Skocz do zawartości

Zdjęcie

T25 filtr powietrza

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1816 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 17 marzec 2013 - 23:52

T25 filtr powietrza mtracz: jakieś 700 - 800 MTH na jednym oleju w filtrze

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
T25 filtr powietrza Dzisiaj, 06:53
  •  

#22 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 09:34

T25 filtr powietrza Słuchajcie jak macie polskie katalogi to możecie powiedzieć czy idą dwa krążki z gąbki czy jeden. U mnie w katalogu oryginalnym pisze dwa i dwa się jakoś inaczej nazywają też. Ale jak dałem dwa to jakoś ciężko pracuje i bardziej dymi a na jednym super. A jak autor też ogrom lat śmigałem na zrębku orygnalnego i dlatego nie wiem ile ich tam ma być. Krażek można kupić bez problemu w intenrecie lub tu spytać o wszystko do T25A: http://www.moto-agro.pl/

#23 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 10:06

T25 filtr powietrza Już było pisane w tym temacie, że są 2 wkłady filtrujące z gąbki. Gdzie by nie czytał czy w instrukcji obsługi czy katalogu są dwa. Wystarczy obejrzeć obrazki.
Problem widzę w tym, że prawdopodobnie powinny być 2 gąbki, ale o różnych porach. Pierwsza od oleju powinna być rzadsza a druga gęstsza gąbka.
A w sprzedaży są dostępne jednakowe gęste, bo przecież kogo to obchodzi jak powinno być naprawdę. I może tu pies pogrzebany.
W obu ciągnikach mam 2 gęste gąbki i nie widzę problemów.

#24 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 20:05

T25 filtr powietrza Tak jak kolega wyżej napisał, w orginale były 2 gąbki, ale o różnej gęstości. U mnie kiedyś rozsypała się ta rzadsza i chodził kilkanaście lat na jednej i nic się jemu nie stało. Teraz podczas remontu chciałem ją wymienić, ale tylko pył po niej pozostał i trzeba było czyścić całą bandore i dolot.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#25 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 05 kwiecień 2013 - 20:22

T25 filtr powietrza U nas gąbka wyparowała z obudowy filtra. Była od nowości a przy którymś czyszczeniu filtra okazało się, że jej nie ma :)

#26 Share DAMIANT25

DAMIANT25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 16:53

T25 filtr powietrza Witam. Ja mam u siebie jedną gęstą gąbkę bo na dwóch się dusił i chodzi tak już 7 lat po remoncie bez problemu. Chciałem kupić dwie różne to nie mają. Teraz to w sklepach to wszystko lipa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Polowy

Polowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 17:37

T25 filtr powietrza Czy macie na górze jak jest wlot do filtra (na filtrze wstępnym) taki dekielek czy aby sitko na wlocie ?

Edytowany przez Polowy, 21 kwiecień 2013 - 17:43.

#28 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 19:23

T25 filtr powietrza U mnie jest dekielek z nawierconymi otworkami. Wygląda jak sitko od maszynki do mięsa :)

#29 Share BusteR

BusteR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, poprawa fabryki i wszytko co z rolnictwem związane.

Napisany 08 maj 2013 - 16:57

T25 filtr powietrza Mam pytanie. czy można czyscic ten filtr z tymi żyłkami i ewentualnie jak?? Oraz jak czyścicie tą kopółkę z tymi łopatkami tam gdzie jest to sitko na górze??
Uczmy się na błędach i ich nie powtarzajmy. Sprzedam Simsona S51 stan dobry brak dokumentów kontakt na PW.

#30 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1574 postów

Napisany 08 maj 2013 - 19:08

T25 filtr powietrza Tą z żyłkami może ze dwa razy czyściliśmy po prostu w ropie przemyli ciągnik ma z 30 lat ,a tą górę to odkrecam chyba klucz 14 jak widzę że chodził w kurzu i jest zabrudzony zdejmuję sitko z góry i wąż z kranu ciśnienie wody wymyje te łopatki i jest czysto

#31 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 08 maj 2013 - 20:57

T25 filtr powietrza Ja ostatnio ten wkład kupiłem za 20 kilka zł więc nie wiem czy jest sens się bawić w czyszczenie ale faktycznie jedynie płukanie w ropie albo lepiej w benzynie może pomóc.
Tą puszkę u góry wymyłem myjką i jest jak nowa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 maj 2013 - 22:37

T25 filtr powietrza Komora wirowa bo to chyba tak się nazywa ta puszka z łopatkami na wlocie filtra. Zdjąć umyć myjką. Upewnić się, że 3 otworki na jej dole są drożne, czy blaszki nie są za blisko otworów i ich nie blokują. Tymi otworami ma wylatywać kurz z komory.