Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360, problem z WOM

569 odpowiedzi na ten temat

#301 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 20:40

Ursus C-360, problem z WOM Tylko że w zetorze (w 60-ce zresztą też) to napęd pompy wspomagania. Ma mniejszy wydatek i pracuje na niższym max. ciśnieniu. Do podnośnika się nie nada.

Edytowany przez seweryn20, 19 grudzień 2012 - 20:41.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360, problem z WOM Dzisiaj, 11:42
  •  

#302 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 20:45

Ursus C-360, problem z WOM Chyba źle mnie zrozumiałeś @seweryn20, w zetorze dźwignię wałka bierzesz w niższe położenie i wtedy podnośnik normalnie działa a wałek nie pracuje.

#303 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 20:52

Ursus C-360, problem z WOM Dobrze zrozumiałem. Piszecie o pompie napędzanej z wałka rozrządu lub wału korbowego Znaczy Radek napisał. W zetorze pompę można włączyć niezależnie od wałka. A co do przeróbki samego przełączania pompy/wałka to gdzieś było o tym. Ale jednoznacznie nie wiadomo czy się da i czy ktoś to zrobił.

Edytowany przez seweryn20, 19 grudzień 2012 - 20:53.

KPK Kumurun Team

#304 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 20:57

Ursus C-360, problem z WOM w zetorach podnośnik działa bez wałka ponieważ wałek jest załączany za pompą a nie jak w c360 przed

seweryn@ właśnie o tym pisze
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#305 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:00

Ursus C-360, problem z WOM No napisałeś o podłączeniu pompy jak w ostrówku(dwa sposoby) Marioboss z tego co pisze chciał by tak mieć od podnośnika. Tak wnioskuję z postu. Sprostowałem że oryginalnie jest to tylko hydraulika wspomagania. Grunt że wiemy o co chodzi.
KPK Kumurun Team

#306 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:05

Ursus C-360, problem z WOM No właśnie się nie zrozumieliśmy bo ja mam pompę hydrauliczną tak jak c 360 zamontowaną. Zgodzę się że były modele z zamontowaną przy silniku ale ja mam jak w c 360 w tylnej części skrzyni biegów i można włączyć pracującą niezależnie od WOM. Zetory 7211 miały tak samo

#307 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:22

Ursus C-360, problem z WOM No,mi właśnie chodziło o zamontowanie pompy hydraulicznej od podnośnika z przodu silnika.Po prostu żeby ją zabrać spod spodu,z pokrywy pod mostem i zamontować przy silniku,na wierzchu.Wtedy prowadzimy tylko gruby wąż zasilający z mostu przez filtr i z pompy do podnośnika wąż ciśnieniowy lub rurę.Wtedy od razu po uruchomieniu silnika pompa by pracowała normalnie bez konieczności włączania wałka.Poza tym dostęp do niej był by lepszy i można by się tez pokusić o zrobienie osobnego zbiornika na olej do pompy,oczywiście po odpowiednim zmodyfikowaniu powrotu oleju z podnośnika,który jak wiemy wraca do mostu.Trudne by to było,ale wykonalne.Mielibyśmy przynajmniej czysty olej,bez opiłków ze skrzyni biegów i mostu.Wszyscy wiemy jak gówniane jest rozwiązanie w 60-ce,ze mamy wspólny olej w moście,skrzyni i podnośniku,a to nie jest za dobre.
Teraz jak by ktoś mi mógł wyjaśnić czytelnie,czy napęd pompy może być na pasek klinowy,jak pompa wspomagania np. w samochodach,czy tez ze względu na obciążenie przy pracy napęd musi być realizowany poprzez koła zębate,czy też np. taki wałek napędzany z koła pasowego,jak przy tych wspomaganiach z allegro.W zetorach są inne dekle,to fakt,maja wyjście na pompę wspomagania z przodu silnika,a na dole pod sprężarka są bodajże właśnie pompy od podnośnika.

#308 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:28

Ursus C-360, problem z WOM Zetory mniejszej serii maja pompę podnośnika tak samo jak 60-ka w tylnym moście na talerzu. Pod sprężarka jest pompa wspomagania. Nie wiem czy napęd pompy podnośnika z wału się sprawdzi. jest tam taki mały biedny klinek a sama ścianka koła pasowego w tym miejscu też nie poraża solidnością. Może za nakrętkę... Trudno powiedzieć czy by to uciągło.
KPK Kumurun Team

#309 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:35

Ursus C-360, problem z WOM na pasek jest nie za bardzo ponieważ przy większym obciążeniu będzie się po prostu ślizgał, w samochodach tak chodzi bo taka pompa nie wytwarza takiego ciśnienia a poza tym najczęściej jest stosowany pasek wielo klinowy, sam wiesz że jak ciągnik chodzi na niskich obrotach a hydraulika ma ciężko to słychać że silnik to odczuwa więc taka pompa potrzebuje znacznej siły której jeden pasek klinowy nie przeniesie

seweryn@ poszukaj to znajdziesz że niektórzy tak montują pompy i im chodzi a poza tym z wałkiem musisz kupić koło pasowe które jest wzmocnione i posiada mocowania do przykręcenia tego właśnie wałka
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#310 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:41

Ursus C-360, problem z WOM Na pewno są w nim otwory do przykręcenia flanszy z kardanem ale czy ono jest wzmocnione? Klin na pewno nie jest większy bo musiał by w wale też być inny, ścianka trudno powiedzieć. W odrzutniku się nie zmieści z grubszą a koło do pokrywki z uszczelniaczem też nie poraża solidnością. Montują tak pompy ale do wspomagania a tam na bank wystarczy bo ciśnienie mniejsze ale podnośnik to bym się obawia.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:42

Ursus C-360, problem z WOM Czyli d*pa?Patent jak w ostrówku odpada chyba raczej,bo chyba pompa nie mogła by być tak wysoko?
http://www.sklepdlar...028/produkt.htm
Najsensowniejszy by był napęd z koła na tym wałku.Pomyśli się może kiedyś coś.A może ktoś coś takiego ma,lub w tym stylu?Pochwalcie się.

#312 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:49

Ursus C-360, problem z WOM W bizonie pompa jest zasilana na paski klinowe a wydajność nie jest wcale taka mała bo pewnie ok 40 l ale są to szerokie paski i takiego koła pasowego na pewno nie zmieścisz w C360. Ja przy swojej mniładowarce którą sam buduję zrobiłem napęd na łańcuszek. silnik jest tam od Avii, z podwójnego koła pasowego które napędza pompę wodną i wentylator jeden rowek splanowałem na tokarce, z koła zębatego wyciąłem środek też na tokarce a zewnętrzny wieniec zębaty na wcisk wbiłem na koło i przyspawałem, potem połączyłem napęd łańcuszkiem do koła zębatego osadzonego niżej na ułożyskowanym wałeczku i z wałka napęd na pompę. Do wymiany paska trzeba będzie zdejmować łańcuszek tylko. W fazie testów ok a na dłuższą metę się okaże :)

#313 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:49

Ursus C-360, problem z WOM poszukaj sobie na forum bo widziałem kiedyś kilka fotek z zamontowaną pompą właśnie z napędem z koła pasowego i wtedy zapytaj się tych użytkowników jak to działa i czy wytrzymuje

#314 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:51

Ursus C-360, problem z WOM No właśnie. Trzeba by poszukać czy ktoś coś takiego robi. Na chwilę obecną według mnie ciężko ale może.....
KPK Kumurun Team

#315 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 15:55

Ursus C-360, problem z WOM Można zrobić napęd jak w ostrówku

#316 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 17:19

Ursus C-360, problem z WOM czemu nie jest zalecane włączanie wałka na 5. biegu na zależnym od biegów ? Pytam bo w tym roku tak kopaliśmy buraki szło pięknie, a nie chciałbym niczego uszkodzić. Dodam że praca była na niedużych obrotach rzędy 1200-1400.

#317 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 17:25

Ursus C-360, problem z WOM Nie wałka tylko pompy oleju. Na piątym biegu pracuje na niebezpiecznych dla siebie obrotach.

Edytowany przez seweryn20, 20 grudzień 2012 - 17:26.

KPK Kumurun Team

#318 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 18:18

Ursus C-360, problem z WOM Dzisiaj przyglądałem się jak to jest w zetorze u kolegi,on ma tego 3-cylindrowego z napędem, 5340 chyba czy tam jaki.No i jak mówiłem,tam z przodu na deklu jest pompa wspomagania,jak w ostrówkach,a pod sprężarka od strony silnika jest pompa hydrauliczna,tylko ze ona jest inna niż w 60-ce,bo wygląda raczej jak ta od cyklopa.gadałem z nim chwile i stwierdził,że napęd na pasku może by i zdał egzamin,ale musiało by być dobre przełożenie,znaczy koło napędzające mniejsze niż to napędzane,albo po prostu 2 duże,żeby obroty się wyrównywały.
Widać nawet na tej fotce,tylko ten jest nowszy,z okrągłą maską
http://zdjecia.autog...68216060711.jpg

#319 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 18:46

Ursus C-360, problem z WOM Ja miałem na myśli napęd taki jak ma gówna pompa w ostrówku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 18:50

Ursus C-360, problem z WOM A główna pompa w ostrówku nie jest czasem z tyłu na womie?
Bardzo fajny patent w zetorze. 5340 ma cztery cylindry tak za pamięci. Wygląda jak by przednia pokrywa była tak zrobiona że jest dodatkowe miejsce na pompę.
KPK Kumurun Team