Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gubienie ziarna w Z056

42 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:13

Gubienie ziarna w Z056 Ile masz/miałeś, być powinno na wytrząsaczach? Ja mam 10 sztuk w dwóch rzędach na wysokości gumowego fartucha i na przedostatnich kaskadach (w katalogu pisze 5)
no i jeszcze jedno pytanie, jak powinien wyglądać ten fartuch nad wytrząsaczami i jak go ustawić, ja mam taki pocięty no i cienki dwuwarstwowy, a sąsiad twierdzi że ma być gruby i jednolity.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gubienie ziarna w Z056 Dzisiaj, 12:35
  •  

#42 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 23:45

Gubienie ziarna w Z056 Ja w swoim nie mam ani jednego grzebienia i fartuch też wywaliłem ale jak gubi ci na sitach a nie w słomie to je mocniej otwórz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#43 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 09:42

Gubienie ziarna w Z056 gubi mi w słomie. Mam sieczkarnie z wągrowca na elektromagnes i słoma wylatuje z tyłu zsuwa się po blasze i gdy podstawie ręke przy samym końcu blachy to łapie dużo grubego ziarna, a z sit nic nie widać gdy podstawie ręke lub jak się zatrzymam i zajrze pod kombajn między wylotem słomy, a sit to ziarek nie ma, więc 100 % leci z wytrząsaczy, no i tak szukam przyczyny, teraz robie dosyć dokładny remont no i dochodze do wytrząsaczy i tak myślę co zrobić, mam chęć wyrzucić te grzebienie, tak jak mówisz, a bynajmniej z przedostatnich kaskad, no i myślałem o założeniu grubej gumy na fartuchu lub jeszcze jednego fartucha to może dłużej będzie słome mieszać? Musze coś z tym zrobić bo zapowiada się tęgi plon (napewno słomy,a ziarza to się okaże) no i doszła mi większa ilość rzepaku i kukurydza