Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360, problem z WOM

569 odpowiedzi na ten temat

#441 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 luty 2014 - 19:59

Ursus C-360, problem z WOM ok dzięki temat zamknięty :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360, problem z WOM Dzisiaj, 21:47
  •  

#442 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 05 marzec 2014 - 18:33

Ursus C-360, problem z WOM Jest dużo pytań jak używać podnośnika bez WOM w c 360. Ja mam 3p i jak jadę z opryskiwaczem to po prostu po zalaniu podnoszę go do góry, wyłączam całkiem pompę i ruszam w drogę.Pompa trzyma bardzo dobrze.. Chyba że pompa nie jest w stanie utrzymać ciężaru i opada, to jest problem,ale to już chyba wada techniczna.

#443 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 11 marzec 2014 - 19:11

Jest dużo pytań jak używać podnośnika bez WOM w c 360. Ja mam 3p i jak jadę z opryskiwaczem to po prostu po zalaniu podnoszę go do góry, wyłączam całkiem pompę i ruszam w drogę.Pompa trzyma bardzo dobrze.. Chyba że pompa nie jest w stanie utrzymać ciężaru i opada, to jest problem,ale to już chyba wada techniczna.

Pompa trzyma bardzo dobrze? od kiedy to pompa jest od utrzymania ciężaru na tuzie? wada techniczna?
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#444 Share Tdmax

Tdmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 08:33

Ursus C-360, problem z WOM W moim przypadku objechany był frez na przednim wałku, co idzie przez skrzynie: http://topagra.eu/ur...kompletne-1.php numer wałka w katalogu na podanej stronie to 28 ( z początku myślałem że to będą wewnętrzny frezy objechane na tulei 51).
Co do naprawy:
1. Rozjechałem miedzy silnikiem a skrzynią, i tam odkręciłem pokrywkę( w katalogu 21) i zdjąłem zabezpieczenie
2. Potem wyjąłem pompa ( zaczep dolny obowiązkowo)
3. Podnośniki wraz z cała kopuła i wałek wom
4. Górna pokrywa od skrzyni ( przydaje się bo przy włożeniu nowego wałka trzeba trafić w koło obrotów niezależnych (27)
Przy okazji włożyłem tylni wodzik i tuleje miedzy rozdzielaczem a blokiem.

Zdjęcie wałka : http://images.kangoo...60_46619020.jpg

Mam nadzieje że komuś się przyda. Pozdrawiam

#445 Share rzaremba

rzaremba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 21:39

Ursus C-360, problem z WOM Witam, mam problem. Byłem dziś z wujkiem oglądać C-360. Niby wszystko ładnie i w ogóle ale ma jeden mankament coś chrobocze po włączeniu napędu WOM. Właściciel dokładnie nie wie co to jest mówi że trza by rozebrać i zobaczyć. WOM i pompa pracuje normalnie, nie jest to na pewno spowodowane uszkodzeniem tarczy sprzęgłowej ponieważ te odgłosy słychać ze skrzyni/tylnego mostu. Przy najbliższej okazji postaramy się zrzucić górny dekiel ale w razie innego uszkodzenia czego się mogę spodziewać ?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

#446 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 22:00

Ursus C-360, problem z WOM myślę ze wałek 2 stopnia i koło wom. to często siada.|Pozdrawiam

#447 Share rzaremba

rzaremba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 22:02

Ursus C-360, problem z WOM A będę w stanie zdiagnozować cokolwiek po odkręceniu dekla?

#448 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 08:42

Ursus C-360, problem z WOM tak wałek i koło będzie w tedy widać

#449 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 24 marzec 2014 - 19:11

Ursus C-360, problem z WOM Jak po włączeniu wom to raczej napęd pompy bo wałek drugiego stopnia i koło wom duże kręci się cały czas.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#450 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 19:32

Ursus C-360, problem z WOM A no. SprawdX czy wali jak włączysz napęd wom zależny. I tak samo napęd pompy zależny. Może pomoże to coś ustalić a jeśli nie to zdejmij talerz z pompą. Najczęściej siada jej napęd.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 23:15

Jak po włączeniu wom to raczej napęd pompy bo wałek drugiego stopnia i koło wom duże kręci się cały czas.

wałek 2 stopnia i koło wom jest zazębione tylko i wyłącznie kiedy wom jest włączony z wyjątkiem womu zależnego od biegów.wałek 2 stopnia kręci sie cały czas ale chałasował będzie tylko podczas zazębienia. koło wom duze nie kręci sie cały czas tylko kiedy wom jest włączony.

Edytowany przez danielj001, 24 marzec 2014 - 23:17.

#452 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 09:57

Ursus C-360, problem z WOM A no tak rzeczywiście.Bo są widełki na przodzie skrzyni.
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#453 Share chrap17

chrap17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 20:39

Ursus C-360, problem z WOM Witam i dzieki za odpowiedz, wymieniłem juz dawno ten wałek o którym mowisz czyli nr 28, przy tym wymieniłem i ten drugi nr 30 ale to nic nie pomaga, wałek 28 był troche obcięty frez ale założyłem nowe wałki i jest to samo.nie wiem co jeszcze wymienic.

po wyjęciu pokrywki z tylu od womu widoczny jest slad jakby wałek sie cofał do tylu a po wciśnięciu sprzegła wraca do swojego miejsca i przez chwile jest ok aż do zgrzytu i tak wkółko.

#454 Share chrap17

chrap17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 20:45

Ursus C-360, problem z WOM Witam powtarzam temat bo nie wiem co mojemu ursusowi dalej jest
w moim ursusie 360 podczas prasowania wyłączył sie wałek wom dziwnym zgrzytem po wciśnieciu sprzegła jest ok przez pare chwil i problem znów sie powtarza teraz także bez żadnego sprzętu, zatrzask listwy nowy, tulej z wałkiem także ok i sprzegło oby 2 stopnie tez jest dobrze. aproblem nadal jest, nie mam pojęcia co mam już robić. dieki wszystkim za odp

zatrzaski nowe
wałek długi i tuleja nowe

#455 Share daryjusz10

daryjusz10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 21:16

Ursus C-360, problem z WOM Jeśli założyłeś już taki temat to musisz czekać aż tam ci ktoś odpowie...
Jeśli pomogłem klikaj w zieloną strzałkę obok mojego posta :)

#456 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 10 kwiecień 2014 - 06:04

Ursus C-360, problem z WOM Czeka cię wymiana trybu od wom z przodu skrzyni , miałem tak samo.

#457 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 10 kwiecień 2014 - 07:56

Ursus C-360, problem z WOM odkrec z tylu dekielrk id walka womu ten przez ktorego przechodzi oczywiscie trzeba upuscic oleju ewenualnie stanac z dobrej gorki zeby przod byl nisko a teraz szczegoly moze bys tak ze wyskoczyl seger za lozyska i walek sie poprostu odsowa tak bylo u mnie przy ladowaczu szarpalo szarpalo i wyskoczyl zalozylem nowe segery i pop sprawie
zetor team
ZIELONA STRZALKA

#458 Share chrap17

chrap17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 20:36

Ursus C-360, problem z WOM Jak odkręciłem pompe hydrauliczną to właśnie ten wałek się cofa i zaczyna zgrzytać a tu właśnie mam wyderte w obudowie, co to może być? jakikeś propozycje naprawy??

??

http://www.fotosik.p...0406c91ef0.html

#459 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 08:02

Ursus C-360, problem z WOM Wałek długi wom do wymiany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share Bakik125

Bakik125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwiem, posiadam 20ha gospodarstwo oraz hoduję bydło opasowe, zapraszam również na mój kanał na YT

https://www.youtube.com/channel/UCd-j4rFWcjxB6peckv0rCoA

Napisany 21 kwiecień 2014 - 19:42

Ursus C-360, problem z WOM Wałek drugiego stopnia, miałem to samo w żniwa też w prasie.