Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360, problem z WOM

569 odpowiedzi na ten temat

#221 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 11:57

Ursus C-360, problem z WOM Wiem ,ale Ty pojawiłeś sie dzisiaj pierwszy :lol:
Wiem ,ze jak kiedys robiliśmy skrzynie to nie można było dostac i woziliśmy do przetaczania

Edytowany przez antonio86, 13 czerwiec 2011 - 11:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360, problem z WOM Dzisiaj, 15:47
  •  

#222 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 czerwiec 2011 - 13:55

Ursus C-360, problem z WOM Taki wałek kosztuje 170 zł. napisałem Ci na PW gdzie są.
http://instrukcja.pl...e_720558429.jpg

Edytowany przez MAT912, 13 czerwiec 2011 - 15:22.

#223 Share Turbo1014x

Turbo1014x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 16:26

Ursus C-360, problem z WOM Witam, posiadam ciągnik c-360 3p i od pewnego czasu borykam się z takim problem. Jechalem kiedyś z prasą i w pewnym momencie wałek się zatrzymał i bylo słychąć straszny zgrzyt, nacisnełem sprzęgło, po chwili puściłem i bylo normalnie. Po tej sytuacji zdarzylo się to z pare razy, więc postanowiliśmy z ojcem rozebrać ciągnik i zajżeć co jest nie tak. Wymieniliśmy pare elementów, ale nic nie wyglądało na aż bardzo zniszczone. Złożyliśmy i przez 3 tygodnie było dobrze. Wczoraj znowu się zaczeło tak robić. Wiecie co może być przyczyna, z góry dzięki za pomoc.

#224 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 23:23

Ursus C-360, problem z WOM Sprawdź czy ten zatrzask ci się nie rozkręcił:
http://www.sklep-gre...oducts_id/20580
czasami się zdarza (że jak się nogą załancza napęd wałka) to się krzywi ta dźwignia:
http://www.sklep-gre...oducts_id/20579
a czasami z biegiem upływu czasu poprostu zużywa się rowek na wodziku , zaokrągla sie poprostu i zatrzask łatwiej wyskakuje, czyli wodzik wymiana lub jeżeli nie ma luzu w prowadnicy nadspawać i oszlifować , ale do tego trzeba mieć wprawę.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#225 Share 1991piotrek1991

1991piotrek1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 15:45

Ursus C-360, problem z WOM ja mam takie pytanie...dziś jak robiłem c-360+glebogryzarka w pewnym momencie wom nie miał siły napędzać glebogryzarki...starsznie zaczeło coś wyć jakby w skrzyni. Dodam że nie można wyłączyć wałka wom, dźwignia włączająca lata od góry do dołu bez wciśniętego pedąału sprzęgła..czy to poszło sprzęgło czy może pompa?

#226 Share marian150

marian150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 06:46

Ursus C-360, problem z WOM Witam mam pytanie odnośnie dżwigni WOM w ursusie C360 mianowicie gdy wczoraj po zakończeniu koszenia łąki wyłączyłem WOM, dzisiaj chciałem go włączyć ale okazało sie że nie moge poniewż dziwignia od WOM sie zablokowała i tu mam pytanie co mogło to spowodować i co mogę zrobić by usunąć tą usterke.Prosze o pomoc

Edytowany przez marian150, 21 sierpień 2011 - 06:51.

#227 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 07:00

Ursus C-360, problem z WOM Najlepiej jak byś zdjął górny dekiel,wtedy wszystko zobaczysz.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#228 Share kaskader

kaskader

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 07:35

Ursus C-360, problem z WOM odkrec zatrzask WOM w pokrywie skrzyni i zobacz czy uda sie dżwignie WOM poruszyc

#229 Share marian150

marian150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 11:47

Ursus C-360, problem z WOM Już udało mi sie naprawić tą usterke dzięki za pomoc

#230 Share TTjarek

TTjarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 sierpień 2011 - 09:57

Ursus C-360, problem z WOM mam taki sam problem jak @Turbo1014x. Też prasowałem nagle wałek stanął i straszny zgrzyt wcisnołem sprzegło i pusiciłem ujechałem z 10m i dalej to samo. Zdjąłem pokrywe i wszystko było na swoim miejscu tryby wszystkie. Co może być przyczyną, wymieniłem tarcze sprzęgłową 2 stopnia ale nic nie pomogło.
Wymieniłem zatrzask wodzików i dźwignie wom, ale nic nie dało dalej zgrzyta.

Edytowany przez TTjarek, 23 sierpień 2011 - 20:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share englander

englander

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, maszyny rolnicze, rolnictwo i fotografii

Napisany 09 październik 2011 - 14:35

Ursus C-360, problem z WOM Polska z Google Translate:

Hi,

Patrzę na zakup 1974 Ursus C-355 w Anglii. Ale WOM został wygięty (!) I tak również olej wycieka z uszczelki.

Kupiłem kilka części do mojego C-335 polskiej firmy "Tramat" i był bardzo zadowolony. Ale oni nie pokazują nowy WOM.

Czy ktoś wie innych części dostawców, którzy mogą mi pomóc? Ja też muszą nową pompę wody do niego. Ponadto szacunkowy koszt tego proszę?

Czy jest to powszechny problem w C-355? Nigdy nie widziałem innego ciągnika z wygiętą WOM w moim życiu!

Próbowałem szukać na forum, ale nie znaleziono żadnych innych odniesień do tego. Dziękuję bardzo za pomoc.

Chris

In original English:

Hi,

I am looking at buying a 1974 Ursus C-355 here in England. But the PTO shaft has been bent(!) and so it also leaks oil from the seal.

I bought some parts for my C-335 from the Polish company 'Tramat' and was very pleased. But they do not show a new PTO shaft.

Does anyone know any other parts suppliers who could help me? I will also need a new water pump for it. Also an estimate of the cost of this please?

Is this a common problem on the C-355? I have never seen another tractor with a bent PTO in my life!

I have tried to search the forum but not found any other references to this. Thank you very much for your help.

Chris

#232 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 09 październik 2011 - 15:13

Ursus C-360, problem z WOM This problem happens quite often in these tractors. Both of those produced in Polandand the countries demokratychne (Communism in Eastern Europe was at that time).Ursus c355 and C360 have the same pto and water pump.Here I have given what they are looking for: http://allegro.pl/li...view=Poka%C5%BC
http://allegro.pl/li...view=Poka%C5%BC
You're welcome. These phrases have typed in the search for allegro need to type in google, if you can not purchase from allegro. Then copy it from there and paste inbrowser then press enter and you will find what you need.

Edytowany przez look19, 09 październik 2011 - 16:21.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#233 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 październik 2011 - 16:32

Ursus C-360, problem z WOM Hej.Części do Ursusa C 355 są w Polsce powszechnie dostępne i stosunkowo niedrogie.Przy zakupie części skorzystaj z oferty sklepów internetowych które prowadzą sprzedaż wysyłkową np :
http://www.sklep-gre...n_description=1
http://www.sklep-gre...n_description=1
http://www.farmexper...rodukt1042.aspx
http://www.farmexper...rodukt5610.aspx
http://shop.techmot....ex/brand/047103
Powodzenia ;)

#234 Share englander

englander

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, maszyny rolnicze, rolnictwo i fotografii

Napisany 10 październik 2011 - 10:17

Ursus C-360, problem z WOM Thank you very much for your help look19 and pawel81 :) I have now agreed to buy the tractor, so I'm now the proud owner of a C-355 to go with my C-335, T-25A and MTZ-82 :D I will email the parts companies and make sure they can send the parts to England, othewise I will be having a holiday to Poland :lol:

Thank you again for your help.

Chris

Dziękuję bardzo za pomoc look19 i pawel81 :) Mam teraz zgodził się kupić ciągnik, więc jestem teraz dumnym właścicielem C-355, aby przejść z mojego C-335, T-25A i MTZ-82 :D I będzie email części firmy i upewnić się, że mogą wysyłać części do Anglii, othewise będę o urlop do Polska :lol:

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Chris

#235 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 25 październik 2011 - 18:39

Ursus C-360, problem z WOM moze cos jest nie teges na połaczeniu wałkow w tylnym moście , sprawdzałeś ??

Opus meum est

#236 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 18:52

Ursus C-360, problem z WOM ja w tym roku miałem bardzo fajną usterkę jak zwykle podczas największych prac...nagle przestał działać wom i podnośnik pierwsza diagnoza sprzęgło 2 stopnia po rozpołowieniu okazało się ze z mechanikiem na daremne rozpołowiliśmy 60tkie... bo śrubka się odkręciła i z wodzika widełki spadły i nie łączyły

#237 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 luty 2012 - 08:59

Ursus C-360, problem z WOM Na 6 stronie pisze takie coś:
normalne obroty wom wunoszą 540 a zależne czyli przez biegi na:
bieg obr/min
1 250,44
2 372,66
3 519,32
4 797,19
5 1331,58
wsteczny 326,89
-------------------------
To są obroty womu ?
I czy taka prędkość jest też na biegach terenowych ?
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#238 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2012 - 10:13

Ursus C-360, problem z WOM Tak, to są obroty zależne wom-u i to niezależnie od ustawienia dźwigni reduktora

#239 Share mlodyrolnik1989

mlodyrolnik1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 luty 2012 - 20:02

Ursus C-360, problem z WOM Mam problem wałkiem WOM w c 360 gdy wcisne sprzegło kręci się i nie idzie wyłączyć, a właczam przy zgaszonym ciągniku, skrzynia działa prawidłowo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 luty 2012 - 20:52

Ursus C-360, problem z WOM dzięki @KRISTOFORn, a jeździ ktoś na tym np przy rotacyjnej na 4 biegu na obrotach zależnych. Mi by to pasowało bo musze gaz w podłoge żeby rotacyjna dobrze cieła i by była oszczędność paliwa. Tylko czy to nie zaszkodzi traktorowi ?
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)