Zaloguj się, aby obserwować  
piental

John Deere 6220 SE Proszę o opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piental    0
do czego ma byc używany ten ciągnik???może lepiej 5720???moc podobna ale zawsze gabaryty mniejsze...

głownie prace polowe wiec gabaryty sa oki

ale cena robi óżnice medzy tymi traktorami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ja niewidziałem zadnego rozerwanego ciągnika fakt widziałem pęknięty zbiornik z valtry która gdzieś w lesie się zawiesiła i słyszałem zegościowi parę wiosek odemnie rozerwali nowego JD!!! jk go na polu wyciągali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

I co rama pękła na pół :wacko: czy co się stało że go rozerwali, w którym miejscu coś puściło no bo przecież musiało coś ustąpić :P

 

Tak mocniejszy tylko że jak ci się kawałek odlewu urwie to trzeba dokupić całą część a gdy go nie ma to bierzesz nową śrubę i po kłopocie (śruby też mają różną wytrzymałość) pozdro

 

Zanim weźmiesz nową śrubę to będziesz musiał skręcić cały ciągnik, bo jeśli w JD pęknie rama to nie chcę myśleć co byłoby z innym ciągnikiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ja tylko sklyszalem komentaze ludz i nieznam szczegółów a rama nie jest widocznie lekiem na wszelkie zło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
ja tylko sklyszalem komentaze ludz i nieznam szczegółów a rama nie jest widocznie lekiem na wszelkie zło

Może i nie jest żadnym remedium na zło wszelkie-ale-jedno pytanie-w ciężarówkach gdzie do głosu dochodzą naprawdę duże siły stosuje się konstrukcję ramową czy samonośną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

jaro mozesz sobie darować :wacko:

 

To jest jak rozmowa z ślepym o kolorach.

 

Już uzytkownik lukas120 udzielił wyczerpującej odpowiedzi co to jest rama :PTutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Faktycznie -mav-wszystko już było :wacko:.Ja ze swojej strony mogę tylko podpowiedzieć,że istnieje jeszcze coś takiego jak konstrukcja skorupowa-ale wtedy ciągnik musi mieć w nazwie T-34 :P-no ale przy tym i rama w JD wymięka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz15    0

Ja do tematu. JD to przede wszystkim niezawodnosc. Moj wujek ma 6220SE, maszynka sprawuje sie bardzo dobrze pracuje w 4-ce obrotowej overuma. Plusami jest duza zwrotnosc co przydaje sie w siewie czy opryskach na malym polu. Mam 6420 gabarytami podobny dobrze radzi sobie w ladowaczu czolowym tylko tyl troche lekki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Są dostępne jeszcze te promocyjne 6220 SE? Na stronie internetowej jest jeszcze ta promocja, ale czy sprzęt jeszcze jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
Są dostępne jeszcze te promocyjne 6220 SE? Na stronie internetowej jest jeszcze ta promocja, ale czy sprzęt jeszcze jest?

Agro Efekt Syców ma jeszcze 6220 za 144 444 PLN netto.I wydaje mi się że jak nie opchną tego modelu przed wyjściem serii 5030 to cena może jeszcze troszkę spaść...


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8
jaro mozesz sobie darować :)

 

To jest jak rozmowa z ślepym o kolorach.

 

Już uzytkownik lukas120 udzielił wyczerpującej odpowiedzi co to jest rama :)Tutaj

widze ze znalazłem nową walke z wiatrakami :) zrobiliscie co było w Waszej mocy :)


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nordyk    0
Może i nie jest żadnym remedium na zło wszelkie-ale-jedno pytanie-w ciężarówkach gdzie do głosu dochodzą naprawdę duże siły stosuje się konstrukcję ramową czy samonośną ?

W ciągnikach siodłowych jest rama skłądająca się z 2 równoległych "szyn". Rama naczepy wygląda tak samo, lecz np niektóre cysterny mają ramy samonośne czyli cysterna nie ma ramy jej ramą jest okrągła wzmocniona skorupa - beczka. W usa szeroko stosowane są naczepy samonośne, występuje w nich tylko krótki odcinek ramy na której są zawieszone osie poprzez miechy powietrzne lub resory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa12    0

Wracając do tematu ja jestem posiadaczem JD 6220 SE i poza małym problemem o którym już wcześniej pisałem http://www.agrofoto.pl/forum/topic/27697-john-deere-6220-wysiadl-komputer/ to nie mogę na niego narzekac. Spisuje się bardzo dobrze, swojego czasu obrabiał sam 54 hektary, teraz dostał tura, i poszedł bardziej na prace komunalne w gminie, ale opryski i w agregacie 4,2 metra sobie śmiga. Przepracował już 4012 Mth i nie słychac żadnego stukania i pukania. Jeżeli masz możliwośc wyrwania go za małe pieniądze to polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekxwz    0

witam panowie chciałbym wziąć john deere z turem 6220 lub 6230 na dotacje unijne które będą w początku stycznia 2011. traktor ten najlepiej używany do 5 lat (wiadomo cena jest o wiele niższa).posiadam hospodarstwo rolne o pow 19 ha swojej ziemi oraz 22 ha dzierżaw. moje pytania są takie:

-czy mogę wzionąć ten traktor używany na dotacji

-czy zostanie mi przyznany tylu konny traktor na swój areał(22ha dzierżawy nie są zrobione umownie, czyli tak jakby ich nie było)

-czy firmy zajmujące się handlem pomagają w wypełnianiu wniosków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek_82
      Witam. Czy jest możliwość w JD 6920 z układem paliwa Comon Rail zmniejszyć obroty na biegu jałowym z 850 na trochę niższe??
    • Przez Adamox
      Witam
      Mam problem
      W ciągniku widocznym na zdjęciu tj 7820 pojawił się problem z układem (chyba) paliwowym lub elektrycznym, lecz do tej pory nie jest to pewne 
      Przez pewien czas wyskakiwał błąd filtra paliwa , spontanicznie lub wtedy gdy pracując w polu traktor dostawał większego obciążenia ,lecz błąd był ignorowany gdyż filtry były wymienione na nowe
      Dzisiaj pracując w polu nie dało się ujechać 50m bez awarii , pracując z pługiem ciągnik zaczął przerywać podczas jazdy, ginęły obroty silnika a traktor na sekundę przygasał.
      Obroty nie były wgl sczytywane bo w miejsce obrotów pojawiały się - - - - - a podczas tego wyskakiwał błąd układ łączności , w międzyczasie również pojawił się błąd, lecz nie zawsze ,regulatory operatora 
      Zostały sprawdzane bezpieczniki lecz nic to nie dało 
      Był również pomysł z układem paliwa , zostały zakupione i założone nowe filtry paliwa ,pompka, przewody sprawdzone czy są drożne, odpowietrzenie zbiornika itd
      Co najlepsze zjawisko to występuje tylko podczas pracy w polu na biegu C3/4 gdyż na takim pracowałem 
       w trakcie jazdy po drodze wszystko jest w porządku (nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie jednak naprawdę jest to dziwny zbieg okoliczności) 
      Dodam jeszcze ze problem ten pojawił się już na wiosnę gdy ciągnik pracował na jałowych obrotach , na chwile przerwał prace silnika (nie gasnąc) i ginęły obroty oraz błąd układ łączności oraz gdy stał w garażu jakiś czas , przed odpaleniem już nie czytał obrotów ponieważ w tym miejscu tak jak i teraz pojawiały się kreski a nie 0 itd
      Można powiedzieć że Problem ten wtedy rozwiązał się sam bo wszystko nagle zaczęło działać i pracować , kilkadziesiąt hektarów przerobione bez problemu , a teraz z dnia na dzień zepsuł się i przyczyna jest nieznana do tej pory
      Może ktoś spotkał się z czym takim lub podobnym 
      Z góry dzięki

    • Przez zielo0ony
      Problem bardzo dziwny, otóż brak tylnych kierunkowskazów przy John Deere 7820. Przednie mrugają zgodnie z prawidłowym rytmem. Po podpięciu np przyczepy kierunkowskazy w przyczepie też działają prawidłowo. 
      Światła awaryjne działają również tylko z przodu.
      Mieliście może taki przypadek? 
      Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez slawek_82
      Witam. Mam takie pytanie chodzi o John Deere 6920 na Coman Rail przy każdym uruchamianiu silnika musi jakąś chwilę, kilka sekund zakręcić dlatego pytanie czy to normalne i tak te silniki mają czy może coś być nie tak i powinien palić od tzw. strzała...
    • Przez slawek_82
      Witam. Chodzi o układ pneumatyczny a konkretnie o sprężarkę powietrza czy jest możliwość wyłączania kompresora i załączania tylko kiedy jest potrzeba, tak aby nie byla ona cały czas aktywna i nie pompowała powietrza??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj