Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360, problem z WOM

569 odpowiedzi na ten temat

#281 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 08:40

Ursus C-360, problem z WOM <p>

koło wałka sprzęgłowego ma lekko scięte krawędzie zębów ale zazebia się idealnie z kołem obrotów niezależnych ( pełen styk zębów)

Nie dziw się skoro zdjełeś pokrywę,wajcha ma dalsze przełożenia przez brak śrub ustalających dlatego ci zazębia idealnie,listwa od WOM ma głebokie rowki(przy zmianie przełożeń wycięcia muszą zgadzać się z pozostałymi listwami)wystarczy 0,5cm i nie będzie zazębiania (zgięty widelec)

Edytowany przez Alamo, 22 sierpień 2012 - 08:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360, problem z WOM Dzisiaj, 07:46
  •  

#282 Share cober

cober

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 19:40

Ursus C-360, problem z WOM Alamo słychać zgrzytanie (oraz brak napędu WOM na niezależnych) występuje nawet jeśli koło niezalezne i koło na wałku sprzęgła zazebiają sie idealnie. Sprawdziłem patrząc w dolne okienko. Nie mam teraz czasu na zabawe z tym. Umowiłem mechanika pierwszy raz w zyciu ;p

Wydaje mi się że to tuleją napędu pompy

#283 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 21:37

Ursus C-360, problem z WOM Miałem podobny problem,przyczyną okazało się zużycie wielowypustu(frezu) na łączeniu wałków WOMu. Są to dwa wałki i tuleja przesuwna pompy obydwa wałki zazębia. Z tym ,że od razu mi to nie siadło wałek zgrzytał i zatrzymywał się pod dużym obciążeniem i długo nie trwało i przestał chodzić całkiem. dodam że cały komplet tych wałków można wymienić bez rozpoławiania ciągnika. Wymieniłem cały komplet kilka lat temu u siebie i na razie mam spokój.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#284 Share cober

cober

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 19:04

Ursus C-360, problem z WOM okazało sie że to tylko tarcza sprzegłowa... przez okienko nie było nic widac. W tarczy scieły się frezy

#285 Share jarek11144

jarek11144

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 15:33

Ursus C-360, problem z WOM Witam, cieknie mi olej z wom-u. Podejrzewam że jest to wina uszczelniacza. Czy dało by się wymienić go bez wyjmowania całego wałka ? Oczywiście chodzi o c-360.

#286 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 13 wrzesień 2012 - 15:49

Ursus C-360, problem z WOM Musisz zdjąć zaczepy i tą przystawkę od womu i postawić ciągnik na górce przodem do dołu.I tam chyba trzeba będzie odkręcić dekiel po skrzynią.Robiłem to kiedyś,ale nie pamiętam dokładnie.Ale jak dasz radę stary wyciągnąć z tej przystawki to obejdzie się bez tego.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#287 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 16:28

Ursus C-360, problem z WOM Przecież to tak stawiasz go na górce odkręcasz z tyłu pod przystawką taki dekiel do niego przykręcasz przystawkę na 4 albo 6 śrub już nie pamietam i ściągasz go z wałka wybijasz stary wbijasz nowy i skręcasz i już nie musisz żadnego dekla pod mostem czy skrzynią odkręcasz tylko ten dekielek co jest na wałku wom

#288 Share ursusOSTROPA

ursusOSTROPA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 17:06

Ursus C-360, problem z WOM Witam. Gdy wyłącze wałek w ciągniku, to automatycznie nie można podnieść podnośnika, a gdy włącze to podnośnik dzwiga normalnie. Co można zrobić żeby Wałek był wyłączony, a podnośnik żeby dźwigał ? :) c-360 mam pierwszy tydzień i nie znam sie zbyt na jej obsłudze :)

#289 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2012 - 17:27

Ursus C-360, problem z WOM Bo w tym ciągniku tak jest, że wałek działa tylko z pompą.

#290 Share Michalc355

Michalc355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 17:28

Ursus C-360, problem z WOM Z tego co wiem po włączeniu dźwigni od wałka włącza się pompa która napędza wałek i podnośnik, nie da się zrobić tak żeby jedno z nich pracowało

Edytowany przez Michalc355, 19 grudzień 2012 - 17:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 17:47

Ursus C-360, problem z WOM w c360 jest tak że gdy włączysz wałek to zostaje jednocześnie włączona pompa hydrauliczna, a gdy go wyłączysz pompa przestaje działać, nie da się oddzielnie włączyć pompy hydraulicznej i wałka, jest to główna wada, w razie pytań pisz bo sam posiadam c360 i nie raz go naprawiałem to już wiem jak jest wszystko zrobione
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#292 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2012 - 17:47

Ursus C-360, problem z WOM Wyłączony wałek i działającą hydraulikę ( podnośnik) możesz mieć tylko przy napędzie pompy hydraulicznej zależnym od skrzyni - dźwignia wałka jest w położeniu maksymalnie do tyłu. Podnośnik wtedy działa tylko w czasie jazdy (czyt. włączonym biegu ;) ). Instrukcja nie pozwala na napęd pompy przez 5 bieg :)
Podnośnik bez wałka na postoju będzie działał przy włączonym biegu i dźwigni reduktora w położeniu neutralnym.

#293 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2012 - 17:53

Ursus C-360, problem z WOM To wszystko, to są rozwiązania awaryjne, ogólnie nie ma opcji oddzielnego działania i tyle.

#294 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 18:25

Ursus C-360, problem z WOM pawel@ opisujesz mu jak włączyć pompę przez skrzynię jak on się pyta tylko czy można włączyć pompę bez włączania wałka
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#295 Share bercik1995

bercik1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 18:39

Ursus C-360, problem z WOM nie da się podnieść bez włączonego wałka :P

#296 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2012 - 18:50

Ursus C-360, problem z WOM

pawel@ opisujesz mu jak włączyć pompę przez skrzynię jak on się pyta tylko czy można włączyć pompę bez włączania wałka

@radek - właśnie tak można włączyć pompę bez włączania wałka - napęd pompy hydraulicznej masz przez skrzynię a wałek się nie kręci

#297 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 19:21

Ursus C-360, problem z WOM przez skrzynię to ja używam tylko do foliarki a tak to jest bardzo niewygodne

#298 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 19 grudzień 2012 - 19:23

Ursus C-360, problem z WOM Koledze raczej nie o to chodziło.A ten sposób jest awaryjny,na wypadek awarii walka itp. sam tak nieraz jeżdżę,ale to jest dosyć kłopotliwe,bo na postoju nie podniesiemy narzędzia bez przestawienia dźwigni reduktora w położenie luzu i wbicia biegu.Poza tym,nie jest wskazany napęd pompy ze wstecznego,tak samo z 5-go biegu.trzeba by za każdym razem wajchować dźwigniami,bez sensu.Ale na 5 ładnie idzie w górę,jak po viagrze.Ogólnie,to myślał ktoś o przeróbce polegającej na zamontowaniu pompy hydraulicznej przy silniku,jak w zetorach?To jest bardzo fajny patent i wtedy już napewno nie trzeba włączać wałka do napędu pompy.Tylko pytanie jak napędzić ta pompę.W zetorach napęd jest poprzez koła zębate,a w 60-ce by trzeba było się bawić w przeróbki.I stąd moje pytanie,czy musi to być na kołach zębatych,łańcuchu itp,czy da radę uciągnąć pasek klinowy?Bo wiadomo,że to spore ciśnienie i może się ślizgać.To nie wspomaganie

#299 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 19:50

Ursus C-360, problem z WOM nie ma problemu z założeniem pompy przy silniku, napęd bierzesz od koła pasowego przez wałek (http://www.sklepdlar.../m__019_A82.jpg byś musiał kupić koło pasowe i taki wałek i od ostrówka też podobno pasuje i jest mocniejszy) , a jeśli byś chciał przez koła zębate to byś musiał cały przednią pokrywę wymienić (http://www.sklepdlar.../m__085_A56.jpg)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 20:28

Ursus C-360, problem z WOM a ciekawe czy nie dałoby rady przerobić tego tak jak jest w Zetorach 5340? czy też w 7211 bo to to samo. może ktoś więcej wie w tym temacie? w C 360 tak jak już koledzy wyżej napisali takowej możliwości w C 360 nie ma.