Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360, problem z WOM

569 odpowiedzi na ten temat

#361 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 20:00

Ursus C-360, problem z WOM A wyciągałeś wałek z tyłu może on jest już na zębach wydarty i zgrzyta i tuleją też jak będzie wydarta też będzie zgrzytać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360, problem z WOM Dzisiaj, 09:26
  •  

#362 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 23:49

Ursus C-360, problem z WOM Witam
@zbych1232 Zobacz czy wpust nie jest czasem ścięty na tej ośce co napędza pompę. Jak to jest dobre to podejrzewam że zużył się wielowypust na którymś z wałków od WOM u. Przeczytaj mój post stronę wcześniej napisałem co u mnie było przyczyną. Sprawdź też czy czasem widełki nie są luźne lub skrzywione i może nie przesuwają jak potrzeba. Ogólnie bez rozebrania wiele nie stwierdzisz trzeba rozebrać po kolei i sprawdzać gdzie tkwi przyczyna.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#363 Share zbych1232

zbych1232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 12:21

Ursus C-360, problem z WOM dzieki za odpowiedzi wałek tylny już wyjołem i pokrywe od pompy też(na dole) i wychodzi że wsztsko jest w pożadku. widełki wymieniałem 2 miesace temu jak zmieniałem cały podnośnik bo był dostem. mam zamiar dziś wyjąć cały wałek wom i go sprawdzić. a czy da się go wyjąć bez zdejmowania pokrywy górnej (plecaka) aby zdjąćwidełki prosze o odpowiedz.

#364 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 15:23

Ursus C-360, problem z WOM Żeby zdjąć widełki to musisz zdjąć plecak czyli podnośnik.

#365 Share zbych1232

zbych1232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 15:28

Ursus C-360, problem z WOM no tak aby zdjac widelki musze zdjac plecak ale czy bez wyjmowania widelek da sie wyjac caly walek wom (wszystkie trzy czesci)
prosze o odpowiedz oraz cz bez rozkrecania go na pol tez sie da go wyjac

#366 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 16:33

Ursus C-360, problem z WOM Aby wymontować cały napęd WOM trzeba odkręcić dekiel pompy ,skrzyni podnośnik i rozpołowić na sprzęgle

#367 Share zbych1232

zbych1232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 18:03

Ursus C-360, problem z WOM dzieki za odpowiedz bo dzis odrecilem pompe, zdiolem podnosnik, i wyjolem lawek ztylu oraz odrecilem te dekle na dole ciagnika i wysuwaja mi sie tw walki o jakies 1,5 do 2mm i dalej nie chca isc zobaczylem w katalogu ze jest mam pierscien sprezynowy ktory to zabezpiecz wiec w poniedzialek go rozpolowie. dzieki za odpowiedz mysle ze jak wymienie walki problem zniknie . dzieki za pomoc

#368 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 18:27

Ursus C-360, problem z WOM nie parę lat temu przy prasie ścięło frez na kocu wałka , wymieniłem wszystko od sprzęgła do tylnego wałka do tej pory mam spokój

#369 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 19:03

Ursus C-360, problem z WOM @zbych1232,jakbyś czytał uważnie co napisałem na poprzedniej stronie to wiedział byś ,że wymiana tych wałków jest możliwa bez rozpoławiania ciągnika. Chyba ,że nie robi Ci to różnicy lub przy okazji sprzęgło zrobisz to rozpoławiaj. Wyjmij jeszcze widełki z tyłu. Jak masz to wszystko porozkręcane to przyjrzyj się w pierwszą klapkę od spodu ,jest tam duży tryb który odsuwasz na maksa w tył i widzisz pokrywę przednią i łożysko . Wyjmujesz pierścień segera i przesuwasz ten tryb z powrotem do przodu. Za trybem zakładasz na ten wałek opaskę zaciskową (taką jak do węży) i skręcasz ją do oporu. Bierzesz mocny śrubokręt,łyżkę do opon lub cokolwiek co tam wejdzie i wkładasz od przodu tryba i zapierając o obudowę skrzyni wypychasz do tyłu. Wyjdzie wałek z łożyskiem.odkręcasz te opaskę Zdejmujesz seger z wałka i wypychasz łyżką wałek z łożyska podkładasz odpowiednio jakieś dystanse klocki drewniane itp. abyś mógł wypchnąć łożysko. Wałek wychodzi do tyłu. Montaż w odwrotnej kolejności (nie zapomnij włożyć wszystkich segerów przy montażu). Dla ułatwienia zobacz sobie kilka zdjęć jak to wygląda. http://www.fmix.pl/s...ursus-c360.html

#370 Share zbych1232

zbych1232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 20:49

Ursus C-360, problem z WOM dzieki ci za fatyge Radekk jutro wszyko powinno pójść już bez problemu jak by coś to bede jeszcze piszał

dzieki ci za fatyge Radekk jutro wszyko powinno pójść już bez problemu jak by coś to bede jeszcze piszał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 30 grudzień 2012 - 21:28

Ursus C-360, problem z WOM A tuleje napędu pompy to można wymienić bez rozpoławiania?Bo mi jeden mówił że nie...
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#372 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 21:35

Ursus C-360, problem z WOM da się wyjąc

#373 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 22:05

Ursus C-360, problem z WOM a co muszę rozebrać w tylnym moście??
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#374 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 23:42

Ursus C-360, problem z WOM @locke Aby wymienić tuleję napędu pompy trzeba wyjąć wałek od tyłu, odkręcić dekiel z pompą oleju,zdjąć plecak ,odkręcić widełki i przesunąć do tyłu całą tuleję ,powinna wyjść i wyciągasz ją od dołu.

#375 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 21:04

Ursus C-360, problem z WOM A to dzięki za odpowiedź :)

#376 Share zbych1232

zbych1232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 18:33

Ursus C-360, problem z WOM witam mam nadal problem z podnosnikei. wymieniłem przy pompie zawór bezpieczeństaw,wyczyściłem filtr, wimieniłem pierszy wałek wom i tuleje napędu pompy, a cały plecak dwa miesiące temu i nadal wolno podnosi ale jest troche lepiej niż wcześniej.Dodam jeszce że gdy odpale ciągnik to dwa,trzy razy dobrze podnosi a potem powolo. gdzy go zgase i znowu odpale to tak samo kilka razy dobrze podnosi a pózniej znowu polwoli.Peosze o szybką pomoc!!!

#377 Share endriu123

endriu123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 luty 2013 - 22:15

Ursus C-360, problem z WOM Witam mam problem z WOMem po załączeniu wałka jest hurgot, wymieniłem tarcze drugiego stopnia wałek i duży tryb od WOMu i nadal jest to samo jak przed wymianą tego wszystkiego może mi ktoś doradzi co może być nie tak.

Edytowany przez milanreal1, 18 luty 2013 - 23:01.
caps lock

#378 Share mar56cin

mar56cin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 18 luty 2013 - 22:26

Ursus C-360, problem z WOM A gdzie Dokladnie wydobywa sie dziwiek?:) Jezeli tam masz dobrze zlozone, to zostaje zdjecie podnosnika, i zobacz czy widelki sa cale czy sa dobrze przykrecone. i ogolnie ta cala tuleje napedu pompy:) pozdrawiam

#379 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 18 luty 2013 - 22:30

Ursus C-360, problem z WOM Masz do wymiany wałek wom i tuleję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 luty 2013 - 22:35

Ursus C-360, problem z WOM I do przepisania post bez użycia dużych liter(caps lopck-a).