Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc!!!

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share chohlik10

chohlik10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 23 lipiec 2009 - 14:57

Pomoc!!! Wie ktoś jak odpowietrzyć układ hydrauliczny w kombajnie JD 965?? Problem polega na tym że podnosi dobrze ale jak się chce spuścić heder to szybko opada i tak dziwnie skacze ;/ wydaje mi się że układ jest zapowietrzony? Problem jest odkąd mam tego Jelenia.

A pozatym to nie mam żadnych zastrzeżeń do tego kombajnu :rolleyes: w tym roku założyłem silnik Leylanda bo oryginał padł i nie dało się nic zrobić z nim... Było dużo przeróbek ale na szczęście wszystko teraz gra tylko żeby wszystko bigało w polu i będzie gites.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomoc!!! Dzisiaj, 06:58
  •  

#2 Share strzelec

strzelec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 09:59

Pomoc!!! Nic nie trzeba odpowietrzać...Poprostu rozwaliło ci mosiężną kryzę na wylocie przy rozdzielaczu na siłowniki podnoszenia hederu. Miałem to w swoim 1055. Jeśli masz rozdzielacz 4-ro sekcyjny to należy odkręcić drugi od prawej od spodu wylot w rozdzielaczu(oznaczony literą D w zdjęciu z linka). pod nyplem powinien być mosiężny krążek z dziurką( na zdj. nr 14), który u mnie był rozwalony na dwie części. Tokaż dotoczył mi krążek z otworkiem fi 2 mm i działa jak nówka.Pamiętaj że krążek mósi mieć odpowiednią gróbość aby był dociśnięty przez nypel na ścisk bo inaczej szybko go rozwali.

#3 Share chohlik10

chohlik10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 12:38

Pomoc!!! Dzięki kolego! Jutro to sprawdzę. Pozdrawiam:)

#4 Share nickfrey

nickfrey

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe

Napisany 19 sierpień 2009 - 21:13

Pomoc!!! czy dużo jest pracy i jakie są koszty wymaiany silnika na leylanda?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share chohlik10

chohlik10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 18:01

Pomoc!!! Napisz na moje gg 9575856 to Ci powiem co i jak :)

#6 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 18:47

Pomoc!!! A jaki jest sens wymieniac na silnik Leylanda??Cała przeróbka kosztuje pewnie tyle co remont silnika JD :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share chohlik10

chohlik10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 19:21

Pomoc!!! Sens jest taki ze silnik JD Jak już się znajdzie to są bardzo drogie i nigdy nie wiadomo czy się trafi na dobry? fakt ze kupujesz i wkładasz ale czasem jest dobrze coś poprzerabiać :) ja kupiłem silnik Leylanda SW400 za 2000 zł chłodnice oleju za 400zl no i musiałem zrobić redukcje żeby założyć oryginalną szajbe na pasy? Materiał miałem i utoczyłem to w domu? jest dużo przeróbek no ale cóż? silnik JD jak pytałem to w granicach 8-12 tyś. zł i niewiadomo co to będzie za silnik a jakbym miał utoczyć tą redukcje w zakładzie to gość powiedział mi 1000zł za takie coś?więc 2000+1000+400=3400zl trochę czasu kosztowały te przeróbki no ale 8 czy 12 tyś a 3400 zł to jest różnica i do tego Leyland mniej spali bo w tym sezonie to odczułem a jak przyjdzie zrobić remont takiemu silnikowi to na pewno wyjdzie taniej niż JD no i z częściami jest lepszy dostęp. Nie żałuje tego ze włożyłem takie sinik mimo tylu przeróbek... :)

Dodaj odpowiedź