Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy kosic w pełnym słońcu?

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 26 lipiec 2009 - 20:50

Czy kosic w pełnym słońcu? No cuż... konstuktor wiedział że maszyna nie będzie stała w miejcu tylko ostro pracowała. Więc tylko pozostaje obserwacja temp. wody i ewentualne krótkie przewy.
Bardziej należy się moim zdaniem martwić o kombajny chłodzone powietrzem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy kosic w pełnym słońcu? Dzisiaj, 03:59
  •  

#22 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 lipiec 2009 - 10:44

Czy kosic w pełnym słońcu? tez tak mysle trzeba zwrócic równiez tylko uwage na nagrzewanie sie elementów roboczych i tyle :D

My siejemy, a Bóg daje plony.

#23 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 15:40

Czy kosic w pełnym słońcu? Tylko kontroluj temp wody i oczy dookoła a tak wo gule chyb sam nie kosisz tylko koś raz za czas jest na polu po zbozre i coś widzi. Miej ze sobą gaśnice i tyle a jak będzie ci dane że sie ma zapalić to czy będzie padało czy świeciło i tak sie zapali. My kosimy w największym słońcu bo wtedy najsuchsze ziarno i dobrze się przechowuje. Dodam ze temp może dochodzić do 100stopni a najnormalniejsza to chyba 85-90 wtedy najmniej pali. Czyść regularnie chłodnice i będzie ok. pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share rolnik7333

rolnik7333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:uprawa roli i produkcja roślinna, budowa i obsługa kombajnu zbożowego,

Napisany 02 sierpień 2009 - 00:58

Czy kosic w pełnym słońcu? ja miałem przez dwa dni problem z temperaturą wynosiła 100-110 stopni C, ciśnienie oleju utrzymywał silnik idealnie, umyłem chłodnicę, ale błąd był w innym miejscu, paski na wentylatorze były wypracowane, te dwa dni ( mało godzin) silnik przetrzymał, teraz jest 80-85

#25 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 09:04

Czy kosic w pełnym słońcu? Wczoraj w pełnym słońcu wskazówka temp. wody w Z056 ledwo wchodziła na zielone pole. A było dość gorąco.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 17:16

Czy kosic w pełnym słońcu? miałem taki przypadek iz zapalił mi sie silnik...była to moja wina ponieważ zgasiłem na chwile kombajn(byłem pewien ze odpali) a tu zero tylko pukanie w rozruszniku wiec postanowiłem odpalic go na krótko...połaczyłem odpowiednie kable iii sie zaiskrzyło, a ze filtry paliwa znajduja sie nad rozrusznikiem,były wilgotne i oblepione w kurzu momentalnie sie zapaliły podobine jak blok silnika w okolicy.Gdybym nie miał w tedy gasnicy to nie miał bym dzis kombajnu ;( od tamtej pory przemysle sprawe dwa razy zanim cos zrobie...pozdrawiam