Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samojezdne wozy paszowe.

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share silver105

silver105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:samochody, motorowery, nożna, kosz, siatka i oczywiście rolnictwo

Napisany 19 lipiec 2008 - 11:40

Samojezdne wozy paszowe. ja czytałem że gdzieś na podlasiu dwaj kolesie którzy mają razem ok 300 krów mają taki firmy nie pamiętam ale to mógł być jakiś włoski koloru żółtego sora za nie zprecyzowanie ale nie pamiętam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samojezdne wozy paszowe. Dzisiaj, 09:11
  •  

#22 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 22:27

Samojezdne wozy paszowe. Ktos tu twierdzil ze tylko w nimczech kupuja samojezdne... Ja osobiscie z podlaskiego znam 3 ludzi ktorzy maja samojezdne, dwoch juz dawno, a jeden od niedawna, srednio maja 120-150 krow. W niemczech tak naprawde rolnicy ktorzy choduja ok 60-100 krow nie maja tak rozowo jak niektorzy mysla, maja inne ceny sily roboczej i nie tylko. Czesto jest tak ze wlasnie wykonywane sa uslugi wozem paszowym, badz kilku gospodarzy ktorzy blisko mieszkaja kupuja jeden na spolke, co jest dosyc rozsadne. Ogolnie to wygodne rozwiazanie, wziadasz w jedna maszyne jedziesz i sporzdzasz , szczegolnie jesli baza paszowa jest oddalona nieco od budynkow, przy wiekszych gospodarstwach czesto tak jest. Cena jest wysoka, mozna kupic ciagnik ok 100-120 km jakis ciagnik z turem i woz. Ale jesli ktos sobie ceni komfort i wygode to mozliwe ze zdecyduje sie na takie rozwiazanie.
Wada samojezdnego wozu jest to ze podloze musi byc utwardzone, jesli popada deszcz to jest porazka, mielismy pokaz u nas na podworku wozu smojezdnego firmy Sano, albo operator byl troche nie za kumaty, albo silnik mial za slaby w tej maszynie.
Kolejny minus samojezndego to awaryjnosc, jest tam mnostwo lozysk, troche elektroniki, hudraulika i kilka mechanizmow, nie mozna powiedziec ze bedzie to nie awaryjne urzedzenie, ja osobiscie majac tradycyjne rozwiazanie moge powiedziec ze jest to praktycznie bezawaryjne, ewentualnie ciagnik moze nawalic wtedy moza podstawic drogi. Jesli urzadzeni ladujace sie zepsuje, mozna poprosic kogos zeby zaladowal i zawsze jest jakies wyjscie...
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#23 Share artur6180

artur6180

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:ciągniki i jescze raz ciągniki

Napisany 01 luty 2010 - 11:21

Samojezdne wozy paszowe. Ja kiedyś czytałem pewien artykuł o 5 rolnikach którzy kupili sobie taki wóz chyba to był kuhn i mieli zatrudnionego jednego człowieka który sporządzał pasze przez cały dzień.
To są super sprzęty ale dla bardzo durzych przedsiębiorstw.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share sylwek20prosto

sylwek20prosto

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:motocykle , rolnictwo itd... ( ';' )

Napisany 03 luty 2010 - 13:49

Samojezdne wozy paszowe. Zakup takiego wozu samojezdnego jest dobrym rozwiązaniem ale na większa ilość bydła lub zakup wozu kilku gospodarzy na spółkę to wtedy tak wóz cały czas pracuje i wtedy jest inna sprawa . W mojej okolicy nie pracuje żaden taki wóz , posiadaja tylko wozy podczepiane do ciągnika i to jest dobre rozwiazanie ze wzgledu na cenę , zamiast samojezdnego można kupić ciagnik i wóz podczepiany Pzdr.

#25 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 luty 2010 - 15:06

Samojezdne wozy paszowe. Trochę o tym słyszałem i problem jest przede wszystkim z tym błotem i trakcją tego paszowozu, 2ga sprawa to opłacalność zakupu nawet przy 200 krowach zakup dla jednego rolnika jest mało opłacalny, najlepiej żeby kilka gosp. w niedużej odległości zrzuciło się na taki sprzęt i właśnie z takim założeniem powstały te wozy, po 3cie awaryjność, poza skomplikowaną budową silniki potrafią się przegrzewać, lub bywają problemy z uruchomieniem i co wtedy? a do paszowozu podpina się inny ciągnik i pasza jest na czas

#26 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 19 maj 2010 - 20:15

Samojezdne wozy paszowe. Witam
Rolnicy którzy decydują się na zakup paszowozów samobieżnych maja zwyczaj 5 aspektów

1 przygotowanie paszy idealnie zbilansowanej wg dawki paszowej ( wysokowydajne krowy żywione TMR są żywione pełoporcjowo to znaczy ze w podanej im ilosci paszy co dzienie ma znajdować sie dla nich ta sama ilość składników czyli jak na wóz dzienie przypada 1500 kg sianokiszonki to to ma być 1500 kg +- 10kg i tak z pozostałymi paszami)
2 skrócenie czasu pracy (praktycznie wszystko wykonuje się bardzo szybko dzięki dobrej widoczności przy załadunku czas napełniania jest szybszy i bardziej bezpieczny)
3 obsługę dużego stada przez jedną osobę (w dużych gospodarstwach zazwyczaj silosy, obora, miejsce ze słomą, sianem i paszą treściwa jest od siebie w jakimś tam stopniu oddalone wyobraźmy sobie ze jedna osoba obsługuje 2 maszyny ciągnik z poszowozem i maszynę do załadunku podjedzie w jeden punkt jedną i musi iść po drugą i sytuacja się powtarza- czas i nogi bolą- a jak wiadomo o dobrych pracowników ciężko)
4 zminimalizowanie kosztów ( mimo ze wóz samobieżny jest drogi przy alternatywnym kupnie nowego sprzętu ciągnik paszowóz ładowarka i wycinak do niej cena jest zbliżona a często nawet niższa po za tym taka maszyna ma pracować lata wiec i koszty amortyzacji są rozłożone na duży okres )
5 ściana paszy w silosie powinna być jak najbardziej gładka a to co się obsypuje zebrane natychmiast, przy użyciu wozów samobieżnych czynność ta jest banalnie posta

osobiście uważam ze rolnicy coraz częściej będą nabywać takie maszyny można też pomysleć o kupnie takiej maszyny przez grupę producencką spokojnie obsłuży 4-6 gospodarstw

#27 Share paul7

paul7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 15:07

Samojezdne wozy paszowe. Takie wozy paszowe to według mnie to dobre rozwiązanie nawet dla małych hodowli...

#28 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 06 wrzesień 2010 - 17:12

Samojezdne wozy paszowe. To jest zwykły rozdrabniacz bel z wycinakiem, Ameryki nie odkryli. Ja już widzę te malutkie kółeczka w okolicach pryzmy. :)
KPK - Ochrona

#29 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 20:40

Samojezdne wozy paszowe. ja np myślę o zakupie takiego wozu
obecnie mam BVL10 eco który staje się już za mały
Renata też już ma 16 tysięcy godzin
wiec samobieżny wyjdzie w podobnej kasie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 07:27

Samojezdne wozy paszowe. odświeżam temacik
chciałbym się dowiedzieć czy ktoś pracuje takim wozem, mnie on ciągle kusi i powoli zaczynam wybierać

#31 Share koks

koks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,ciągniki MF

Napisany 23 styczeń 2011 - 08:21

Samojezdne wozy paszowe. W rpt w numerze 12/2010 jest fajny wóz paszowy z Faresina.Wiem,że to stary numer,ale ten artykuł powinien być na stronie www.rpt.pl

#32 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 14:27

Samojezdne wozy paszowe. Dzięki

odwiedzę RPT

#33 Share koks

koks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,ciągniki MF

Napisany 23 styczeń 2011 - 18:12

Samojezdne wozy paszowe. Na stronie RPT trzeba wpisac w wyszukiwarke: Faresin Leader Double.

Edytowany przez koks, 23 styczeń 2011 - 18:15.

#34 Share PawelSG

PawelSG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 14:17

Samojezdne wozy paszowe. Witam, jesli chcecie dowiedziec sie czegos o samojezdnych wozach paszowych firmy Sgariboldi zapraszam do rozmowy na
gg 32714392 lub kom 600372876. pozdrawiam

#35 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 21 marzec 2011 - 18:19

Samojezdne wozy paszowe. Dla chcących obejrzenia wozu na żywo: http://www.agrotechnik.com.pl/
W okolicy Rajgrodu pracuje kilka samojezdnych. :)
KPK - Ochrona

#36 Share VENDT936YT

VENDT936YT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 21:21

Samojezdne wozy paszowe. Zauważ że jak maż ciągnik i paszowóz musisz mieć czym ładować.
W jednoczesnym czasie chodzą dwa silniki i to są koszty , w samojezdnym wozie miesza i ładuje jednocześnie .

Ja mam ciągnik i paszowóz i największym problemem jest przeczepianie i przesiadanie .

Uważam że samojezdny rządzi :rolleyes:

#37 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 09:33

Samojezdne wozy paszowe. udalo mi się testować samobiezny wóz kuhna o pojemności 14 m3 z przebiegiem prawie 13 tyś godzin

wóz niestety miał popsuta wagę i dla krów mlecznych nie mieszalem. natomiast świetnie mieszalo mi sie paszę dla pozostalych grup. gdzie mój pionowy sie nie sprawdzał. wóz mial kilka fajnych funkcji. np wylaczal mieszanie po okredlonym czasie. brakowało mi drabinki zeby zajrzeć do srodka i przedewszystkim sprawnej wagi

czekam na kolejne wozy do testu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 05 luty 2015 - 20:24

Samojezdne wozy paszowe.

Witam,

Posiadam samojezdny wóz paszowy RMH,mam 40 krów dojnych. Jest z 1998r, kosztował mnie 30tyś zł. Moje przemyślenia na temat takich paszowozów:

Za:

- szybkość pobierania i mieszania( 2t w mniej niż 10 minut)

- zwrotność(mimo długości ponad 7m ładnie się manewruje)

- gładka ściana i dokładna dawka

- jedna osoba do obsługi

- spalanie prawdopodobnie w granicach 7l na godzinę pracy( nie mierzyłem dokładnie)

Przeciw:

- silosy lub przynajmniej utwardzone miejsce pod pryzmy i przejazdy( mam na gruncie i przy deszczach i roztopach jest bardzo ciężko)

- trudności z pobieraniem bel sianokiszonki, nie nadaje się do wrzucania całych przez górę też ( dotyczy poziomych systemów mieszania)

- prawie zerowa widoczność z prawej strony i z tyłu( kamery polepszają te parametry)

- duże zapotrzebowanie na olej( prawie 200l w zbiorniku, przy przeciekach( wyłącznik awaryjny w razie wycieku) lub wymianie duże koszta)

Dodaj odpowiedź