Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gubienie ziarna w Z056

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 01 lipiec 2011 - 21:25

Gubienie ziarna w Z056 Kolego @kravter jeszcze jeden post nie na temat i robisz wypad, spamujesz w 3/4 swoich wypowiedzi!

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gubienie ziarna w Z056 Dzisiaj, 18:27
  •  

#22 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 22:04

Gubienie ziarna w Z056 Ja niekiedy te fartuchy pod gardzielem i podsiewaczem z tyłu wymieniałem co rok, bo te gryzonie zjadły, tam się sypie sporo, da się ich wymienić bez rozkręcania reszty, tylko do tylnego pod podsiewaczem trzeba chyba poluzować obudowe wentylatora, bo niechce wejść, aż same qr*y lecą jak to się robi... :lol: .Pasiu a skąd wiesz że ten zielony pas po kombajnie to zboże? pisałeś jak zmniejszy się wiatry to zielone i syf do zbiornika leci, czyli jak zwiększysz to ten syf nasiona chwastów i owśik może wylatuje z tyłu i od tego jest zielono? patrzyłeś nieraz dużo ziarna leży?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#23 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 01 lipiec 2011 - 22:27

Gubienie ziarna w Z056 No nareszcie rzeczowa wypowiedz. Założyciel tematu pisał o zielonym pasie. Ja jestem pewien, że leci mi koło koła bo w ostatnie żniwa to zauwałyłem... Mówisz, że robota nieprzyjemna to trzeba kogoś przyprowadzić do roboty bo ja się do takiej nie nadaje :lol: Nie, że mi się nie chce tylko cierpliwości nie mam :) Widzę, że na tym forum jest tylko kilka osób które znają się na mechanice reszta tylko by swoje sześćdziesiątki tuningowała. :P

#24 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 22:35

Gubienie ziarna w Z056

Kolego @kravter jeszcze jeden post nie na temat i robisz wypad, spamujesz w 3/4 swoich wypowiedzi!

to byl moj 1 glupi wpis

I popracuj nad ortografią...

Edytowany przez krolikNH, 02 lipiec 2011 - 19:19.

#25 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 17:35

Gubienie ziarna w Z056 Witam,odgrzeję temat i spytam się o wymianę podsiewacza,bo przy czyszczeniu kombajnu po żniwach zauważyłem małe dziurki w nim.Czy ktos z Was już to robił,i podzieli się
doswiadczeniem,jak się za to zabrać?

#26 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 17:44

Gubienie ziarna w Z056 Przez małe dziurki chcesz go wymieniać? Nie lepiej wyciągnąc i zaspawać?

KS Falubaz

#27 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 19:24

Gubienie ziarna w Z056 No właśnie urobić się po pachy wyciągnąć i próbować spawać rdzę, genialne.
Wychodzi do tyłu, wyjmij sita, kierownice wiatru, zdemontuj wieszaki osłony gumowe i ciągnij.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#28 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 22:04

Gubienie ziarna w Z056 Dobra, dzięki.Chociaż szczerze mówiąc to chodzi mi po głowie myśl żeby pchnąć go na handel a kupić jakiegoś consula,czy nh 1520 bo usług już jak na lekarstwo
a w zbiorniku też już dziury się robią,ale dzięki za konkretne rady.pozdrawiam.

#29 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 22:06

Gubienie ziarna w Z056

No właśnie urobić się po pachy wyciągnąć i próbować spawać rdzę, genialne.
Wychodzi do tyłu, wyjmij sita, kierownice wiatru, zdemontuj wieszaki osłony gumowe i ciągnij.

Hehe no u mnie to było genialne, bo rdzy na podsiewaczu nie mam, nie wiem jak u reszty :)

ja u siebie dziury w zbiorniku załatwiłem podkładając blachę pod ślimak, załapane nitownicą, trzyma do dziś

KS Falubaz

#30 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 23:17

Gubienie ziarna w Z056 Ja go kupiłem z załatanym zbiornikiem w identyczny sposób,i pewnie dalej takie wstawki porobie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 15 luty 2014 - 11:19

Gubienie ziarna w Z056 jak w temacie mój bizon strasznie gubi mi ziarno na wytrząsaczach, najbardziej właśnie jęczmień, ale ogólnie wszystkie zboża, co mogę zrobić aby tak się nie działo, gdzie szukać przyczyny? Kiedyś kosiłem 12-15 min zbiornik, ha niecałą godzine, a teraz nie wiem co się stało u sąsiada kosiłem jęczmień 7 godzin 5 hektarów, porażka! za kombajnem i tak zielono, proszę o pomoc gdzie mogę szukać przyczyny bo zamiast 2 tyg to grubo ponad miesiąc żniwa trwały.

#32 Share grucha1984

grucha1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 15 luty 2014 - 15:27

Gubienie ziarna w Z056 Kolego cepy na młocarni zmień i będzie git.

#33 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 15 luty 2014 - 15:59

Gubienie ziarna w Z056 Cepy raczej dobre 7 sezonów kosiły po ok 100 ha przed wymianą były prawie płaskie i sezon na nich kosiłem i było dobrze, może coś z klepiskiem? ale niby jest dobrze ustawione.

#34 Share Tomekk1973

Tomekk1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 15 luty 2014 - 19:59

Gubienie ziarna w Z056 czy nie masz czasem zapchanych wytrząsaczy.

#35 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 15 luty 2014 - 20:11

Gubienie ziarna w Z056 Z tego co mi wiadomo to trzeba wywalic górne sito i kupic od rekorda z dlugimi lamelkami i o 80% poprawi sie zbiór.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#36 Share tomek222

tomek222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 16 luty 2014 - 22:27

Gubienie ziarna w Z056

jak w temacie mój bizon strasznie gubi mi ziarno na wytrząsaczach, najbardziej właśnie jęczmień, ale ogólnie wszystkie zboża, co mogę zrobić aby tak się nie działo, gdzie szukać przyczyny? Kiedyś kosiłem 12-15 min zbiornik, ha niecałą godzine, a teraz nie wiem co się stało u sąsiada kosiłem jęczmień 7 godzin 5 hektarów, porażka! za kombajnem i tak zielono, proszę o pomoc gdzie mogę szukać przyczyny bo zamiast 2 tyg to grubo ponad miesiąc żniwa trwały.

sprawdź stan fartuchów tych co są nad wytrząsaczami

#37 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 16 luty 2014 - 22:43

Gubienie ziarna w Z056 Klepisko na jęczmień ustawiasz na 3 mm i nie gonisz za ostro a druga sprawa wilgotność słomy i czystość wytrząsaczy.Jak masz na wytrząsaczach szetlery czyli dodatkowe zęby przykręcone na wytrząsaczach to je wywal.A może wyrzucał na sitach.Sprawdzałeś słomę.Jak na sitach to dorób sobie dłuższą blachę za sitami i będziesz miał spokój z wydmuchiwaniem przez wentylator.

Edytowany przez balcerek1, 16 luty 2014 - 22:47.

#38 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 17 luty 2014 - 12:17

Gubienie ziarna w Z056

czy nie masz czasem zapchanych wytrząsaczy.

tzn? jeżeli chodzi o zapchanie słomą i ościami to nie są zapchane

Z tego co mi wiadomo to trzeba wywalic górne sito i kupic od rekorda z dlugimi lamelkami i o 80% poprawi sie zbiór.

Serio? Naprawdę będzie taka różnica? Tylko że mi nie gubi zboża na sitach tylko na wytrząsaczach.

sprawdź stan fartuchów tych co są nad wytrząsaczami

fartuch jest, nie ruszałem go odkąd kupiłem kombajn, opuszczony jest prawie do końca. Na brzegach fartucha były takie płaskowniczki przynitowane, po co? Jeden był urwany, a drugiego sam urwałem bo tam gdzie był ten płaskowniczek to fartuch wywijał mi się do góry i była dziura.

Klepisko na jęczmień ustawiasz na 3 mm i nie gonisz za ostro a druga sprawa wilgotność słomy i czystość wytrząsaczy.Jak masz na wytrząsaczach szetlery czyli dodatkowe zęby przykręcone na wytrząsaczach to je wywal.A może wyrzucał na sitach.Sprawdzałeś słomę.Jak na sitach to dorób sobie dłuższą blachę za sitami i będziesz miał spokój z wydmuchiwaniem przez wentylator.

klepisko ustawiałem różnie na 3 i nawet skręcałem tak że prawie cyrkało o cepy, jak rozkręce ponad bodajże 5 mm to niedomłaca. O gonieniu nie ma mowy, bo gdy jade bez przyspieszacza to za kombajnem grubo leży, a gdy jade szybciej to troche grubiej, gdy podstawie ręke to w ciągu 2-3 sekund mam garść jęczmienia. dodam że kiedyś tego nie miałem, hektar kosiłem niecałą godzinę w porównywalnym jęczmieniu co w tym roku 1,5 h. Wytrząsacze czyste słoma bez różnicy czy sucha czy mokra podobnie.
Na wytrząsaczach mam te szetlery, chodzi o takie wysokie grzebienie tak? Ale one nie powinny pomagać w separacji? Czemu niby szkodzą?
Nie gubi mi na sitach prawie wcale, przecież napisałem że mam problem z gubieniem na wytrząsaczach, a ta blacha to wcale nie jest taka dobra, miałem ją kiedyś przedłużoną ale wróciłem do (prawie) oryginalnej długości, kosząc pszenżyto kłoski ciągle wracały przez tą blache i w konsekwencji gubił jeszcze więcej przez obciążenie sit kłoskami, a tak wymłócone kłoski, (ewentualnie z ziarkiem dwoma gdzie niegdzie) wypadają na ziemie i nie wracają na zad w kombajn, radze spróbować z tą blachą.
A gdyby tak wysunąć na maksa te kieszenie na wytrząsaczach pomogło by to coś?

#39 Share Agroastrolog

Agroastrolog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 luty 2014 - 20:02

Gubienie ziarna w Z056 Zmień odmianę jęczmienia. Ta, z którą masz problem ma lepką słomę i kosmate ziarno i trudno wytrząsa się. Podobnie zachowuje się owies Krezus ale z innego powodu. Ziarna odrywaja się nie pojedyńczo ale bliźniaczo. Zaplątane w słomę idą w straty na wytrząsaczu. Pomaga zdecydowanie pogoda.Parę dni słońca i deszczu na przemian.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 17 luty 2014 - 22:13

Gubienie ziarna w Z056 Tak jak kolega wyżej pisał i co do pszenżyta jak i jęczmienia niech się dostoi dobrze i roztworzy kłosy dopiero kosić bo wali kłosami w zbiornik i nic nie jesteś w stanie zrobić bo ci kłosie sito zatyka.Ja mam blachę dłuższą i nie mam problemów.Większy wiatr i sita czyściutkie.Co do grzebieni to one szybciej wypychają słomę co powoduję krótsze mieszanie słomy na wytrząsaczach i wyrzucanie że słomą.19 lat śmigam bizonami i wiem jak je obsługiwać.