Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 5150 znikające biegi

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Paw91

Paw91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 22:24

Case 5150 znikające biegi Witam!

Mam problem z case 5150. Przy przełączaniu biegów i półbiegów zapala się pomaraczńowa kontrolka po lewej stronie (kontrolka od skrzyni biegów) i odłącza biegi. Trzeba dopiero zgaśić i odpalić silnik żeby się pojawiły na chwilę. Co może być uszkodzone?? Dodam że ciśnienie na pompie jest dobre, wymienione są 2 czujniki od biegów (1987326C1). Proszę o pomoc..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 5150 znikające biegi Dzisiaj, 17:49
  •  

#2 Share wiesmak

wiesmak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 22:41

Case 5150 znikające biegi U mnie tak się działo jak było mało oleju, ale jak ty już wymieniałes czujniki to napewno sprawdzałeś czy jest olej :rolleyes:

#3 Share pioter2284

pioter2284

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 sierpień 2009 - 22:19

Witam!

Mam problem z case 5150. Przy przełączaniu biegów i półbiegów zapala się pomaraczńowa kontrolka po lewej stronie (kontrolka od skrzyni biegów) i odłącza biegi. Trzeba dopiero zgaśić i odpalić silnik żeby się pojawiły na chwilę. Co może być uszkodzone?? Dodam że ciśnienie na pompie jest dobre, wymienione są 2 czujniki od biegów (1987326C1). Proszę o pomoc..

Hej ,ja mam to samo.Tylko ze z reguły pomaga naciśnięcie sprzęgła,wkurząjace to jest.

#4 Share Oracz

Oracz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 12:01

Case 5150 znikające biegi Panowie, do wymiany są tarczki i uszczelniacze. W tamtym roku miałem ten sam problem. Skrzynia coraz bardziej nie chciała załączać biegów i zostały tylko dwa biegi. Tarczki i uszczelniacze nie są drogie, ale jest sporo z tym roboty. Dużo jest pierdół do odkręcania. Pozdrawiam.

#5 Share point

point

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 12:26

Case 5150 znikające biegi Mam to samo w case 5120. Nie ma pierwszego półbiegu. @Oracz, mógłbyś bardziej przybliżyć jak wygląda naprawa? Nie bardzo wiem gdzie się te tarczki i uszczelniacze znajdują i jak się do nich dostać. Numer katalogowy części byłby nie do przecenienia.

#6 Share koval

koval

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 luty 2010 - 21:16

Case 5150 znikające biegi Panowie tez mam problem z pol biegami w case 5120 wysiadly calkowiecie POMOCY!!!

#7 Share mati5421

mati5421

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 luty 2010 - 22:01

Case 5150 znikające biegi Kiedyś mieliśmy Case 5120. Po rozgrzaniu oleju mu 2 i 3 półbieg nie chodził. Przyczyną były zużyte tarcze w skrzyni od tych półbiegów

#8 Share 060662

060662

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 10:29

Case 5150 znikające biegi Czesc.przeczytałem na forum ze miales problem z biegami.Mam ten sam problem z 5140 ,gdzie znajduja sie te tarczki i uszczelniacze bo jestem słaby z mechaniki.Moje GG 10579536 proszę o szybką odpowiedż

#9 Share Mikos22

Mikos22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 08:37

Case 5150 znikające biegi Witam!
Jestem od niedawna na forum i również posiadam podobny problem z Case 5130. Wczoraj jeszcze wszystko chodziło tylko w tej skrzynecce od półbiegów, gdzie sie przeklada półbiegi (wersja powershift) pękła sprężynka. wymieniłem spręzynke i teraz nie ma żadnego półbiegu, zapala sie kontrolka od skrzyni ta po lewej stronie. A jak juz sie pojawiły to po ponownym rozkreceniu i złożeniu tej skrzyneczki znowu nic. Co może być?? Który bezpiecznik odpowiada za cały sterownik oraz który to przekaźnik lub przekaźniki? Prosze o w miarę szybką odpowiedź, ewentualnie na gg.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

/Problem wyeliminowany. Mimo, że oleju było ponad stan trzeba było go dolać tak ze 4 cm powyżej kreski full i wszystko śmiga.
Oleju w skrzyni nigdy za dużo, lepiej jak jest więcej niż za mało, szczególnie przy jeździe po przechyłach, pod górkę itp.
Mam nadzieje, że komuś to pomoże :)
Pozdrawiam

#10 Share M1A

M1A

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 20:20

Case 5150 znikające biegi Witam Panowie.Przeszukałem całe forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem,jest dużo podobnych tematów ale brak konkretnej odpowiedzi,a mianowicie .
Problem tak jak temat wskazuje znikające biegi .
Ciągnik Case 5130 z 1990 roku skrzynia pawershift 4x4 Olej i filtr wymieniony w tamtym roku na dobry markowy.
Pewnego dnia zginął pierwszy pół bieg na każdym biegu(jeżeli można to tak nazwać)ale trzeba było siać i ciągnik pojechał w pole bez pierwszego półbiegu,wszystkie inne półbiegi działały bez zarzutu cały dzień,po powrocie na drugi dzień sytuacja odwrotna ,pierwszy półbieg jest na każdym biegu ale jest brak pozostałych półbiegów na wszystkich biegach.Dziwna sytuacja ,że jednego dnia nie było pierwszego półbiegu a następnego ten jest a nie ma pozostałych.
Czekam na jakąś sugestię gdyż ciągnik w najbliższych dniach będzie znowu potrzebny.Pewnie napiszecie ,że pompa do wymiany albo tarczki w skrzynie ,ale jak by to było to to by po prostu nie działało na każdym półbiegu,takie moje zdanie.
Co o tym sądzicie? Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share DawidM

DawidM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 20:28

Case 5150 znikające biegi Jestem świeżo upieczonym użytkownikiem ciągnika z serii 51xx ale sugeruje sprawdzić połączenia elektryczne czujników półbiegów. Znajdują się one w pobliżu filtra oleju. Awaria mechaniczna raczej jest wykluczona w tym przypadku ale jeśli byłaby to wina wspomnianych czujników półbiegów, to kontrolka od skrzyni powinna się zapalać w momencie rozłączenia napędu. Naciśnięcie sprzęgła i przytrzymanie go po przełączeniu na "niedziałający" półbieg powinno skutkować miganiem kontrolki (np 5 razy). Po puszczeniu sprzęgła ciągnik powinien ruszyć na zmienionym przełożeniu. Tak poza tym mój stan wiedzy nie pozwala udzielić więcej rad. Sądzę, że na AF ciężko będzie uzyskać konkretną pomoc ale jeśli uda Ci się naprawić ciągnik, to byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś napisał co było przyczyną awarii. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

#12 Share M1A

M1A

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 październik 2010 - 17:34

Case 5150 znikające biegi A więc prawdopodobnie padł sterownik od biegów ,jak podłączam na krótko wszystkie biegi są i został zastosowany ręczny przełącznik i na razie tak sobie radzimy.
Panowie może macie namiary gdzie mają takie Case na części.

#13 Share DawidM

DawidM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 10 październik 2010 - 06:46

Case 5150 znikające biegi Przeglądaj oferty na allegro. Np.: http://allegro.pl/cz...1253667390.html

#14 Share M1A

M1A

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 październik 2010 - 16:17

Case 5150 znikające biegi Dzięki kolego ale właśnie tam dzwoniłem i nić z tego.

#15 Share marek7110

marek7110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 październik 2010 - 18:17

Panowie, do wymiany są tarczki i uszczelniacze. W tamtym roku miałem ten sam problem. Skrzynia coraz bardziej nie chciała załączać biegów i zostały tylko dwa biegi. Tarczki i uszczelniacze nie są drogie, ale jest sporo z tym roboty. Dużo jest pierdół do odkręcania. Pozdrawiam.

kolego gdzie zamawiałeś tarczki i uszczelniacze

#16 Share APT

APT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 21:21

Witam mam problem w case 5150 maxxum jak ciągnik się nagrzeje popracuje z kilka godzin to zapala się kontrolka pomarańczowa od skrzyni i ciągnik zatrzymuje się, następnie wciskam sprzęgło wyrzucam na luz główny bieg i rewers na N i wciskam sprzęgło i wybieram główny bieg i ciągnik jedzie 3 metry i znowu zapala się kontrolka od skrzyni - świeci się na stałe - nie mruga, jak ponowie wcisnę sprzęgło, poruszam rewersem z biegu na neutral i znowu wbije bieg to ciągnik chwilę jedzie. Panowie pomocy żniwa czekają.

8 ton musi być, 9 jest dobry rok, 10 jest przyjemnie, 14 był rekord po warzywach full ochrona, nawożenie i pogoda :)

#17 Share Waldikar09

Waldikar09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 12:39

Olej w skrzyni sie zagrzał ;) miałem podobną sytuacje gdy gruberowałem chwilę odczekałem i pozniej było już ok ;) ale ja teraz z innym pytaniem mam case 5130 i skrzynia powershift i są niby 4 połbiegi ale u mnie wskakują 3. Wygląda to tak że wajszka od połbiegów stoi jakby na pierwszym połbiegu i przesówa sie tylko na 2,3 i 4 i na ten pierwszy wcale tej dzwigienki nie idzie cofnąć czy to jakaś sprężynka? Proszę o jakieś podpowiedzi z góry dzięki ;)

#18 Share LukaszJohn6930

LukaszJohn6930

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja,Muzyka,Filmy

Napisany 29 sierpień 2015 - 13:53

Olej w skrzyni sie zagrzał ;) miałem podobną sytuacje gdy gruberowałem chwilę odczekałem i pozniej było już ok ;) ale ja teraz z innym pytaniem mam case 5130 i skrzynia powershift i są niby 4 połbiegi ale u mnie wskakują 3. Wygląda to tak że wajszka od połbiegów stoi jakby na pierwszym połbiegu i przesówa sie tylko na 2,3 i 4 i na ten pierwszy wcale tej dzwigienki nie idzie cofnąć czy to jakaś sprężynka? Proszę o jakieś podpowiedzi z góry dzięki ;)

I tak ma właśnie być. 

#19 Share Waldikar09

Waldikar09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 13:44

a nie ma 4 pchnięć? bo mój sasiad ma case 5150 i on np na 2 i 4 półbiegu jedzie tak niecałę 9km/h a ja przy swoim 5130 2 na 4 półbiegu jade tak 7,5 przy obrotach 1800-1850 i teraz nw.. a skrzynie przeciez te same tylko moc jest inna

I tak ma właśnie być. 

a nie ma 4 pchnięć? bo mój sasiad ma case 5150 i on np na 2 i 4 półbiegu jedzie tak niecałę 9km/h a ja przy swoim 5130 2 na 4 półbiegu jade tak 7,5 przy obrotach 1800-1850 i teraz nw.. a skrzynie przeciez te same tylko moc jest inna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 01 wrzesień 2015 - 15:25

Bo jak włączysz np 2 bieg i od razu jest na 1 półbiegu, Masz 1,2,3,4 prędkosci, dzwignia przesuwa sie o 3 do przodu i 3 do tyłu.

Dodaj odpowiedź