Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360, problem z WOM

569 odpowiedzi na ten temat

#561 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 20 maj 2016 - 22:10

Ursus C-360, problem z WOM A skad wiesz ze nie frezy na walku lub tarczy

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus c360

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 14000.00 PLN
  • 07 lut 2017
Ursus c-360    Zadbany, Pierwszy Właściciel

• 16500.00 PLN
  • 20 lut 2017
Ursus 902

• 23000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360, problem z WOM Dzisiaj, 10:51
  •  

#562 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 754 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 22 maj 2016 - 08:36

A co to za różnica czy ścięło nity czy frez skoro i tak musisz odjechać silnikiem od skrzyni i to rozebrać.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#563 Share agro390

agro390

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 maj 2016 - 20:25

Mam taki problem gdy podepnę prasę do ciągnika to jest bardzo ciężko włączyć wałek nie ma żadnych zgrzytów tylko jest tak trudno włączyć jak był by zaspawany jaka jest tego przyczyna?

#564 Share rafal1989

rafal1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza

Napisany 23 maj 2016 - 20:28

Ursus C-360, problem z WOM może się poprostu tak uatawiły tryby, sprubuj zapalić i wcisnąć potem puścić i znów wcisnąć sprzęgło prubując włączyć wałe ewentualnie pokręć nim od tyłu

Jeżeli pomogłem to kliknij zieloną strzałkę  

#565 Share agro390

agro390

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 maj 2016 - 13:34

no tak ale żeby włączyć to trzeba z minutę się pobawić dopiero jakoś załapię

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#566 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 21 wrzesień 2016 - 21:26

Witam, potrzebuję bardzo szybkiej odpowiedzi na jedno pytanie.Ciągnik C-360.Przejżałem bardzo pobieżnie ten temat i ktoś tu pisał, że wałek odbioru mocy (ten idący przez całą skrzynię aż do mostu) oraz tuleję załaczającą wom i pompę podnośnika da się wyjąć bez rozpoławiania ciągnika pomiędzy silnikiem i skrzynią i między mostem i skrzynią.Tuleja do tyłu nie wyjdzie, bo trzma ją korpus mostu, a z przodu wałek wychodzący ze skrzyni.Pisano tu, że wałek przejdzie przez tuleję i wyjdzie tyłem, a wtedy tuleja już oczywiście wychodzi.O zabezpieczeniu poddekielkiem zprzodu skrzyni oczywiście wiem, to nie problem.Chciałbym uniknąć rozpoławiania, dltego ciekawy jestem tego zagadnienia.Może ktoś opisać dokładniej, czy jest to mozliwe? Nie miałem w rękach ani tulei, ani wałka, więc nie wiem, czy rzeczywiście średnica tulei pozwala na przejście przez nią walaka w całej swej długości.

#567 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 845 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 21 wrzesień 2016 - 22:08

robota dla ginekologa ;) dobrze byłoby wałek dać na zależne, żeby się  tuleja zazębiła z wałkiem reduktora, może nie spadnie, do koła od załączania womu to podejdziesz od spodu przez dekielek, tylko jakoś wybić... nie robiłem, ale po zeszłorocznym remoncie skrzyni uważam za wykonalne, mam taki wałek na wierzchu uszkodzony, jutro mogę rzucić okiem na średnice, czy trzeba zrzucić tuleję od napędu pompy

Edytowany przez rafff24, 21 wrzesień 2016 - 22:11.

#568 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 22 wrzesień 2016 - 00:15

Ja mam wszystko rozkręcone, bo zacząłem przygotowywać do rozpoławiana, tylko mi się cholernie nie chce, bo to nie mój ciągnik, a gościowi też zależy na czasie.Jest odkręcony podnośnik i dekiel z pompą od spodu.Ja się tak przyjrzałem, to chyba rzeczywiście jest to wykonalne ze względu na to, że wałek raczej powinien mieć tą samą średnice, co krótki wałek wychodzący przez most, bo tuleja ma poszerzenie tylko ze względu na konieczność zazębienia się z wałkiem reduktora dla obrotów zależnych pompy.Odkręcenie dekielka z przodu i wyjęcie zabezpieczenia jest w miarę wykonalne.Gorsza sprawa, to wybicie wałka z łożyska, bo nie ma jak "zwalić". W najgorszym razie, to rozpołowię tylko w jednym miejscu, zamiast w dwóch.

#569 Share pawel94

pawel94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 październik 2016 - 16:34

Nie wiem czemu wszyscy się boją tego rozpoławiania :P Ja rok temu wymieniałem kolesiowi tą tylnią część i tuleję. Pierw zdejmujesz podnośnik, pokrywę skrzyni, pokrywę pompy. Potem odkręcasz ten dekielek na 4 śrubki przez okienko i zdejmujesz seger. Wybijasz do tyłu drugą część wałka WOM do tyłu i zazębiasz tuleję z wałkiem reduktora Przebijasz trochę pierwszą część WOM do przodu (w stronę silnika) i wyjmujesz na przez okno od pompy tuleję :) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#570 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 02 październik 2016 - 20:52

Już to wszystko dawno zrobiłem.Pytałem wcześniej, bo chciałem się upewnić.Nie chodzi o "banie się rozpoławiania" tylko o niepotrzebną dodatkową robotę o byle gówno.Nie wyciągałem nigdy tego wałka i nie wiedziałem, jak to dokładnie tam w środku wygląda na żywo, to wolałem się dopytać.Równie dobrze, mógł być ustalany na łożysku również z tyłu i wtedy nie dało by rady.Instrukcja napraw nie podaje innego sposobu, niż rozpoławianie, ale nie znaczy to, że nie można zrobić inaczej.Ciągnik, to był 3P, więc tym łatwiej jest, bo silnik jest sporo odsunięty od skrzyni, więc jest więcej miejsca, żeby wsadzić rękę z przodu.Zależało mi na czasie, bo ciągnik nie mój, a gościowi się spieszyło.Tak więc, bez problemu się to robi bez rozpoławiania.