Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360, problem z WOM

622 odpowiedzi na ten temat

#561 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 20 maj 2016 - 22:10

Ursus C-360, problem z WOM A skad wiesz ze nie frezy na walku lub tarczy

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 sie 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360, problem z WOM Dzisiaj, 17:57
  •  

#562 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 22 maj 2016 - 08:36

A co to za różnica czy ścięło nity czy frez skoro i tak musisz odjechać silnikiem od skrzyni i to rozebrać.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#563 Share agro390

agro390

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 maj 2016 - 20:25

Mam taki problem gdy podepnę prasę do ciągnika to jest bardzo ciężko włączyć wałek nie ma żadnych zgrzytów tylko jest tak trudno włączyć jak był by zaspawany jaka jest tego przyczyna?

#564 Share rafal1989

rafal1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza

Napisany 23 maj 2016 - 20:28

Ursus C-360, problem z WOM może się poprostu tak uatawiły tryby, sprubuj zapalić i wcisnąć potem puścić i znów wcisnąć sprzęgło prubując włączyć wałe ewentualnie pokręć nim od tyłu
<p>Ciągnik bogiem, orka nałogiem, paliwo podstawą!</p>

#565 Share agro390

agro390

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 maj 2016 - 13:34

no tak ale żeby włączyć to trzeba z minutę się pobawić dopiero jakoś załapię

#566 Share Zbigi82

Zbigi82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 15:11

Siemano

Ostatnio kosiliśmy trawę w sadzie i w pewnym miejscu nad granicą kosiarka wpadła w nierówny teren i noże chyba pojechały ostro po ziemi i od tego momentu coś się stało z napędem wałka. Wałek nie kręci tak jak powinien, nie ma siły i co najlepsze myśleliśmy, że poszło sprzęgło rozebraliśmy na pół ciągnik wymieniliśmy tarcze na nowe (i tak za jakiś czas by się rozsypały bowiem były już wyeksploatowane więc wymiana się przydała), ale problem z wałkiem dalej pozostał.

Zobaczcie jak kręci ten wałek, czasami da się ustawić dzwignią, że kręci normalnie ale pod obciążeniem nie będzie miał siły, a przy włączonym wałku przekaźnika odchodzą dziwne odgłosy takie jakby chroboty coś w stylu chodzącej betoniarki.

Nie wiem za bardzo jak dodać tu filmik z YouTube, więc wrzucam link do strony:

https://youtu.be/fTQ3tmqLgd0

Tak jak widać i słychać, wałek się kręci słabo, można go złapać ręką i i wtedy słychać wyraźnieszy chrobot, tak jakby gdzieś się coś kręciło, ale wałek nie załapuje.

Odkręciłem pompę od spodu pod ciągnikiem (tył traktora) i mam dojście do wałka, jak się wpatrzyłem i wsłuchałem to ten chrobot pochodzi tu z końca gdzie się kończy wałek i wychodzi na zewnątrz, ale nie wiem czy to aby na pewno w tym miejscu.

Generalnie ten kawałek wałka, który wychodzi na zewnątrz (tył ciągnika) wysuwaliśmy bo montowaliśmy łożysko i niby na oko nie był gdzieś zepsuty, tak więc pytanie co jest problemem i jak to naprawić bo nie wiem gdzie tkwi problem. Wydaje się, że jest problem na wałku, ale co dokładnie?

Ktoś coś doradzi?

#567 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 19:22

Zdejmij pompę hydrauliczną od dołu i wszystko będzie widać. Prawdopodobnie coś się ukręciło/rozsypało. 

#568 Share bartekm66

bartekm66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 19:57

zdejmij pompę... zobaczysz co i jak

Edytowany przez bartekm66, 22 lipiec 2016 - 19:59.

#569 Share Zbigi82

Zbigi82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 20:42

Już ją zdjąłem i widać i słychać tyle, że to gdzieś na tym wałku tylko nie wiem, czy ten który się wysuwa (w niego wchodzi wałek, wychodzący na zewnątrz) i ten wysuwający się jest wadliwy czy gdzieś dalej.

#570 Share kitowiak

kitowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 21:09

Ursus C-360, problem z WOM Moim zdaniem słuchać jak zebatki na wałkach pośrednim i zdawczym przeskakuja, prawdopodobnie frezy sie skończyły, albo tryby sie przesuneły ale to raczej mało możliwe ;)
Tak myśląc ściągnij dekiel do skrzyni i zakrec ręką wałkiem wom i bedzie wiedział co jest :D czekam na odpowiedz :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share Zbigi82

Zbigi82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 22:47

Wszystko już jest pościągane kręciłem na wszelkie możliwe sposoby rozpalałem ciągnik, kręciłem wsłuchiwałem się i pozostaje jedno pytanie w którym miejscu wałka dokładnie tego nie można rozgryźć, jutro będę ściągał od tyłu ten który ma wyjść.

#572 Share Zbigi82

Zbigi82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 lipiec 2016 - 13:28

Wymieniłem na nową tuleję wałka odbioru mocy i teraz w ogóle się nie załącza wałek, nawet pompy nie można włączyć aby działał podnośnik. Jak zakręcę wałkiem sam rękoma na zgaszonym ciągniku to podnośnik się podnosi, ale jest gorzej niż przed wyminą tulei bo wałek teraz w ogóle się nie załącza i nie chce się kręcić kiedy ciągnik chodzi.
Co to się stało, wymieniona w zasadzie tuleja no nową i bryndza.

Taką tuleję mam nową fachowa nazwa tuleja wałka odbioru mocy.
pictures%5Cbigfoto%5C46619010u.jpg

#573 Share kitowiak

kitowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 23 lipiec 2016 - 15:23

Ursus C-360, problem z WOM Czyli teraz wychodzi na to ze dwigienka nie za zebia trybów na tulei, zobacz położenie dzwigni u siebie i na schemacie skrzyni w necie

#574 Share Zbigi82

Zbigi82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 lipiec 2016 - 21:29

Chodzi Ci o tuleje na tyle czy o dźwigienkę na przodzie? Bo fachowo nazywa się to widełki i jedne włączają tuleję napędu WOM i tuleje pompy hydraulicznej drugie.

Szczerze powiedziawszy pół ciągnika człowiek rozbierałby i nie doszedł bo tego na oko tak nie widać, ale przypadkiem doszliśmy rozwiązania. Napiszę arta aby potomnym zostawić info i aby się nie męczyli bo schematy z książki i instrukcje to jak ktoś w tym nie siedzi to się pogubi. Kiedyś pisano bez komputerów rysując jakieś bazgroły i bardziej szczegółowe schematy dla laika mogą być niezrozumiałe. Także ta książka pomocna jest ale mogli napisać lepszą instrukcję.

Namęczyłem się 3 dni, teraz tylko ostra kita aby sprawdzić czy aby na 100% wszystko gra ale powinno. Ktoś to samo z instrukcjami zrobiłby w dzień, a problem główny dałoby się rozkminić w 3 godziny, także jak jest dobry poradnik to leci łatwo bo wiadomo co gdzie i jak.

Druga sprawa wymieniliśmy tarcze sprzęgła (bo już były zużyte) i parę innych rzeczy więc powinien byś spokój na jakieś 15 lat ;-)

Jak stworzę poradnika to się tu pojawię.

#575 Share MrRolnik4011

MrRolnik4011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 10:41

Witam mój problem polega na tym że wczoraj zauważyłem że podczas cofania z góry na dół z rozrzutnikiem to przy wyłączonym WOM coś mi lekko klekotało jak przytrzymałem wajchę od WOM-u to przestał klekotać podobnie było jak włączyłem WOM to także przestało to robić, ale czy może to być coś powiązane z tym że przy włączaniu WOM jest zgrzyt sprzęgło dociśnięte i tak nic nie wiem dlaczego Proszę o szybką odpowiedź czy tym się martwić i brać się za remont czy jednak można to zostawić w spokoju bo jakoś tam nie zbyt to przeszkadza ale boję się o ciągnik.

#576 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 11:06

Ursus C-360, problem z WOM Stawiam na to, że jest to Ursus 4011. Nie pękł wodzik? Wysprzątaj syf i zdejmij pokrywę. Cośtam może zobaczysz.

#577 Share MrRolnik4011

MrRolnik4011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 11:24

Tak dokładnie jest to URSUS C-4011 główny ciągnik w gospodarstwie który współpracuje z pomocnikiem Ursusem C-355M ale do rzeczy pokrywa jest posprzątana i praktycznie zdejmowana 2 razy bo miałem problem z wodzikiem od II i III biegu wymieniłem go ale patrząc na wodzik WOM-u to był cały i działał ale tak to wszystko załącza tylko trochę zgrzyta przy włączaniu i lekko klekocze jak jest wyłączony przy cofaniu z góry na dół jednak przy cofaniu pod górę tego nie robi.

#578 Share kitowiak

kitowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 19:07

Ursus C-360, problem z WOM To jest tulejka na walku w skrzyni, mam ten problem w 3p i to jest za dużo roboty zeby do tego sie dostać i narazie z tym jeżdżę i nic sie nie dzieje, ale jak chcesz bo przy tym trzeba rozbierać ciągnik na 3 części tak mi powiedział znajomy mechanik i zrezygnowałem...

#579 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 457 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 19:53

w c-4011 wałek WOM jest jednolity w 3p i 360 jest dzielony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share MrRolnik4011

MrRolnik4011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 25 sierpień 2016 - 11:18

kitowiak dzięki też chyba narazie bee z tym jeździł bo nie mam czasu na remont zbytnio. Pozdrawiam.

witejus no tak C-4011 ma jednolity wałek ale co to ma do rzeczy?