Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6220 SE Proszę o opinie

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 18:43

John Deere 6220 SE Proszę o opinie he Pavel

Pełna rama to 1 element do które są przykręcane wszystkie inne cześć, a nie na odwrót tak jak to napisałeś. Ramy sie nie mocuje do niczego, bo jest ona sama w sobie konstrukcja samonośną, ale jak by sie juz doczepić szczegółów to jest osadzona na osi przedniej:)

Te płaskowniki wzdłuż które widziałem np przy ursusach, to NIE RAMA, to tylko elementy wzmacniające konstrukcje modułową (czyli składającą sie z wielu elementów) a ze odkręcają do tych płaskowników ramę tura to na pewno wzmacnia całą tą konstrukcje, ale dalej nie zmienia faktu ze naprężenia wzdłużne przebiegają również przez wszystkie podzespoły z jakich składa sie ciągnik o konstrukcji modułowej, a co nie występują w ciągnikach z pełną ramą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6220 SE Proszę o opinie Dzisiaj, 17:12
  •  

#22 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 18:49

John Deere 6220 SE Proszę o opinie a tak wogóle to słyszeliśće żeby jakieś ciągniki bez ramy pękały????bo ja tylko o ursusach i jakiś innych składakach :wacko:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#23 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 18 kwiecień 2007 - 19:12

John Deere 6220 SE Proszę o opinie he mav* ja nic nie napisałem o ramie w ursusach tylko o plaskowniku od TURa

#24 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 19:35

John Deere 6220 SE Proszę o opinie zdaniem sprzedających JD to większość pozotałych ciągników :wacko: :P:P

#25 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 21:48

a tak wogóle to słyszeliśće żeby jakieś ciągniki bez ramy pękały????bo ja tylko o ursusach i jakiś innych składakach :wacko:

ja znam osobiście kilka przypadków pęknięcia w połowie ciągnika. W: MF, Case, DF, Valtra, Zetor ze o ursusie nie wspone (kilka przypadków) Wszystkie bez wyjątku z winy użytkowników. No cóż spodziewali sie ze ciągnik powinien wytrzymać, ale sie nie udało :P

#26 Share piental

piental

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 22:03

do czego ma byc używany ten ciągnik???może lepiej 5720???moc podobna ale zawsze gabaryty mniejsze...

głownie prace polowe wiec gabaryty sa oki
ale cena robi óżnice medzy tymi traktorami

#27 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 19 kwiecień 2007 - 09:10

John Deere 6220 SE Proszę o opinie ja niewidziałem zadnego rozerwanego ciągnika fakt widziałem pęknięty zbiornik z valtry która gdzieś w lesie się zawiesiła i słyszałem zegościowi parę wiosek odemnie rozerwali nowego JD!!! jk go na polu wyciągali

#28 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 19 kwiecień 2007 - 09:29

John Deere 6220 SE Proszę o opinie I co rama pękła na pół :wacko: czy co się stało że go rozerwali, w którym miejscu coś puściło no bo przecież musiało coś ustąpić :P

Tak mocniejszy tylko że jak ci się kawałek odlewu urwie to trzeba dokupić całą część a gdy go nie ma to bierzesz nową śrubę i po kłopocie (śruby też mają różną wytrzymałość) pozdro

Zanim weźmiesz nową śrubę to będziesz musiał skręcić cały ciągnik, bo jeśli w JD pęknie rama to nie chcę myśleć co byłoby z innym ciągnikiem :P

#29 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 19 kwiecień 2007 - 13:19

John Deere 6220 SE Proszę o opinie ja tylko sklyszalem komentaze ludz i nieznam szczegółów a rama nie jest widocznie lekiem na wszelkie zło

#30 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 19 kwiecień 2007 - 14:47

John Deere 6220 SE Proszę o opinie Nie chodzi mi tylko o konstrukcje ale także i inne części które są także odlewami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 19 kwiecień 2007 - 20:21

John Deere 6220 SE Proszę o opinie jak chciałem kupić JD to widziałem że ta rama to jest zblachy gięta

#32 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 kwiecień 2007 - 20:34

ja tylko sklyszalem komentaze ludz i nieznam szczegółów a rama nie jest widocznie lekiem na wszelkie zło

Może i nie jest żadnym remedium na zło wszelkie-ale-jedno pytanie-w ciężarówkach gdzie do głosu dochodzą naprawdę duże siły stosuje się konstrukcję ramową czy samonośną ?

#33 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 19 kwiecień 2007 - 20:52

John Deere 6220 SE Proszę o opinie jaro mozesz sobie darować :wacko:

To jest jak rozmowa z ślepym o kolorach.

Już uzytkownik lukas120 udzielił wyczerpującej odpowiedzi co to jest rama :P Tutaj

#34 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 kwiecień 2007 - 21:08

John Deere 6220 SE Proszę o opinie Faktycznie -mav-wszystko już było :wacko:.Ja ze swojej strony mogę tylko podpowiedzieć,że istnieje jeszcze coś takiego jak konstrukcja skorupowa-ale wtedy ciągnik musi mieć w nazwie T-34 :P-no ale przy tym i rama w JD wymięka :P

#35 Share mateusz15

mateusz15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 20 kwiecień 2007 - 16:19

John Deere 6220 SE Proszę o opinie Ja do tematu. JD to przede wszystkim niezawodnosc. Moj wujek ma 6220SE, maszynka sprawuje sie bardzo dobrze pracuje w 4-ce obrotowej overuma. Plusami jest duza zwrotnosc co przydaje sie w siewie czy opryskach na malym polu. Mam 6420 gabarytami podobny dobrze radzi sobie w ladowaczu czolowym tylko tyl troche lekki.

#36 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 15:24

John Deere 6220 SE Proszę o opinie Są dostępne jeszcze te promocyjne 6220 SE? Na stronie internetowej jest jeszcze ta promocja, ale czy sprzęt jeszcze jest?
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#37 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 24 sierpień 2007 - 09:30

Są dostępne jeszcze te promocyjne 6220 SE? Na stronie internetowej jest jeszcze ta promocja, ale czy sprzęt jeszcze jest?

Agro Efekt Syców ma jeszcze 6220 za 144 444 PLN netto.I wydaje mi się że jak nie opchną tego modelu przed wyjściem serii 5030 to cena może jeszcze troszkę spaść...
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#38 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 15 czerwiec 2008 - 10:18

jaro mozesz sobie darować :)

To jest jak rozmowa z ślepym o kolorach.

Już uzytkownik lukas120 udzielił wyczerpującej odpowiedzi co to jest rama :) Tutaj

widze ze znalazłem nową walke z wiatrakami :) zrobiliscie co było w Waszej mocy :)
DEZERTER

#39 Share nordyk

nordyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 20:34

Może i nie jest żadnym remedium na zło wszelkie-ale-jedno pytanie-w ciężarówkach gdzie do głosu dochodzą naprawdę duże siły stosuje się konstrukcję ramową czy samonośną ?

W ciągnikach siodłowych jest rama skłądająca się z 2 równoległych "szyn". Rama naczepy wygląda tak samo, lecz np niektóre cysterny mają ramy samonośne czyli cysterna nie ma ramy jej ramą jest okrągła wzmocniona skorupa - beczka. W usa szeroko stosowane są naczepy samonośne, występuje w nich tylko krótki odcinek ramy na której są zawieszone osie poprzez miechy powietrzne lub resory.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Lipa12

Lipa12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 12:18

John Deere 6220 SE Proszę o opinie Wracając do tematu ja jestem posiadaczem JD 6220 SE i poza małym problemem o którym już wcześniej pisałem http://www.agrofoto....siadl-komputer/ to nie mogę na niego narzekac. Spisuje się bardzo dobrze, swojego czasu obrabiał sam 54 hektary, teraz dostał tura, i poszedł bardziej na prace komunalne w gminie, ale opryski i w agregacie 4,2 metra sobie śmiga. Przepracował już 4012 Mth i nie słychac żadnego stukania i pukania. Jeżeli masz możliwośc wyrwania go za małe pieniądze to polecam