janusz14

Ursus C-360, problem z WOM

Polecane posty

janusz14    1

mam ursusa c-360 i nie wiem coo mi się stało z wom ale nie moge go wyłączyć nawet jak na chama pociągne to dźwigienka ani drgnie ,;/ co może byc powodem tej awarii. jak usunąć tą usterkę;]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

mala pomyłka B) poprostu ktos przy wyłaczaniu za duzo pociagnoł dzwignie do góry i klapa spróbuj nacisnać dzwignie w tym czasie niech ktos zakreci wałkiem z tyłu na wyłaczonym silniku oczywiscie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

pewnie bedziesz musiał rozbierać albo pompe olbo na moscie to klapke zdjąć ale poczekaj spróbuj to co ci mówie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

ja też miałem problem z wom-em i okazało się że tarcz sprzęgłowa poszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

mi tez nie działał wom ani podnosnik a to tylko tarcza sprzegłówa drugiego stopnia poszła <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

u mnie tak było,dobrze sie podsadzic, sprzegło dobrze wcisnąc i z wyczuciem w dół,sprawdzona metoda <_< z biegami sie robi podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Jak by co to można jeszcze tą śrubę przed dzwignią wykręcić i śrubokrętem wodzik na swoje miejsce nastawić(nieraz wcale to nie jest łatwe). Często tak miałem z dzwignią od szosowych i polowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

jesli zawysoko uniesiona dzwignia jest to ta sruba nic sie nie zrobi,chociaz spróbowac można,ale jak nie pójdzie reka to brak pokrywe zdjac raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

niktórzy to jakos dekielek tak podwazaja ale niewiem jak to molziwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Jeśli jest za wysoko uniesiona to da sie to śrubą zrobić. Tylko że to nie jest takie łatwe i więcej z tym ........... niż to wszystko warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

pewnie za wysoko pociagnieta dzwignia i szyna zabardze poszłi teraz nioe mozna wyłączyc a moze weś poprostu poluzuj wodzik a jak nie to pokrywe podwaz i wes ta szyna od wom przezun moze za mocno w któras strone pociągnełeś i przeskoczyła albo jak kolega muwi wodzik wykrec i przestaw u mnie yak czesto było musiałem ślubokretem bo miałem wytartą ta dzwignie w srodku i wszsytko srubokretem robiłem . a jeszce jedno u mnie np. nie mozna było wyłączyc wałka jak na biegu był wciskałem sprzegło biek był włonczony a sprzegło wcisniete i nie mozna było dopiero jak na luz wyzuciłem to wyłączyc dało rade . ja tam sie troche znam ale spytaam ojca bo on to specjalista od c 360 całe zycie na c 360 miał i robił i wszystko sam robił jak sie popsuło a teraz nawet dwie c 360 mamy i c 385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

bez sensu.

Co chwila odczepiać wałek.

Coś konstruktorzy nie po0myśleli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Np opryskiwacz,brona rotacyjna, glebogryzarka itp.

Chyba tylko w C-360 jest takie nieudane rozwiązanie bo w 330 i 385 które posiadam nie ma z tym żadnego problemu. Wałek zakładam przy zapinaniu maszyny i zdejmuje dopiero jak zrobie na wszystkich polach.

Jedyny plus tego WOM w 360 to, że można go puścić przez skrzynię biegów i jak potrzeba to na wstecznym wałek się w drugą stronę kręci.

 

Czy w U-4011 jest tak samo, bo przymierzam się takiego kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash    0
Czy można włączyć podnośnik, żeby nie kręcił się Wom ?

Można, ale tylko na obroty zależne (dwignie należy podnieść maksymalnie w góre)


- O, przyjacielu nieuczony,/ Mój bliźni z tej czy innej ziemi!/ Wiedz, że na trwogę biją w dzwony/ Króle z pannami brzuchatemi;/ Wiedz, że to bujda, granda zwykła,/ Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",/ Że im gdzieś nafta z ziemi sikła/ I obrodziła dolarami;/ Że coś im w bankach nie sztymuje,/ Że gdzieś zwęszyli kasy pełne/ Lub upatrzyły tłuste szuje/ Cło jakieś grubsze na bawełnę./ Rżnij karabinem w bruk ulicy!/ Twoja jest krew, a ich jest nafta!/ I od stolicy do stolicy/ Zawołaj broniąc swej krwawicy:/ "Bujać - to my, panowie szlachta!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash    0

Tj. pompe ustawić na obroty zależne.


- O, przyjacielu nieuczony,/ Mój bliźni z tej czy innej ziemi!/ Wiedz, że na trwogę biją w dzwony/ Króle z pannami brzuchatemi;/ Wiedz, że to bujda, granda zwykła,/ Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",/ Że im gdzieś nafta z ziemi sikła/ I obrodziła dolarami;/ Że coś im w bankach nie sztymuje,/ Że gdzieś zwęszyli kasy pełne/ Lub upatrzyły tłuste szuje/ Cło jakieś grubsze na bawełnę./ Rżnij karabinem w bruk ulicy!/ Twoja jest krew, a ich jest nafta!/ I od stolicy do stolicy/ Zawołaj broniąc swej krwawicy:/ "Bujać - to my, panowie szlachta!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7
Tj. pompe ustawić na obroty zależne.

To znaczy, że można sobie jechać drogą z opryskiwaczem i nie zdejmować wałka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash    0

Tak. Tylko, że trzeba uważać na 5 biegu bo mogą uszczelnienia w pompie pójść, tak w instrukcji obsługi pisze.


- O, przyjacielu nieuczony,/ Mój bliźni z tej czy innej ziemi!/ Wiedz, że na trwogę biją w dzwony/ Króle z pannami brzuchatemi;/ Wiedz, że to bujda, granda zwykła,/ Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",/ Że im gdzieś nafta z ziemi sikła/ I obrodziła dolarami;/ Że coś im w bankach nie sztymuje,/ Że gdzieś zwęszyli kasy pełne/ Lub upatrzyły tłuste szuje/ Cło jakieś grubsze na bawełnę./ Rżnij karabinem w bruk ulicy!/ Twoja jest krew, a ich jest nafta!/ I od stolicy do stolicy/ Zawołaj broniąc swej krwawicy:/ "Bujać - to my, panowie szlachta!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

powiem tak ja jak mi sie nie chce wałka odczepiac to wączam pompe przez bieg i jade dalej .a jak na postoju to wzucam na luz drazkiem na skrzyni włączam biek dzwignia zmiany biegów załączam pompe przez bieg i podnosi potem tylko załaczam szkrzynie drązkiem na skrzyni i jade jesli chodzi o podnoszenie bez womu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam pomóżcie co może być przyczyną w c-360 ze nie można włączyć wom'u?

Jak załączę to rzęzi i nie załącza, dodam ze tryby są wszystkie dobre, dziś sprawdzane i nie wiem co z tym fantem zrobić

 

Powód Edycji: ortografia+literówki+zmiana tematu, edytowane przezNikita_Bennet


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Legend115
      Witam wszystkich . Czy ktos ma wiedze jak zalaczany jest wom ,sprzeglo womu w landini legend 115 96r mam zamiar nabyc taki ciagnik ale brak mi wiedzy na jego temat . Moze ktos ma instrukcje od tego ciagnika i muglby sie nia podzielic
    • Przez agrof
      Witam.
      W c330 "zniknęło" ładowanie, ponadto:
      - bardzo niepokojące jest grzanie się regulatora (element który się bardzo mocno grzeje zaznaczony na fotce)
      - grzeje się również kabel, który idzie do stacyjki (osłona kabla aż się przy topiła).
      - kontrolka od ładowania gaśnie jak zwiększy się obroty

      Podstawowe pytanie:
      - jak sprawdzić prądnice czy jest sprawna,
      - gdzie najlepiej zmierzyć napięcie i jakie wartości powinny być (na akumulatorze brak ładowania, a na wyjściach z regulatora jakieś dziwne wartości pokazuje)
      - co może być powodem, że się grzeje regulator (chyba że tak ma być?)

      Bardzo proszę o pomoc.

      -
      (zdjęcie poglądowe z internetu)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj