Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360, problem z WOM

569 odpowiedzi na ten temat

#461 Share kzarczyn

kzarczyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 19:52

Ursus C-360, problem z WOM Witam
Dziś podczas rozsiewania nawozu padł mi WOM niezalezny, tzn bezpośrednio z silnika nie mam napędu WOM i pompy hydraulicznej. Działa tylko jako wom zależny napedzany ze skrzyni.
Zdjąłem dekiel i w skrzyni wszystko wygląda na w porządku. Patrząc przez okienko na łożysko oporowe sprzęgła i kręcąc z tyłu WOM-em kręci się wałek przy sprzęgle.
Gdzie szukać problemu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360, problem z WOM Dzisiaj, 13:55
  •  

#462 Share tomeq

tomeq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 20:31

Ursus C-360, problem z WOM Może ci zerwało nity na tarczy II stopnia, a wyreguluj sobie sprzęgło może pomoże jak nie to wymiana tarczy.

#463 Share kzarczyn

kzarczyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 21:46

Ursus C-360, problem z WOM Sprzęgło wyregulowane i nie pomogło.
WOM nie był nadużywany ostatnio, tylko opryskiwacz i siewniczek do nawozu.
Z jakiego powodu ścina nity na sprzęgle?

A czy da się samemu wymienić tarczę sprzęgła bez specjalistycznych przyżądów?
Widziałem opis i tam jest jakiś przyżąd do ściskania sprężyn.
Z rozpołowieniem powinenem sobie poradzić, tylko czy tarczę dam radę?

Edytowany przez kzarczyn, 28 kwiecień 2014 - 10:33.

#464 Share jaca634

jaca634

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 11:37

Ursus C-360, problem z WOM Ja przy wymianie tarczy w sprzęgle, podczas rozkręcania ścisnąłem je zwykłymi ściskami stolarskimi. Dwa wystarczyły i można było działać. Może nie zbyt profesjonalne ale na jednokrotne użycie nie ma co kupować specjalnych przyrządów według mnie.

#465 Share tomeq

tomeq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 18:11

Ursus C-360, problem z WOM U nas tarcze sprzęgła w 60 to we dwóch za pół dnia zrobimy tj od południa do wieczora. Rozpołowisz ciągnik, odkręcisz pokrywe sprzęgła, wyciągasz tarcze, druga osoba ci ściska spręzyny, odkręcasz nakrętki te od regulacji, łapki ściągasz i gotowe o ile czegoś nie zapomniałem napisać. Nity zrywa jak się okładzina na tarczy zużywa.

#466 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 10:00

Ursus C-360, problem z WOM a ktoś zna może prędkość wałka zależnego w c360 na poszczególnych biegach, bo coś mi dzieje się z niezależnym, na początku były drobne stuki, teraz coraz częstsze i mocniejsze

#467 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 30 kwiecień 2014 - 11:03

Ursus C-360, problem z WOM Stawiam na tarcze sprzęgłową womu ;)
bieg/obr/min
1-250,44
2-372,66
3-519,32
4-797,19
5-1331,58
wsteczny 326,89
  • Dodany obrazek
  • 0

Edytowany przez sebo1986, 30 kwiecień 2014 - 11:05.

..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#468 Share kzarczyn

kzarczyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 03 maj 2014 - 15:21

Ursus C-360, problem z WOM Faktycznie we dwóch to kilka godzin roboty, o ile ma się wózek do rozpoławiania i wałek centrujący.
Zerwały się nity na tarczy II stopnia, z otworów nitów zrobiły się fasolki więc to pewnie już od dawna luźne było.
Obie tarcze wymienione.
Dodatkowo dwie złamane sprężynki dźwigienek, tarcza drugiego stopnia była załozona odwrotnie i źle to wszystko wyregulowane.

#469 Share tomeq

tomeq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 03 maj 2014 - 19:58

Ursus C-360, problem z WOM Wymieniałes sobie może przy okazji łożysko oporowe? My jak robimy coś przy sprzęgle to zwykle to łożysko wymieniamy na nowe.

Edytowany przez tomeq, 03 maj 2014 - 19:59.

#470 Share kzarczyn

kzarczyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 04 maj 2014 - 19:06

Ursus C-360, problem z WOM Rozbierałem 1 maja, gdzie wszystkie sklepy były pozamykane. Miałem kupione tylko tarcze.
Dwie sprężynki od dźwigienek miałem złamane to po sąsiadach musiałem biegać czy ktoś nie ma, więc nic więcej nie wymieniałem.
Łożysko sprawdziłem tylko, i jeszcze pojeździ.
W sumie rozpołowienie i wymiana sprzęgła to 4 do 5 godzin więc można to w każdej chwili zrobić, aby tylko sąsiad nie miał wózków do rozpoławiania zajetych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share Adrian40stka

Adrian40stka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 19:27

Ursus C-360, problem z WOM Witam mam problem z 5 i dźwignią wałka Wom. Gdy no z talerzówką jadę po górkę na 5 biegu i włączoną dźwignią Wom w pozycji (na samym dole) wydobywa się krótkotrwały dźwięk zgrzytnięcie w ciągu np 100m 2 razy albo gdy dodam gwałtownie gazu nie kiedy jest tylko taki słaby dźwięk ledwo można go usłyszeć taki jakby jakiś tryby się nie zgrały coś w tym stylu. A żeby było śmieszniej jechałem z pługiem na pole wymagało orania na 5 terenowej dźwignia na samym dole po górę mokro itp pojeździłem może 1 godz tak, zaorałem wracałem i jak rękom odjął nic cichuteńko a właśnie jechałem pod tą górkę co lubi zazgrzytać. Może to być wina np zatrzasku wodzika ?? Z góry dzięki może to być ważne skrzynia jest od ursus c4011 nie przekładana od c360 itp :D

#472 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 czerwiec 2014 - 20:46

Ursus C-360, problem z WOM Czy zgrzyta Ci jak włączysz wałek,czy jak bieg?
Jeśli chodzi o biegi może to być wina wodzika,nie koniecznie od tego biegu,bo może być uszkodzony wodzik od innego biegu.kiedy się jedzie pod górkę ,lub z górki to ciągnik jest w przechyle i chcę się włączyć inny bieg i dlatego słychać zgrzyt w skrzyni.Jeśli ciągnik Ci się często zakleszcza to wodziki faktycznie nie trzymają biegów.
A co do wałka,jeżeli słychać zgrzyt to mogą być to podgięte widełki,lub obcięte wałki jeżeli wałek sam wyskakuję i się wyłącza albo jest go ciężko wyłączyć.

Ps pechowa górka :P

#473 Share Adrian40stka

Adrian40stka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 12:38

Ursus C-360, problem z WOM Bieg mi zlapalo ostatnio 5 lat temu walek zalacza sie bardzi dobrze bez zgrzytania ale mi sie wydaje ze to wina zatrzasku wodzika pod gorke wodzik sie pzesuwa ta listwa i chce sie bieg wlaczyc lub reguktor od terenowych :P

#474 Share Seraphim

Seraphim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 20:08

Ursus C-360, problem z WOM Nikt nie potrafił mi wyjaśnić, co jest powodem wycieku oleju w innym temacie, więc zajmę się zdjęciem korpusu pośredniego i wymienieniem podkładki pod nim, jako że ona może być źródłem przecieków na śruby wieszaków. Ktoś kiedyś to robił? Da się to zrobić w miarę bezboleśnie?

#475 Share trigo

trigo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 11:37

Ursus C-360, problem z WOM jak wyjąć tuleję napędu pompy? góra i dół rozkręcone, krótki wałek wyjęty, ale nie można wyjąć jej od dołu. co jest nie tak?

#476 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 14:51

Ursus C-360, problem z WOM z tego co pamiętam musisz wyjąc jeszcze długi wałek, tuleja powinna wyjść do dołu

#477 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 07 lipiec 2014 - 17:23

Ursus C-360, problem z WOM Wajcha od wom całkiem w dół i sama wypadnie.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#478 Share trigo

trigo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 08:10

Ursus C-360, problem z WOM wymiana tuleji zrobione, wałek duży nie wyjmowany, trzeba było w komorze sprzęgła odkręcić dekielek i pchnąć wałek w styłu przez tuleję rurką w kierunku silnika, dopiero wtedy zrobiło się miejsce na wyjęcie tulei.

#479 Share KrzysztofMech5

KrzysztofMech5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 21:23

Ursus C-360, problem z WOM oczywiscie ze się da najlepiej jagbys odkręcił na początek 4 sróby(będą to10 na 17 klucz)wyciągnij tą pokrywe (mozesz ewentualnie potem zmienic zimering w tej obudowie) a następnie wyjmnij wałek 2 WOM ten co wychodzi z tyłu on tam powiinien ręką pujsc jezeli go pociągniesz i potem odkręc ten korpus i wymien uszczelke i zabierz się do składania
:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share FaFiK360

FaFiK360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 22:23

Ursus C-360, problem z WOM Witam.
Mam problem z napędem pompy w c360.
Podczas podnoszenia maszyn zaczyna rzęzić napęd pompy podnośnik staje, a wom nadal się kręci.
Rozebrałem z tatą talerz z pompą wymieniłem zębatkę napędu pompy (była starta od strony wewnętrznej), wszedłem pod ciągnik aby wytrzeć olej i odtłuścić miejsce na silikon.
Przypadkiem zauważyłem że wodzik wraz z tuleją rusza się w przód i tył o 1cm, szyna wodzika jest zabezpieczona i nie rusza się.
Złożyłem ciągnik, zalałem olejem.
Podczas podnoszenia kosiarki rotacyjnej, znów to samo.
Czy możliwe jest że wodzik się odkręcił od szyny, i tuleja spada z zębatki napędu pompy?

Edytowany przez FaFiK360, 17 lipiec 2014 - 22:28.

Dzik 21 (1972) 3 właściciel

Ursus C360 3P (1987) 1 właściciel