecia na tej rurce u dwie rurki wyciągasz. Ale po co ?? nie lepiej wyjąć tylko to cięgło żeby w razie potrzeby kiedyś dało się podłączyć z powrotem pneumatykę??

#50 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 05 wrzesień 2007 - 20:28

Tzn. że nie można tak pompować kół żeby powietrze wylatywało odolejaczem? Co do pompy. Tzn. że mogę jechać np. z rozsiewaczem do nawozu z pompą napędzaną przez skrzynię tylko do 4? Co się dzieje na 5, dlaczego nie mogę na niej jechać? Swoją drogą to trochę głupie rozwiązanie. Ma również Władimirca i tam pompa ma swój osobny napęd i nie ma takich problemów ja w c 360. Chyba w tym Ruscy są od nas lepsi.

Podałeś przyklad z rozsiewaczem. Podejrzewam, że masz problem z nietrzymaniem ciegieł i podnośnik po wyłączeniu popmu opuszcza Ci rozsiewacz :). Ja jak zawsze ruszam w drogę z rozsiewaczem pełnym nawozu to odlączam sobie wałek (od ciągnka, bo przy rozsiewaczu zostawiam) i kłade go na jedną z belek ciągnika :).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 wrzesień 2007 - 20:29

Ursus C-360, problem z WOM Ja właśnie miałem na myśli to cięgło, ale widziałem zamiast niego różne rzeczy(najczęściej łańcuch) to myślałem, że ta rurka je zastępuje :) .
Co do maszyn typu opryskiwacz, siewnik do nawozu to ja mam na nich łańcuchy które ustalają wysokość i wtedy nie trzeba mieć włączonej pompy bo podnośnik nie opada.

#52 Share Maciek90

Maciek90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 20:42

Ursus C-360, problem z WOM No ja właśnie mam zamiar odłączyć tylko to cięgło. A co do rozsiewacza to mam dokładnie taki problem. Podnośnik po kilku minutach opada i trzeba włączać pompę. Czy da się jakoś naprawić żeby nie opadał tak szybko?

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 wrzesień 2007 - 20:51

Ursus C-360, problem z WOM Zrób sobie do niego łańcuchy: od bolców na które zakładasz ramiona do mocowania śruby rzymskiej na ciągniku. Podnosisz rozsiewacz, zakładasz łańcuchy i opuszczasz aż na nich zawiśnie. Co do samego podnośnika to można go naprawić wymieniasz uszczelniacze na tłoku, ew. cały tłok i powinno pomóc.

#54 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 05 wrzesień 2007 - 21:05

Ursus C-360, problem z WOM Takie łańsuchy to troche ryzykowny zabieg, przy ciężkim sprzęcie może nie wytrzymać jedno z ogniw, a zwłaszcza gry trafi się na dziuręna drodze :). Do ursusa 4514 mam oryginalne ograniczniki, ale ich nie używam (leża w garażu). Wracając do C 360 i opuszczającego się podnośnika to musisz ściągnąc podnośnik i wymienić manszety na tłoku bo stare po prostu już nie trzymają. Są tam 2 sztuki. To na pewno rozwiąze problem.

#55 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 wrzesień 2007 - 21:18

Ursus C-360, problem z WOM Ja bym nie powiedział, że ryzykowne. Na lejku mam chyba nawet fabryczne łańcuchy, jeden taki spokojnie wytrzyma 500 kg. Poza tym maszyna jest ciągle zapięta na TUZ więc nie ma problemu gdyby pękł. Działają tak jak zastrzały w MF255 .Co do podnośnika to może też być wina rozdzielacza , wtedy trzeba oddać do regeneracji albo kupić nowy($).

#56 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 05 wrzesień 2007 - 21:21

Ursus C-360, problem z WOM A jak masz oryginalne to ok :). Dałem taki post ponieważ przy moim 1000kg Brzgu to troche ryzykowna gra :). Sama jazda z takim ciężarem jest ryzykowna (przód unosi :)).

#57 Share Maciek90

Maciek90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 21:22

Ursus C-360, problem z WOM Aha. Teraz nie bedę się do tego zabierał bo wiadomo teraz dużo roboty jest. Ale zimą planuję mały remoncik mojego Ursusa. Jest w nim parę rzeczy do roboty m.in cieknąca chłodnicą, strasznie wyjący wsteczny, wyskakujący reduktor i trochę głośna praca zaworów no i teraz dochodzi jeszcze podnośnik. A tak przy okazji to co może być powodem problemów ze skrzynią i zaworami? No i jaki jest koszt naprawy rozdzielacza?

#58 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 05 wrzesień 2007 - 21:25

Ursus C-360, problem z WOM Zawory na pewno wymagają regulacji. Co do skrzyni to dokładnie nic nie powiem- mogą być wypracowane tryby... Naprawa rozdzielacza- nic Ci o kosztach naprawy nie powiem bo nie wiem. Wuja (mechanik) kupował nowy tydzień temu to zapłacił 610zł :). Jeśli Cię to interesuje to podnośnik po regeneracji (stary oddajesz) kosztuje od 570 do 670zł, ostatnio wymieniałem to wiem :).

#59 Share Maciek90

Maciek90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 21:27

Ursus C-360, problem z WOM Zawory były regulowane i to dwa razy raz dany był mniejszy luz a raz większy. Trochę to pomogło, ale nie rozwiązało całkowicie problemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 05 wrzesień 2007 - 21:33

Ursus C-360, problem z WOM Mechanikiem z zawodu nie jestem, więc Ci za dużo nie pomogę. Może coś na popychaczach jest nie tak. Jeśli zawołasz dobrego mechanika to będzie wiedział. Chyba, że ktoś na AF miał już z tym jakieś doświadczenia :).

Pozdrawiam.